Albi tužka – Kouzelné čtení – recenze, cena, knihy

Albi – kouzelné čtení. Máte doma menší děti a hledáte pro ně nějakou interaktivní zábavu? Jděte na to moderně a vyzkoušejte Kouzelné čtení. Jde o produkt, který světem dětského zboží rezonuje už nějakou dobu. Jaké nabídne výhody a s čím je třeba počítat? A vyplatí se vůbec tahle poněkud vyšší investice?

A jak to vlastně celé funguje? Tužku přiložíte ke knížce a ona přečte vše, co vaše dítě zajímá. Určitě nejde jen o jakousi náhradu za dospělého. Koneckonců – o večerní pohádku vás nikdo nepřipraví, když budete chtít. Ovšem mnohé kvízy nebo donekonečna opakované pojmy na mapě světa nebo názvy zvířátek (rodiče malých dětí dobře vědí, o čem mluvíme) za vás tužka dozajista zvládne.

📙Pro jak staré děti je Albi tužka určena?

Albi uvádí věkovou hranici od tří let, ovšem podle našich zkušeností si s tužkou hravě poradí i děti o něco mladší, pokud jim tedy vyberete vhodnou knihu. Ale pojďme se podívat na to, na jakém principu je vlastně vše založeno.

Albi - Kouzelné čtení

Nejprve je třeba pořídit si samotnou Elektronickou Albi tužku. V okamžiku nákupu bude mít v sobě nahrány informace ke všem již vydaným knihám z edice Kouzelného čtení. Samotná tužka vám tedy stačit nebude, musíte k ní přikoupit alespoň jednu knížku. Občas jsou k mání akce, které vám několik knížek nebo alespoň ukázek z nich nabídnou ke koupi tužky zdarma.

U vybrané knihy stačí tužky přiložit k ikonce pro zapnutí. Najdete ji vždy na první stránce zcela vlevo. Piktogram je v tomto případě více než výmluvný. Zapnete a kniha se spáruje. Poté je možné tužku přikládat na nejrůznější místa na stránce a ona za vás bude číst.

Hlas je velmi příjemný a uklidňující. Je mu velmi dobře rozumět, a to i přesto, že zni trochu elektronicky. Zatímco někde čte jen jednotlivé názvy (zvířat, států apod.), jinde nabídne rovnou celý kus příběhu.

📙Víc, než jen Kouzelné čtení

Ale to není všechno, rozhodně to není jen o čtení. Funkce se mohou u jednotlivých knih lišit. Vždy však platí následující:

  • Pokud kliknete na ikonku s hrací kostkou, zobrazí se vám různě obtížně kvízy. Obtížnost se liší podle puntíků na kostce a vybírat můžete mezi 1-3.
  • A když tužku přiložíte na lampičku, dozvíte se vždy nějaké zajímavosti o objektech na stránce.

Tužka je velmi dobře vymyšlená a díky množstvím funkcí, které nabízejí jednotlivé knihy, ji vaše děti určitě budou s oblibou používat každý den.

Jaké funkce Albi tužka knihy nabízí?

Tou nejdůležitější je určitě možnost regulace hlasitosti. Obsahuje také externí úložiště na paměťovou kartu (maximální možná velikost použití karty je 16 GB) a otvor na sluchátka. Karta ani sluchátka nejsou součástí balení. Je tedy jen na vás, jak si elektronickou Albi tužku rozšíříte. Můžete dovnitř třeba nahrát svoje vlastní hudební soubory ve formátu MP3 a zajistit tak, že bude mít vaše dítě po ruce neustále své oblíbené písničky. A přiložené samolepky s ikonkou Mp3 vám umožní používat tužku u vámi vybraných knížek i jako diktafon.

Jak se vlastně Albi tužka používá

Nakoupit můžete jednu nebo více knih. Nejprve je na stránce třeba najít ikonky, díky nimž jim tužka řekne, co se bude dít a co mají dělat. Kromě lampičky (žárovky) a kostek s kvízy bývají k mání třeba také notičky (např. zvuky jednotlivých zvířat), kniha (textové soubory k objektům na stránkách a základní informace). A pokud dítě klikne, kam nechce, může přehrávání jakéhokoli souboru jednoduše ukončit „kliknutím“ na ikonku STOP v podobě čtverečku (vždy zcela vpravo na stránce).

A nejde jen o pasivní aktivity. Kniha často vybízí dítě k tomu, aby s ní interagovalo, případně si našlo informace i jinde. Přímo ponouká k popovídání s rodičem nebo vytažení dalšího obrázkového atlasu.

Každá kniha je navíc jiná. Vždy se můžete těšit na novou zábavu i funkce. Zatímco některé atlasy jsou zaměřeny spíše na encyklopedické znalosti, jiné knihy nabízejí například různé říkanky nebo básničky. A už to není jen o knihách. K pořízení je třeba šikovné puzzle, stavebnice s možnosti postavení 3D farmy, knihy s angličtinou apod.

Albi si zkrátka dává záležet, aby svou nabídku neustále rozšiřovalo o produkty, vhodné pro všechny věkové kategorie.

📙Albi knihy kouzelné čtení – neoblíbenější albi knížky

A jaké knihy jsou k mání? Pojďme se podívat na ukázky těch nejzajímavějších. Vyberete si mezi nimi docela jistě i vy. Zabaví nejmenší děti i ty trochu větší. Stačí se řídit doporučeným věkovým rozmezím.

✅Perníková chaloupka

Knížka pro úplně nejmenší děti od tří let. Sami si určují, jak jejich oblíbené postavy budou mluvit. Namluvil ji Josef Somr a Zora Jandová. Obsahuje přes 250 textů a zvuků.

✅Hravé učení

Asi nejznámější a nejvychvalovanější knížka z edice Kouzelné čtení od Albi. Sbírka aktivit uvnitř je velmi rozmanitá. Zabaví hlavně předškoláky, pro něž představuje jakýsi souhrn aktivit. Učí se nenásilně a získané znalosti procvičují. A určitě stojí za zmínku, že ji namluvila Zora Jandová. Najdete v ní přes 1 000 textů a zvuků.

✅Když roboti brebentí

Takhle knížka je zaměřena na správnou výslovnost. Je tedy vhodná pro děti, které mají v tomto ohledu tak trochu potíže. Najdete v ní ovšem nejenom nudná cvičení (nejsou nudná), ale i veselé písničky. Robot Robi a robotka Otka učí děti všechny problematické hlásky, tedy zejména D, T, N, L , R a Ř. A nechybí ani perfektní komiksy. Autorkou knihy je speciální pedagožka a logopedka Ester Stará. A knihu namluvili Petr Pěknic, Jana Holcová a děti z Dismanova dětského souboru.

✅Svět zvířat

Milují vaše děti přírodu? Pak bude tahle knížka přesně pro ně. Seznámí se nejenom se zvířaty, ale také s prostředími, v nichž žijí a nádavkem se dozví spoustu zajímavostí. Zvířata mohou v kvízech vyhledávat podle zvuku, názvu i zajímavosti. Knihu namluvil herec Otakar Brousek ml. A najdete v ní přes 900 textů a zvuků.

Albi - Kouzelné čtení

✅Puzzle Planeta zvířat

Puzzlí je k mání více, my si zatím ukážeme tohle. Bohužel skládání puzzle za chvíli omrzí, ovšem pokud se prostřídají, poskytnou zábavu na dlouhé hodiny. A navíc procvičí paměť a jemnou motoriku. A ve hře nejsou jen zvířata, ale třeba i přírodní památky. Puzzle má sto dílků, takže je určeno dětem od pěti let. Po složení se můžete pokochat hlasem Otakara Brouska mladšího a a užít si přes 600 zvuků a textů.

✅Večerníčkovy pohádky

Další knížka pro nejmenší Albi čtenáře od tří let. Tohle Albi – Kouzelné čtení nabídne hned osm pohádek. Poslechnout si můžete třeba:

  • Tři zlaté vlasy děda Vševěda
  • O Popelce
  • Chytrou horákyni

I tady se můžete těšit na zábavné kvízy a více než 400 zvuků a textů. Vše namluvili Václav Postránecký, Milena Steinmasslová, Lenka Krupanská a René Krupanský.

✅Atlas světa

Kniha pro starší děti tak od šesti let věku. Najdete tu všechny kontinenty a oceány světa a u každého státu i významná města a zajímavosti. Osm map je opravdu podrobných. Není divu, když vychází z více než 1 800 textů a zvuků, namluvených Otakarem Brouskem mladším

📙Recenze Albi – Kouzelné čtení

My jsme s celým konceptem spokojení. Jedna Albi tužka vystačí na všechny knihy, jen pokud máte dětí více, pak raději doporučujeme zakoupit i adekvátní počet tužek. Bývá o ně totiž docela boj. Hlasy známých herců a hereček i spolupráce s odborníky dělají z každé jednotlivé knihy opravdový poklad, který rozvíjí vaše děti po všech stránkách. A další hodnocení?

Musím říct, že je ještě lepší než jsem si myslela. Rok jsem se rozhodovala, zdali ji synovi koupit, zdali ta investice stojí za to. A musím říct, že je fakt skvělá a vidím, že si s ní vyhraje ještě dlouho. Doufám, že to tužka vydrží až do doby než nastoupí do školy. Aktuálně jsou synovi 3 roky.

Heureka.cz

+ Přehledné ovládání

+ Mnoho knih

+ Nálepky na nahrání vlastního zvuku

+ Zabaví dítě

– Malá hlasitost

Tužka je skvělá jak pro malé tak i pro velké. Dítě se s ní poměrně rychle naučí. Má jednoduché ovládání a nálepky na nahrání vlastní zvukové stopy jsou výborný nápad. Je taky super že je k ní tolik knih takže máme na dlouhou dobu o dárky postaráno. Jedinou nevýhodou je, že tužka není zase tolik hlasitá, ale jinak nemůžu nic vytknout a i přes to ji mohu jen doporučit.

Heureka.cz

Elektronickou tužku jsem kupovala pro autistickou dcerku k puzzlím Náš les. Dobře se jí drží v ruce, princip, na kterém funguje, pochopila rychle. V tužce už bylo nahraných hodně zvukových souborů k momentálně dostupným produktům, takže jsme je nemuseli hledat a stahovat. Ovládání je snadné a intuitivní, stojánek na odložení je praktický, baterie se nabíjí rychle a zatím nám i dlouho vydržela. Zvuk je krásný, líbí se mi víc možností využití (zvuky a názvy zvířátek, informace o tom, jak žijí, otázky a kvízy, MP3 přehrávač, možnost nahrát do tužky vlastní zvukový záznam). Uvítání po zapnutí tužky dokonce dcerku motivuje k tomu, že jí odpoví. 🙂 Jsme moc spokojení.

Heureka.cz

📙Albi tužka na YouTube

📙Albi tužka – seznam knih kouzelného čtení

📙Další info o Albi tužce

Na jedno nabití vydrží 8-10 hodin, přičemž se už za dvě hodiny nabije do plna prostřednictvím USB kabelu. Aktualizovat ji musíte jen v případě, že po koupi tužky pořídíte produkt, vydaný až po dni, kdy jste tužku pořídili. Vše je jednoduché, PC se pouze propojí s tužkou za pomoci USB. A stejně se nahrávají i vaše zvukové soubory

Celkově jde o investici, kterou lze pro menší děti určitě doporučit. Určitě nejde jen o hračku, ale spíše o komplexní učební pomůcku, která vaše dítě rozvíjí opravdu po všech stránkách.

Siffera

Mám ráda pohyb, přírodu a vše, co je zdravé. Jako maminka dvou malých dětí se snažím udržet si přehled o všem, co se okolo nás děje a podělit se o to s vámi.