Jak připravit kojení novorozence?

Pokud jste těhotná, nebo čekáte přírůstek do rodiny, přemýšlíte jistě nejen o tom, co budete jíst, ale také jak připravit kojení novorozence. To zahrnuje i to, jak se na kojení připravit jak vy, tak i váš dítě.

Příprava před porodem:

  • Navštivte kurz předporodní přípravy, kde se dozvíte více o kojení, získáte rady a budete mít možnost položit dotazy.
  • Zkuste kontaktovat kojící matky a zeptejte se jich na jejich zkušenosti a rady.
  • Nakupte si pohodlné oblečení, které umožní snadné a pohodlné kojení.

Příprava v porodnici:

  • Po porodu požádejte po porodní asistentce nebo sestřičce, aby vám pomohly s přiložením dítěte ke k prsu.
  • Poraďte se s personálem porodnice o tom, jestli máte možnost mít své dítě s sebou na pokoji a kojit ho na požádání.

Tipy na kojení novorozence:

  • Přiložte dítě rovnou ke k prsu, jakmile to bude jen trochu možné.
  • Dovolte dítěti kojit co nejčastěji. V prvních týdnech po porodu by mělo kojit alespoň 8krát denně, aby si vytvořilo dostatek mléka a bylo dostatečně nasycené.
  • Kojení trvá běžně 10 až 20 minut, ale někdy i déle. Důležité je nekrátit kojení dítěte.

Sledování váhy dítěte a pravidelné návštěvy pediatra jsou také důležité, aby se ujistili, že váš nový přírůstek je dobře krmen a roste zdravě. Nezapomeňte vždy uvádět, že kojíte, pokud bude vaše dítě muset užívat léky nebo navštívit lékaře.Čím lépe se na kojení novorozence připravíte, tím snadněji se vám bude kojení dařit a budete moci sdílet všechny ty šťastné a uspokojivé chvíle s vaším malým zázrakem života.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Jak připravit kojení novorozence?

1. Začněte před porodem

Je důležité si před porodem zjistit co nejvíce informací o kojení novorozence. Vyhledejte si kurzy pro budoucí maminky nebo si najděte literaturu na toto téma. Pokud máte v okolí zkušené kojící maminky, zeptejte se jich na jejich rady a tipy.

2. Upravte prostředí pro kojení

Vytvořte si pro svého novorozence příjemné prostředí pro kojení. Zvolte místo, kde se budete cítit pohodlně a bez rušivých vlivů. Pokud to bude možné, umístěte si tam pohodlnou židli, polštáře a kojící polštářek. Dbejte na to, aby bylo v místnosti dostatečné osvětlení a teplota nebyla příliš vysoká či nízká.

3. Začněte kojit co nejdříve

Po porodu se snažte kojit vaše dítě co nejdříve. Pokud to bude možné, tak již v první hodině využijte tzv. kůži na kůži kontakt s vaším novorozencem. Tímto způsobem podporujete první vazbu s vaším dítětem a zlepšujete tak šanci na úspěšné kojení.

4. Dbejte na správnou polohu

Správná poloha při kojení je klíčová pro úspěšné kojení novorozence. Vaše dítě by mělo být položeno na bok, s nohama směřujícími k vašemu tělu. Hrudník dítěte by měl být blízko k vašemu hrudníku a jeho ústa by měla být otevřená v širokém úhlu. Při kojení dbejte na to, aby bylo dítě přichyceno přímo na bradavce a ne na areolu.

5. Dodržujte pravidelné kojení

Kojení novorozence by mělo být pravidelné a v souladu s jeho potřebami. Novorozence byste měli kojit každé 2-3 hodiny, přičemž první kojení po porodu by mělo být co nejdříve. Pokud si nejste jisti, jakou četnost kojení zvolit, zeptejte se svého pediatra nebo kojící poradkyně. Při kojení dbejte na to, aby vaše dítě dokončilo jedno prso a až poté nabídněte druhé.

6. Zdravá výživa pro matky kojící ženy

Zdravá výživa je pro matky kojící ženy velice důležitá. Dbejte na to, aby jste dostatečně pily a snažte se zahrnout do vaší stravy hodně ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a bílkovin. Vyhýbejte se nadměrné konzumaci kávy a alkoholu.

7. Získávejte potřebné informace

Pokud máte pocit, že matčinství je pro vás nový, složitý a nejasný svět, neváhejte kontaktovat kojící poradkyně nebo osobu s relevantními vlastními zkušenostmi. V USA je k dispozici mnoho relevantnich tipů a rad, například na webových stránkách www.womenshealth.gov. Důvěřujte si a nebojte se požádat o pomoc.

Závěr

Kojení novorozence je krásnou vazbou mezi matkou a dítětem a významně přispívá k jeho správnému růstu a vývoji. Dbáte-li na správné polohy, kojíte pravidelně a správně, a zároveň si držíte zdravou výživu, bude kojení pro vás i vaše dítě úspěchem. Pokud budete potřebovat radu nebo pomoc, neváhejte se obrátit na vašeho pediatra nebo kojící poradkyni.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Jak připravit kojení novorozence?

Připravení kojící matky

Je důležité, aby kojící matka byla připravena fyzicky i psychicky na kojení. Před porodem by měla být informována o kojení a přípravě na to, jak budou muset být stanoveny rutiny a časová řada kojení. Důležité je také, aby si matka zvolila pohodlné a prodyšné oblečení, včetně podprsenky na kojení.

Připravení novorozence

Než bude novorozenec položen k prsu, je důležité zajistit optimální podmínky pro kojení. To znamená, že novorozenec by měl být oblečen pohodlně a bezpečně, aby se mu dobře dýchalo a aby měl možnost pohybu a hledání prsu.

Navázání kojení

Je důležité, aby bylo novorozenectvo narozeno a drženo co nejblíže matce, aby mělo možnost nalézt prso a zakousnout se do něj. Matka by měla být uvolněná a ne příliš unavená, aby mohla kojení v klidu a bez spěchu udržovat.

jak děti

Kojení novorozence: Významné informace pro novopečující maminky

Co znamená kojení novorozence?

Kojení novorozence je proces, kdy matka dává svému dítěti mateřské mléko, aby ho vyživila a poskytla mu potřebné živiny.

Proč je kojení novorozence důležité?

Kojení novorozence má mnoho výhod pro dítě i pro matku. Mateřské mléko obsahuje všechny potřebné výživové látky pro novorozené dítě a zároveň posiluje jeho imunitu. Kojení také pomáhá dítěti navazovat silnou vztahovou vazbu s matkou.

Tipy pro kojení novorozence

– Dbejte na správnou polohu dítěte
– Pravidelně kojte (nejméně 8-12 krát denně)
– Vyhýbejte se umělým náhražkám mateřského mléka
– Snažte se být v klidném prostředí
– Pijte dostatek tekutin

Externí odkaz na téma kojení novorozence

Pro více informací o kojení novorozence navštivte Wikipedii.

pro děti

Jak připravit kojení novorozence?

– Zajistěte si klidné a příjemné prostředí bez rušivých vlivů.
– Připravte si pohodlné místo k kojení.
– Ujistěte se, že máte dostatek tekutin a jídla.
– Zkontrolujte správné držení dítěte a přiložení k prsu.
– Věnujte pozornost odsávání mléka v případě potřeby.
– Sledujte častost kojení a délku jednotlivých kojení.
– Využijte podpůrné prostředky jako polštáře a podložky pod hrudník.
– Nebojte se využít pomoci zdravotníků a dětských poradců.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekJak vybírat správné příslušenství k dřevěné vláčkodráze🚂
Další článekHledáte originální hračky pro děti? Zkuste kreativní hračky!
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno