Dětské stolečky a židličky

Dětské stolečky a židličky – Jak děti naučit správně stolovat

Dětské stolečky a židličky – U mnoha věcí v životě platí pořekadlo: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A není tomu jinak ani u správného stolování. Je důležité vést děti k jezení u stolu už od útlého věku, protože to přijmou jako přirozenou věc a v pozdějším věku nebo s nástupem do školky je nebudete muset nahánět po celém bytě a najednou jim vštěpovat pro ně novou věc, kterou je jíst u stolu. A k tomuto účelu jsou určeny dětské stolečky a židličky. Můžete ho pořídit v mnoha barevných provedeních, velikostech, designech a samozřejmě v různých cenových hladinách.


Dětské stolečky a židličky – Jídelní židlička jako základ

Jakmile malé děti začnou jíst první příkrmy, je vhodné pořídit dětskou jídelní židličku. Ta je určená pro nejmenší děti a je různě polohovatelná, takže je vhodná i pro ještě nesedící prcky. Dětský jídelní nábytek má různé stupně a právě jídelní židlička je prvním z nich. Často je opatřená kolečky, takže ji můžete libovolně přemisťovat po bytě tak, jak zrovna potřebujete. Jakmile dítě navyknete v ní jíst hned od prvopočátku „klasického“ stravování, vštípíte tak dítěti základ správného stolování. Židličku můžete umístit k jídelnímu stolu mezi dospělé a dítě bude mít radost, že jí s ostatními.

Dětské stolečky a židličky pro větší děti

Jídelní židlička vydrží dítěti dejme tomu do dvou let věku a potom je třeba popřemýšlet o další variantě. Tou může být malý dětský jídelní nábytek, tedy menší stůl s malými židličkami pro děti. Tato varianta je vhodná spíše pro sourozence, protože děti tam budou jíst spolu a nebudou si připadat osamocené. Mnoho rodičů si může myslet, že děti u jídla vnímají pouze jeho chuť. Ale není tomu tak, děti vnímají prostředí kde jedí a od toho se také odvíjí jejich vztah a přístup k jídlu. Pokud chceme, aby dítě dobře a rádo jedlo, musíme mu k tomu vytvořit příjemné a pro něj zajímavé prostředí.

Obrázek:stocksnap.io

Nikol