Jak poznat těhotenství

Jak poznat těhotenství

Jak poznat těhotenství

Jak poznat těhotenství – Každá žena po určitém čase dospěje do bodu, kdy zatouží po svém vlastním miminku. Souhlasí-li i partner, máte napůl vyhráno. Následuje čas strávený snahou o to, aby “to” vyšlo. Někomu se zadaří hned, někdo se musí snažit delší dobu. Pokud jste navíc od přírody zvědavá, tak jako spousta žen, ráda byste věděla, zda se to konečně podařilo. Dobrým ukazatelem toho, zda jste nebo nejste těhotná, jsou těhotenské příznaky. Nyní vám přináším souhrn těch nejčastějších příznaků, které jsou často průvodními znaky těhotenství. Nejde o úplně první příznaky, ale o takové, které vás mohou doprovázet i přes celou dobu, co budete v očekávání. Jinak řečeno- jde o způsob jak zjistit, zda jste těhotná.

1) Jak poznat těhotenství – Citlivá prsa

Jedním z prvních příznaků, podle kterých lze těhotenství identifikovat, jsou citlivá a nateklá prsa. Svoji vinu na tom nesou těhotenské hormony, jejichž výška se den ode dne postupně zvyšuje. Mnoho žen bolest zaměňuje s bolestí prs před menstruací, ale není tomu tak. Pokud váš vaše prsa bolí kvůli těhotenství, bolest je větší. Tato bolest mizí většinou ke konci prvního trimestru (3.měsíc), takže se není čeho bát.

2) Jak poznat těhotenství – Únava

V těle těhotné ženy stoupá hladina progesteronu, což je hormon, díky kterému se mnoho žen zezačátku cítí unaveně. Hodně z nich má často pocit, že pokud si nelehnou, tak usnou. Tato únava je v pořádku, protože s větším bříškem toho už tolik nenaspíte.

3) Jak poznat těhotenství – Nevolnost

Nevolnost je poměrně spolehlivý příznak těhotenství. Nevolnost se objevuje většinou 3 týdny až měsíc po početí. Těmto nevolnostem se říká ranní nevolnosti, protože spoustu žen trápí hlavně těžká rána. Bohužel, tyto nevolnosti mohou být klidně večerní nebo celodenní. Některým ženám se dělá jen špatně od žaludku, některým stačí nějaký výraznější pach a poté musí zvracet. Tento jev může mít různou dobu trvání.

4) Jak poznat těhotenství – Implantační krvácení

Cca 11-12 dní po početí se u žen může vyskytovat tzv. implantační krvácení, které je znakem toho, že se vajíčko zahnizďuje do dělohy. Následkem těchto tělesných změn se u žen objevuje drobné vaginální krvácení, které však není silné a zároveň netrvá dlouho. Většinou zhruba 1-2 dny.

5) Jak poznat těhotenství – Změna pachů a chutí

Dalším z těhotenských příznaků, jak poznat těhotenství,  je změna chutí. Může se stát, že se vám z vašeho oblíbeného jídla nebo parfému bude dělat blbě od žaludku, ale i naopak– může se stát, že vás budou honit chutě po něčem, co jste dříve nesnášela. Jako důvod je uváděn rychlý nárůst estrogenu, který v těle probíhá.

6) Jak poznat těhotenství – Nafouknuté bříško

Hormonální změny, které v těle zezačátku těhotenství probíhají, mají na svědomí i to, že máte nafouknuté bříško. Takže je možné, že vám budou vaše kalhoty o něco těsnější.

7) Jak poznat těhotenství – Vynechání menstruace

Je mnoho žen, které nemají úplně pravidelný menstruační cyklus a nějaké malé zpoždění je u nich naprosto běžné. Jestliže je vaše menstruace pravidelná a nepřišla zcela nečekaně, je dobré se mít napozoru. Je pravda, že někdy se některým ženám menstruace nezastaví a proto si ničeho podezřelého nevšimnou. Nebo to alespoň nepřikládají k možnému těhotenství. Proto se může najít i žena, která se o svém těhotenství dozví až v několikátém měsíci. Ano, i to je možné.

8) Jak poznat těhotenství – Častá potřeba chození na malou

Dalším projevem, podle kterého poznáte, že jste těhotná, je častá potřeba na močení. Podíl na tom má vyšší nárůst různých tekutin v těle a zvýšení množství vaší krve. S tímto projevem se můžete setkat již zezačátku těhotenství, avšak s přibívajícími měsíci bude tato potřeba o něco vyšší a vyšší. To bude zase důsledkem zvětšené dělohy, ve které si spokojeně plave váš malý cvrček (obrazně řečeno). Děloha tlačí na váš močový měchýř, tím se zmenší jeho objem a vy poté chodíte na malou všude, kudy chodíte.

9) Jak poznat těhotenství – Dvě || na těhotenském testu

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak poznat, zda jste nebo nejste těhotná, je zhotovení těhotenského testu. Tyto testy mají vysokou citlivost, takže vám ukáží těhotenství již po první vynechané menstruaci. Tyto testy stačí namočit do moči a pokud obsahuje těhotenský hormon (nejvíce po ránu), tak jste těhotná. Samozřejmě, dobrým způsobem, jak se vyhnout pochybám, je návštěva vašeho gynekologa, který se jistě vyzná.

Nikola