DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI
Jak si užít dovolenou s dětmi v Česku

Jak si užít dovolenou s dětmi v Česku

If you are looking for the perfect family vacation, Česko has a lot to offer. With its stunning natural scenery, fascinating history, and fun activities for all ages, there is something for everyone. Here are some tips on how to enjoy your vacation in Česko with your kids.

Discover the Nature

Česko is rich in natural beauty, from rolling hills and forests to crystal-clear lakes and rivers. Take your kids on a hike in one of the many national parks, such as Šumava or Krkonoše. They can play in the streams, look for wildlife, and enjoy the fresh air. You can also rent bikes or go horseback riding through the countryside.

Explore the History

Česko has a fascinating history, with many castles, palaces, and museums to explore. Take your kids on a tour of Prague Castle, one of the largest castles in the world. Or visit Český Krumlov, a UNESCO World Heritage Site with a beautifully preserved old town. You can also take a trip to the Žatec Brewery Museum or the Czech Railway Museum to learn about the country’s industrial heritage.

Have Fun in the Water

Česko may not have a seaside, but it has plenty of opportunities for water-based fun. Take your kids to one of the many swimming lakes, such as Lipno or Machovo jezero. They can swim, rent a paddle boat, or go fishing. Or visit one of the aquaparks, like Aquapalace Prague, which has water slides, a lazy river, and a wave pool.

Attend a Festival

Česko loves to celebrate, with many festivals and events throughout the year. Take your kids to some of the family-friendly events, like the Czech Beer Festival, the Prague Food Festival, or the Easter Markets. You can also attend a music festival, such as Colours of Ostrava, which has a special kids‘ program.

No matter what you choose to do, Česko is a great place for a family vacation. Plan your trip now and create memories that will last a lifetime!


děti
Jak si užít dovolenou s dětmi v Česku

Přehled nejlepších aktivit pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, určitě vás bude zajímat, co je v Česku k dispozici. Níže jsou uvedeny aktivity, které si můžete vychutnat s dětmi, ať už máte rádi kulturu, zábavu nebo přírodu.

Kultura a historie

Pokud hledáte kulturní zážitky pro děti, budou se vám líbit:

 • 38. letní sousedská setkání pod Petřínem – Festival nabízí bohatý program pro děti i dospělé. Kromě koncertů a divadelních představení se můžete těšit na workshopy, debaty a spoustu dalších atrakcí.
 • Muzeum Kvitkovičky – Toto muzeum v sobě skrývá jedinečnou historii vesnice Kvitkovičky v Jeseníkách. Pro děti jsou zde připraveny interaktivní výstavy a workshopy.
 • Karlovarský filmový festival – Pokud máte doma malého filmového fandu, určitě nevynechejte návštěvu tohoto festivalu. Kromě projekcí filmů pro děti jsou zde připraveny workshopy, přednášky a spousta dalších aktivit.

Zábava pro celou rodinu

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, v Česku najdete spoustu parků a atrakcí, které potěší děti i dospělé. Mezi nejznámější patří:

 • Dino park – V této atrakci vam věrně reprodukované dinosaury. Kromě prohlídky parku se můžete těšit na workshopy, zábavné aktivity a další atrakce.
 • Svět interaktivních zážitků iQPavilion – V tomto pavilonu si děti mohou vyzkoušet různé zábavy jako fyziku, chemii nebo biologii. Interaktivní expoziční moduly, nefalšované vědecké experimenty a vzdělávací workshopy jsou skvělou volbou pro rodinu.
 • Lanový dobrodružný park – Na tomto lanovém parku jsou děti čelí fyzickým výzvám. Zároveň si mohou dopřát adrenalinový zážitek.

Návštěvy přírodních krás

Česká republika nabízí také spousty přírodních krás, které můžete navštívit s celou rodinou:

 • Trasy v Národním parku České Švýcarsko – Tento národní park nabízí návštěvníkům krásné vyhlídky a nezapomenutelné zážitky v přírodě. S prohlídkami lze začít v Novém Boru, kde Bohemia Adventures zajišťuje dopravu po trase a potřebné vybavení.
 • Národní park Šumava – Tento národní park nabízí nekonečné možnosti pro toulky přírodou v každém ročním období. Můžete si vyzkoušet trekking, cyklovýlety nebo lanové centrum.
 • Blaník – S blanickým vojskem můžete navštívit kopec Korunu Českého království, kde se odehrává část legendy. pro děti je zde k dispozici speleo – archeopark a můžete navštívit i prohlídkovou trasu v Blanické tvrzi.

Doufáme, že vám tento přehled pomohl s plánováním příští dovolené. Pokud máte další tipy na aktivity, které by stály za zahrnutí, podělte se s námi v komentářích!

Další tipy na dovolenou s dětmi v Evropě

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Často kladené otázky: Jak si užít dovolenou s dětmi v Česku

Kde mohu najít nejlepší rodinná ubytování v Česku?

Existuje mnoho rodinných hotelů, chatových osad a kempů, které jsou uzpůsobeny pro pohodlné ubytování s dětmi. Nejlepší místa pro vyhledání takového ubytování v Česku jsou internetové stránky specializující se na cestování s rodinami.

Co nejvíce láká děti v Česku?

Česká republika nabízí mnoho aktivit pro děti, jako jsou zábavní parky, skutečné zámky a hrady, historická města a krásné přírodní scenérie. Navštivte největší aquapark v ČR, zúčastněte se dobrodružného programu na hradě nebo si užijte návštěvu ZOO. Existuje spousta možností pro každého.

Jak mohu plánovat rodinný výlet v Česku?

Nejjednodušší způsob, jak plánovat rodinné výlety v Česku, spočívá v získání informací o oblastech a volnočasových aktivitách, které jsou pro děti nejvhodnější. Pokud chcete být výletům s dětmi zcela připravení, doporučujeme si vytvořit plán, který zahrnuje navštívení hlavních atrakcí.

dovolená

Užijte si dovolenou s dětmi

Bezproblémové cestování s malými dětmi

Pokud plánujete dovolenou s malými dětmi, vybírejte destinace, které jsou pro ně bezproblémové. Můžete se rozhodnout pro dovolenou u moře, kde budou moci děti užívat mořskou vodu a plážové hry. Doporučujeme také vybírat hotely s dětským koutkem nebo animačním programem.

Dopřejte si rodinnou zábavu

Když už je dovolená s dětmi, můžete být jisti, že se budete muset vypořádat s nekonečným množstvím energie. Proto vyhledávejte destinace, kde si můžete užít rodinnou zábavu. Například zábavní parky, muzea, skanzeny a aquaparky. Vaše děti si užijí spoustu zábavy a vy budete mít možnost si odpočinout.

Vyberte si vhodné ubytování

Při plánování dovolené s dětmi je důležité pečlivě vybírat ubytování. Kromě výběru hotelu s dětským koutkem nebo animačním programem můžete také vybírat z apartmánů nebo chat, kde budete mít více soukromí a svobody. Vyhledávejte taková ubytování, která jsou v blízkosti pláží nebo turistických atrakcí.

Pro více informací o rodinné dovolené můžete navštívit Wikipedii.

pro děti

Jak si užít dovolenou s dětmi v Česku

 • Návštěva různých ZOO a botanických zahrad v ČR.
 • Procházky po národních parcích a přírodních památkách.
 • Návštěva vodních parků a aquaparků v různých městech Česka.
 • Koupání v přírodních koupalištích nebo na březích řek.
 • Prohlídka různých zámků, hrady a historických měst.
 • Možnost vyzkoušet si různé sporty v přírodě jako je například kolo nebo kanoistika.
 • Návštěva různých muzeí a vzdělávacích center.
 • Ochutnávka regionálních specialit a místních trhů.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno