Jak oznámit těhotenství?

Jak oznámit těhotenství? Oznámení vaší velké zprávy může být jedním z nejdůležitějších, nezapomenutelnějších a prostě nejzábavnějších částí těhotenství. Hledáte nápady? Zde je návod, jak ostatním nadcházející událost sdělit.

Jak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početí

Jak oznámit těhotenství partnerovi?

Pokud váš partner stojí přímo vedle vás, když čekáte na výsledky těhotenského testu, můžete vyloučit velké odhalení. Přesto, pro mnohé páry je tento okamžik úžasný. Ačkoli zjištění šťastné zprávy bez vašeho partnera může být poněkud osamělá zkušenost, hlavu vzhůru, pořád mu to můžete oznámit – a nechte svou kreativitu stoupat.

Oznámit to můžete různými láskyplnými vzkazy, které pošlete svému partnerovi. Nebo můžete například vyfotit pozitivní těhotenský test. Můžete také hrát na koníčky nebo zájmy vašeho partnera. Například čtenářovi můžete vložit oznámení do knihy a podobně.

Jak oznámit těhotenství rodičům?

Vaše těhotenství je velkou zprávou také pro vaše rodiče, zvlášť pokud se jedná o jejich první vnoučata. Samozřejmě, že není nic špatného na tom, když rodičům prostě zavoláte a zeptáte se: „Hádejte co?“ Vy sami znáte své rodiče nejvíce a zřejmě tušíte, jakým způsobem byste to měli oznámit. Nejlépe z očí do očí.

Zkuste například rodiče pozvat na oběd. Samotné oznámení matce by mělo být vcelku jednoduché, pokud spolu máte dobrý vztah. Stačí se usmát a položit si ruku na břicho. Poskytnout svým rodičům drobné dary je dalším zábavným způsobem – bryndáčky, boty či dudlíky. Nebo tričko s nápisem „nejlepší babička/dědeček na světě“. Zábavnou formou je také kartička se snímkem ze sonogramu a nápisem „uvidíme se 15. října, babi!“

Jak oznámit těhotenství přátelům?

Spousta žen ráda sdílí se svými přáteli téměř všechno. A pokud jste si dostatečně blízcí, jistě se neurazí, sdělíte-li jim to po telefonu. Osobní oznámení je možná zábavnější, můžete sledovat jejich reakci z první ruky.

Pokud se chcete tím trochu bavit, vyzkoušejte přístup této matky: „Řekla jsem své kamarádce, že jsem šla k lékaři a zjistila jsem, že mám dvě srdce,“ říká. „Jediné, co jsem musela udělat, bylo říci:  Není to tak divné? s obrovským úsměvem v obličeji, a ona to pochopila!“

Jeden manželský pár se nechal vyfotit na posteli. Žena četla časopis pro maminky, měli kolem sebe dětské oblečky a botičky, dort a chipsy (těhotenské chutě) a další věci spojené s miminky. Rozeslali to přátelům a čekali na reakce.

A nezapomínejme, že žijeme ve věku sociálních sítí. Facebook a jiné weby v sociálních sítích jsou snadným způsobem, jak zajistit, abyste oznámili radostnou zprávu všem přátelům současně. U sociálních sítí se ale ujistěte, že jste to již všem důležitým osobám oznámili předem. V opačném případě by někdo mohl být zraněn, že se o tom dozvěděli současně s 800 vašimi nejbližšími „přáteli“.

Jak oznámit těhotenství v práci?

Práce je jediným místem, kde kreativní oznamování pravděpodobně není dobrý způsob. Takže nechte si svá roztomilá a kreativní oznámení pro přátele a v práci to oznamte formálněji. Vhodné je nejprve těhotenství oznámit šéfovi. Pokud to totiž řeknete svým nejbližším spolupracovníkům, hrozí nebezpečí, že šéf se to dozví dříve od nich.

Nejlepší metoda? Sjednejte si schůzku se svým přímým nadřízeným a řekněte tu zprávu nejprve jemu a pak všem ostatním najednou – například rozesláním e-mailu ihned poté, co se o těhotenství dozvěděl šéf. Nikdo se tak nebude cítit vynechán.

Hlavní prioritou vašeho nadřízeného je vaše práce, takže se pokuste se na chvíli dostat do jeho kůže. Neberte si osobně jeho případnou negativní reakci, místo toho můžete přijít s plánem, který prokáže váš trvalý závazek k vaší práci. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je být aktivní v souvislosti s vaší mateřskou dovolenou – například tím, že předložíte určité představy o tom, jak mohou různí lidé pokrývat některé aspekty vašeho postavení.

Jana

Máma na mateřské se dvěma prckama :)