Dřevěné hračky pro děti

Dřevěné hračky pro dětiDřevěné hračky pro děti – Dřevěné hračky vytvářejí pro děti harmonické prostředí v souladu s přírodou. Dřevěné hračky jsou výbornou alternativou pro množství hraček vyrobených z plastů, u kterých se mnohdy diskutuje o materiálech a škodlivosti. Velká část dřevěných hraček se i dnes vyrábí ručně a na trhu najdete spoustu českých firem, které můžete podpořit. Dřevěné hračky jsou bezpečné, originální a neokoukané.

 

Proč právě dřevěné hračky

 

Dřevěné dětské hračky jsou zejména ekologické. Dřevo je jako přírodní produkt biologicky rozložitelné. Při výrobě dřevěných hraček nedojde k vysokému znečištění jako u výroby hraček z různých syntetických materiálů. Pokud jsou barveny, použité nátěry podléhají přísným normám škodlivosti a jsou bezpečné pro zdraví vašich dětí.

 

Dřevěné hračky pro děti jsou také o mnoho odolnější vůči nárazům a nedochází u nich ke snadnému poškození. Mají tedy i větší životnost. Pokud šlápne dítě na plastovou kostku a ta se zlomí, vznikne nebezpečná ostrá hrana, u dřevěné kostky se vám to prostě nestane.

 

Dřevěné dětské hračky jsou malými uměleckými díly. Jsou vyráběny většinou ručně, neobsahují malé kousky, a proto jsou bezpečné i pro malé caparty a jejich nenechavé prstíky, které vše zkoumají a snaží se rozdělat.

 

Přírodní materiál jako je dřevo rozvíjí dětský hmat. Je velmi příjemný na dotek a přirozená struktura materiálu ve formě dřeva dává dřevěným hračkám, kterým je ponechán přírodní povrch originální vzhled.

 

Obyčejné dřevěné kostky ze základních tvarů jsou úžasné na stavbu domečků, hradů, mostů a tunelů. Mezi edukativní hračky patří i krychle či kvádry s otvory na propojení. Děti tak staví své první stroje a vozíky. Hračky pro nejmenší jsou především určené na rozvoj motoriky s podporou vnímání tvarů a barev. Pak jsou na trhu tahací hračky, vkládačky, puzzle, domečky pro panenky, kuchyňky i nábytek. Nepřehlcujte své děti postavičkami, kterými se to hemží v televizi, ale raději rozvíjejte jejich tvořivost. Díky takovým hračkám dítě začne navazovat mnohem trvalejší emoční vazby.

 

Co je projekt FCS?

 

Projekt FSC vám nabízí i možnost vybrat si hračky vyrobené ze šetrně pěstovaných lesů.

FSC – Forest Stewardship Council je mezinárodní nevládní organizace. Certifikát FSC, dokládá zdokumentovaný původ hračky ze dřeva. Lesy jsou ekologicky a šetrně obhospodařovány, s přímým ohledem na sociální otázky pevně dané lokality. Podpoříte dlouhodobě udržitelné lesní hospodářství a místní komunity.

 

Fantazie a tvořivost se nejvíce podpoří ve velkém prostoru a abstraktním designu. Hračky, které jsou vyvedeny do detailu, různobarevné kopie velkých originálů, svou danou určitostí nedávají moc prostor pro dětskou představivost. Dřevěné hračky pro děti mají trochu omezené možnosti, nejsou plastovými výlisky, ale právě to pro ně hraje do plusu. Aktivují dětskou fantazii velmi obratně.

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)