DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Co navštívit při rodinné dovolené v Itálii s dětmi

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Itálii s dětmi, máte širokou škálu míst, která můžete navštívit. Zde je několik tipů na zajímavá místa, která byste neměli minout:

 • Rimini – kromě nádherných pláží zde najdete i zábavní parky a akvaparky
 • Florencie – navštivte galerie umění, historické památky a zajděte na trh na náměstí Piazza della Signoria
 • Benátky – projížďka gondolami, návštěva Dóže a baziliky svatého Marka jsou nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu
 • Neapol – pro milovníky historie by mohl být zajímavý městský podzemní prostor, zatímco pro děti bude skvělým zážitkem návštěva opatství San Martino
 • Sicílie – jízda na koni, návštěva chrámu Artemis, navštívíte také největší aktivní vulkán v Evropě Etnu

Itálie nabízí mnoho zajímavých aktivit pro rodinnou dovolenou, takže si určitě najdete něco, co splní vaše očekávání.

děti
Co navštívit při rodinné dovolené v Itálii s dětmi

Nejlepší místa v Itálii pro rodinnou dovolenou

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Itálii, máte široké možnosti, co navštívit. Zde je seznam nejlepších míst, která byste neměli vynechat:

Rím

Rím je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Itálii a nabídne mnoho zábavy pro celou rodinu. Určitě stojí za návštěvu Koloseum, Vatikán, Trevi fontána nebo Španělské schody. Pro děti je populární také zábavní park Rainbow MagicLand.

Florence

Florence je pokládána za kulturní centrum Itálie a nabízí spoustu uměleckých děl, které by si mohli prohlédnout i vaše děti. Určitě nevynechejte Uffizi galerii, Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio, nebo zábavný park Firenze Land.

Benátky

Benátky jsou magickým městem s kanály, mosty a řadou turistických atrakcí. Určitě stojí za návštěvu gondolová jízda, Bazilika San Marco a Dóžecí palác. Pro děti je populární také akvapark Aqualandia.

Ischia

Ischia je krásný ostrov v Tyrhénském moři a nabídne mnoho přírodních krás, pláží a památek. Určitě nevynechejte Castello Aragonese, Giardini La Mortella a naturalistickou rezervaci Area marina protetta Regno di Nettuno. Pro děti je populární také zábavný park Edenlandia.

Závěr

Itálie nabízí spoustu zábavy a času s rodinou, ať už si zvolíte jakékoliv místo. Zde byly uvedeny pouze nejlepší destinace, ale vy si můžete najít svůj oblíbený kout a užít si krásné italské dovolené s celou rodinou.

Zde najdete další italské zábavní parky pro rodiny s dětmi

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Co navštívit při rodinné dovolené v Itálii s dětmi

1. Řím

Navštivte Colosseum, Forum Romanum a další historické památky. Děti si užijí i návštěvu Vatikánu a Sixtinské kaple.

2. Toskánsko

Toscana nabízí krásné krajiny, kde se dá projet na kole nebo pěšky. Navštivte městečka jako jsou Siena nebo Pisa. Vydejte se i na návštěvu vinných sklípků a ochutnejte místní speciality.

3. Benátsko

Při návštěvě Benátska si můžete prohlédnout město Benátky a proplout gondolou po kanálech. Děti potěší návštěva zábavního parku Gardaland.

4. Sicílie

Na Sicílii se můžete vykoupat v moři a navštívit zajímavá místa jako jsou sopky Etna a Stromboli. Určitě nevynechejte návštěvu města Taormina s krásným výhledem na moře.

Itálie nabízí mnoho zajímavých míst, které lze navštívit s dětmi. Určitě si vyberte to své a užijte si krásnou dovolenou v této unikátní zemi.

dovolená

Dovolená s dětmi v Itálii

Nejlepší destinace pro dovolenou s dětmi v Itálii

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Itálii, neváhejte navštívit rodinně orientované destinace, jako je Benátky, Rimini nebo Toskánsko. Tyto oblasti nabízejí mnoho aktivit pro děti, jako jsou zábavní parky, pláže a historické památky.

Dovolená s dětmi v Itálii – kde se ubytovat?

Pro rodiny s dětmi je ideální ubytování v apartmánech, kde mají možnost si sami připravit jídlo a využít plně vybavenou kuchyň. Pokud máte rádi luxusní ubytování, můžete se ubytovat v all-inclusive resortech, které jsou plné zábavy pro celou rodinu.

Zajímavá místa pro dovolenou s dětmi v Itálii

Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je zábavní park Gardaland v oblasti jezera Garda. Park nabízí širokou škálu atrakcí pro děti a dospělé, jako jsou horské dráhy a vodní atrakce.

Další zajímavá místa jsou historická města, jako je Florencie a Řím. Tyto města mají mnoho památek, které jsou pro děti velmi zajímavé a poučné.

Pokud hledáte dokonalou dovolenou s dětmi v Itálii, doporučujeme vám navštívit Toskánsko. Tato oblast nabízí nejen krásné krajiny, ale také kulturní a historické památky, jako jsou středověká města, zámky a hradby.

Outbound link na relevantní stránku v Wikipedii o Toskánsku: Toskánsko – Wikipedie.

pro děti

Co navštívit při rodinné dovolené v Itálii s dětmi

 • Pláže jako Rimini, Lido di Jesolo, nebo Ischia
 • Parky s atrakcemi jako Gardaland, Mirabilandia, a Rainbow Magicland
 • Přírodní krásy jako Cinque Terre, Lago di Garda, a Dolomity
 • Města jako Řím, Benátky, Florencie, a Milán
 • Kulturní zážitky jako Pompeje, Koloseum, a Vatikán
 • Lodní výlety po Italských jezerech nebo Amalfitánském pobřeží
 • Chuťovky jako římské gelato, italská pizza a těstoviny, a vinařské regiony jako Chianti a Barolo

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKdy jet na dovolenou s dětmi do Egypta: nejlepší období a tipy na zájezdy.☀️
Další článekRuční výroba plyšových hraček: Obyčejný koníček nebo zdroj příjmů?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno