Online psí škola v AKCI

Jak vybrat vhodného psa pro canisterapii: Poradíme vám

Canisterapie je moderní terapeutická technika spočívající v práci s psy, kteří jsou speciálně vycvičeni k tomu, aby pomáhali lidem v různých situacích. Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte psa pro tuto účel, je důležité zvážit několik faktorů.

V první řadě se zaměřte na plemeno psa. Nejvhodnější jsou obecně méně agresivní a klidné plemena, jako např. labradorský retrívr, zlatý retrívr nebo bernský salašník. Důležité je také zvážit velikost psa – psy menších velikostí jsou vhodné pro terapii s dětmi, zatímco větší psi se hodí pro práci s dospělými.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je temperament psa. Canisterapeuti by měli být klidní a trpěliví, ale zároveň energičtí a dobře motivovatelní. Je důležité, aby váš pes byl dobře socializovaný a zvyklý na různé situace a lidi.

Pokud máte zájem o canisterapii, poraďte se s odborníkem na psí chov a výcvik. Ten vám pomůže vybrat vhodného psa, poskytne vám poradenství a poradí vám, jak správně trénovat psa pro terapii.

psi vycvik

Jak vybrat vhodného psa pro canisterapii: Poradíme vám

Co je canisterapie?

Canisterapie je způsob terapie, který využívá zvířata, a především psy, k léčbě různých onemocnění. Pes působí na pacienty zklidňujícím a uklidňujícím způsobem a pomáhá jim tím překonávat zdravotní problémy.

Jak vybrat psa pro canisterapii?

1. Vhodný temperament

Psi vhodní pro canisterapii musí být spolehliví, dobře vychovaní a přátelští k lidem. Důležitá je také tolerantnost vůči neznámým situacím a lidem.

2. Fyzické zdraví

Pes pro canisterapii musí být zdravý a mít dostatečnou fyzickou kondici k tomu, aby mohl pracovat. Důležitá je také pravidelná veterinární péče a očkování.

3. Velikost a plemeno

Velikost a plemeno psa závisí na tom, v jakých prostorách bude pracovat. Malý pes se vejde do menších místností, ale velký pes může být vhodnější pro práci s pacienty, kteří jsou zvyklí na větší domácí zvířata. Důležité je také vybírat plemena, která jsou pro canisterapii vhodná, například labrador retriever, zlatý retriever nebo bernský salašnický pes.

4. Vzdělání a trénink

Pes pro canisterapii musí projít speciálním vzděláním a tréninkem, aby se naučil být v klidu a spolehlivě reagovat na situace, s nimiž se bude během terapie setkávat. Důležitá je také schopnost psa poslouchat svého vůdce a reagovat na jeho pokyny.

5. Certifikace

Pokud chcete svého psa použít pro canisterapii, měl by být certifikován organizací zabývající se canisterapií. Certifikace zaručuje, že pes splňuje všechny potřebné podmínky pro práci s pacienty.

Závěr

Správný výběr psa pro canisterapii je klíčový pro úspěch terapie. Musíte brát v úvahu temperament, fyzické zdraví, velikost a plemeno, vzdělání a trénink a certifikaci psa. Jestliže se rozhodnete vzít svého psa do canisterapie, nezapomeňte, že se jedná o velkou zodpovědnost a že musíte brát v úvahu zdraví svého psa i zdraví pacientů.

Reference:

https://www.therapydogsunited.org/how-to-pick-the-right-therapy-dog-for-your-family/Jak vybrat vhodného psa pro canisterapii?

Poradíme vám

– Prvním krokem je vybrat si plemeno psa, které je vhodné pro canisterapii. Nejlepší volbou jsou obvykle mírná a klidná plemena psů, jako jsou například retrívři, labradoři, bichoni, pudlové, buldočci nebo kavalírští King Charles španělé.

– Důležitým faktorem je také temperament a povaha psa. Musí být přátelský, trpělivý a snadno se učit. Také by měl být odolný vůči stresu a neměl by být vyplašený z nových situací.

– Pokud si nejste jisti, zda by váš pes byl vhodný pro canisterapii, můžete zkusit navštívit některý z týmů canisterapeutických psů a pozorovat, jak to celé probíhá.

– Můžete také požádat o radu svého veterináře, který vám může doporučit konkrétní plemeno či psa.

– Je také důležité mít na paměti, že canisterapie není pro každého psa a může být náročná na výchovu a trénink. Pokud váš pes není vhodný pro canisterapii, neznamená to, že není skvělým společníkem pro vás.

psi

Výcvik canisterapeutického psa

Co je canisterapie?

Canisterapie je speciální způsob terapie, při kterém jsou využíváni psi. Canisterapeutický pes je vyškolený a speciálně upravený pes, který je schopen pomocí hmatů, zvuků a vůní působit na pacienty a tím pomoci k zlepšení jejich zdravotního stavu.

Jaké jsou základní dovednosti canisterapeutického psa?

Canisterapeutický pes musí být vybaven několika základními dovednostmi, jako je například zvládnutí povelů jako „sedni“, „lehnout“, „staň se aportem“ nebo „hledej“. Musí být poslušný a mít dobře zvládnutou socializaci, aby mohl věrohodně působit na pacienty.

Jak probíhá výcvik canisterapeutického psa?

Výcvik canisterapeutického psa je náročný proces, který se skládá z několika fází. První fází je výběr vhodného štěněte, které má potenciál stát se canisterapeutickým psem. Toto štěně je následně vychováváno a trénováno pod dohledem zkušených cvičitelů. Důležitou součástí výcviku je trénink na různé situace, které canisterapeutický pes může během své práce zažít.

Jaký je význam a účel canisterapie?

Canisterapie je významnou součástí moderního zdravotnictví. Má široké spektrum využití a může pomoci lidem v různých životních situacích, například při léčbě deprese, úzkosti, poruch chování, Parkinsonovy choroby nebo zkvalitnění života pacientů s těžkou a nevyléčitelnou nemocí. Canisterapeutický pes může být také úspěšně využit ve vzdělávání handicapovaných dětí a dokonce i při obnovování paměti u seniorů.

Pro více informací o canisterapii navštivte tuto stránku na Wikipedii.

vycvik psu

Jak vybrat vhodného psa pro canisterapii:

– Zvažte velikost psa vzhledem k cílové skupině (děti, senioři), menší psi jsou často vhodnější
– Zohledněte temperament psa, musí být klidný a mít rád lidi
– Zkontrolujte, zda má pes průkaz očkování a je zdravý
– Zajímejte se o výcvik psa a jeho schopnost reagovat na různé situace
– Zvažte, zda máte dostatek času a prostředků na výchovu a péči o psa
– Vyberte si psa, kterému budete moci poskytnout dostatek fyzické i psychické stimulace

Poradíme vám, jak vybrat vhodného psa pro canisterapii. Uvažujte o velikosti psa, jeho temperamentu a zdraví. Zajímejte se o výcvik psa a zvažte, zda máte dostatek času a prostředků na péči o něj. Vyberte si psa, který bude moci poskytnout dostatek stimulace pro pacienty v cílové skupině.

Online psí škola v AKCI

Kategorie – Psi a kočky

Předchozí článekPlyšové hračky jako pomocníci v edukaci dětí
Další článekVztah s mladším partnerem a plánování budoucnosti: jak stanovit společné cíle a plány.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno