Kendamil recenze

Kendamil recenze

Kendamil recenze – jak chutná plnotučné kojenecké mléko s anglickou kvalitou? Vybrat kvalitní a přitom cenově příznivé kojenecké mléko není nic jednoduchého. A pokud má navíc i skvěle chutnat, jde často přímo o mission impossible.

Kendamil recenze

 Vitamíny, minerály, probiotické kultury  – to všechno je bezpochyby pro kvalitu mléka velmi důležité. Ale co chuť? Vždyť nejmenší děti už od narození preferují chuťové vzorce, podle kterých poznávají to „správné“ mateřské mléko. A pokud je násilím příliš rychle změníme, můžeme dětem zadělat na problémy s jídlem po celý život.

Kendamil recenze

Pro Kendamil a Kendamil organic není sladká chuť strašákem

 Vsaďte na Kendamil, plnotučné mléko od krav, pasoucích se na nejčistších anglických pastvinách.  Už nemusíte mít svého osobního farmáře za rohem, Kendamil se snaží zprostředkovat všem (i těm nejmenším) milovníkům přirozené stravy skutečně maximálně autentický zážitek po všech stránkách.
Pokud byste měli příležitost ochutnat mateřské mléko, zjistili byste, že je přirozeně sladké. Nejde o nic špatného, sladká chuť má miminka nalákat k vydatnějšímu a delšímu krmení, které jim pomůže správně přibývat na váze. Chceme-lise proto mateřskému mléku přiblížit co nejvíce po všech stránkách, v případě, že z jakéhokoliv důvodu kojit nelze, měli bychom volit právě z výrobků, které přirozenou sladkost obsahují.

Koneckonců, ochutnejte například plnotučné kravské mléko – cítíte, jak jemně sladké je? Vybírejte ovšem to čerstvé – jen s minimální tepelnou úpravou, která chuť mléka potlačuje. A jak něco podobného zajistit i pro své dítě?

Kendamil – anglická kvalita od rodinné firmy

Kojenecká mléka, určená pro děti už od narození, uvádí na náš trh rodinná firma Health Academy, s.r.o. Spouštěčem její snahy byly osobní zkušenosti maminek, které nemohly pro své děti najít kvalitní, a přitom snadno stravitelné kojenecké mléko, které by dětem nezpůsobovalo problémy s nadýmáním a trávením všeobecně.

A právě tady začala dlouholetá plodná spolupráce s firmou Kendal Nutricare – britskými výzkumnými specialisty, specializujícími se na širokou škálu produktů, určených pro skutečně plnohodnotnou kojeneckou výživu.

Kendamil recenze

 Oproti jiným značkám je Kendamil výjimečný zejména díky původu svých výrobků. Všechna mléka, kaše a další chutné výrobky totiž vznikají na území národního parku Lake District, který je známý svou panenskou přírodou a průzračně čistými jezery. Právě mezi nimi se rozprostírají nekonečné pastviny, na kterých se pasou spokojené krávy, dávající to nejchutnější plnotučné mléko široko daleko.

O značce Kendamil
Jde o tradici vzniklou dávno před veškerým Eko a Bio šílenstvím, jež nezměněna pokračuje už od roku 1962. Nejde tak o poklonkování aktuální módní vlně, ale mnohem spíše o skutečnou lásku k přírodě a kvalitním produktům. Technologie zpracování je samozřejmě neustále vylepšována a zdokonalována, takže v každém okamžiku získáváte pro své děti to nejlepší, co dokáže aktuální trh s kojeneckou výživou nabídnout.

Jak se vyznat v nabídce mléka kojenecké výživy Kendamil

Dbáte-li u svého dítěte o maximálně přírodní a zdravou stravu, měli byste při jejím výběru dbát i na její složení, reflektující aktuální věk dítěte. Právě proto jsou kojenecká a batolecí mléka Kendamil označena číslovkami 1 až 3, snadno tak vyberete výrobek vhodný právě pro své miminko.

Kendamil 1 – pro děti už od narození

Jde navíc o plnohodnotný organický výrobek, jež musí splňovat ty nejpřísnější podmínky a požadavky organizace Red Tractor, dohlížející na chov zemědělských zvířat a pěstování surovin.

Kendamil 1 je dětské prémiové mléko, jehož receptura je zdokonalována už přes 50 let. Je určeno pro děti od 0 do 6 měsíců věku. Jeho přirozená sladká chuť je zajištěna pouze používáním čistě přírodních přirozených surovin. Nenajdete tu levný palmový či rybí tuk, GMO přísady ani podobné „šmakulády“, hojně se vyskytující v batolecích mlécích no-name značek.

 Výhodou je rovněž minimum alergenů  – problém tak mohou mít pouze děti s prokázanou intolerancí kravského mléka a jeho složek (syrovátky apod.). Kvalitní plnotučné kravské mléko je navíc obohaceno o celou řadu zdraví prospěšných látek. Jde zejména o:
  • 13 základních vitamínů (zejména cholin, vitamín B, biotin, také známý jako vitamin H),
  • 12 nejdůležitějších minerálů,
  • prebiotika GOS stimulující střevní mikroflóru a podporují růst prospěšných bakterií ve střevě (napomáhají k normální funkci imunitního systému),
  • esenciální mastné kyseliny, přirozeně se vyskytující v plnotučném mléce.

Přesvědčte se sami o unikátním a bezchybném složení počátečního kojeneckého mléka Kendamil. Výrobce nic neskrývá. Nemusíte na obalech hledat malá písmenka, vše si pohodlně zjistíte z pohodlí domova ještě předtím, než se pro samotný nákup rozhodnete.

Kendamil 1 složení:
Plnotučné mléko (120 g per 100 g), demineralizovaný protein mléčné syrovátky v prášku (obohacen o alfa laktalbumin), rostlinné oleje (slunečnicový, řepkový, kokosový), laktóza, sušené odstředěné mléko, galakto oligosacharidy (z mléka), LPC mastné kyseliny (Crypthecodinium Cohnii, olej z Mortierella Alpina), citrát vápenatý, kalcium laktát, chlorid hořečnatý, askorbát sodný, chlorid draselný, hydroxid draselný, inositol, citrát sodný, pyrofosfát železitý, taurin , nukleotidy (cytidin-5′-monofosfát, sodná sůl uridin-5′-monofosfátu, Adenosin-5′-monofosfát, sodná sůl isonin-5′-monofosfátu, sodná sůl guanosin-5′-monofosfátu), cholin bitartrát, L Karnitin , vitamin E, niacin, síran zinečnatý, citrát železito amonný, kys. pantotenovou, vitamín A, thiamin, vitamín B6, síran měďnatý, jodid draselný, síran manganatý, kyselina listová, seleničitan sodný, riboflavin, vitamín K, biotin, vitamin D a vitamin B12.

 

Kendamil 2 – pokračující kojenecké mléko do jednoho roku věku

U nejmenších dětí tvoří mléko velmi významnou složku každodenní stravy. Pokračovací batolecí mléko Kendamil 2 je vhodné jako plnohodnotná celodenní náhražka mateřského mléka, ale není vyloučeno ani jeho kombinování s kojením.

Díky jeho plné chuti a jemné textuře není dětmi odmítáno ani tehdy, když jsou jejich chuťové pohárky drážděny novými příchutěmi z prvních příkrmů. Skvěle se rozpouští, rychle připravuje a podporuje lepší spánek dětí.

Kendamil 3 – pro děti od 12 do 36 měsíců

Hledáte-li plnohodnotnou náhražku mateřského mléka i pro dítě starší jednoho roku, které už zcela ukončilo kojení, můžete sáhnout po pokračovacím batolecím mléku Kendamil 3. Svou chutí se skvěle blíží tradičními kravskému mléku, jež bude postupně v jídelníčku dítěte pravděpodobně převládat.

Měli byste vědět:
Ani Kendamil tři neobsahuje alergenní rybí oleje, sóju ani geneticky modifikované suroviny. I on je obohacen o celou řadu vitamínů a minerálů a připravuje se stejně snadno jako předchozí kojenecká mléka Kendamil.

Kendamil recenze – jak vlastně chutná

Na první dojem velmi příjemně překvapí zejména plná vůně – opravdu jde o jemné sušené mléko, necítila jsem žádné zvláštní chemické příměsi nebo výraznou vůni železa, jako u jiných batolecích mlék. A stejně příjemně překvapila i chuť. Je to skoro jako byste pili smetanu – hodně rychle zasytí a chutná i dětem. Vyzkoušeno v širokém okolí.

Neobsahuje rybí ani palmový olej a vyrábí se z plnotučného mléka – to byly argumenty, které mě osobně přesvědčily k nákupu. První dojmy byly velmi dobré. Kendamil je balený v bytelné plechovce, kterou žádné hrubé zacházení doručovací služby nemůže poškodit.

Stačí odtrhnout krycí fólii – jde to samo a na konci zůstane pevný pruh, který pomůže se zarovnáním odměrky. Ta je mimochodem uložena samostatně ve víčku, není třeba ji lovit přímo ze sypaného mléka, jako u mnoha jiných výrobků.

 Mléko se samo rychle rozpouští, nevytváří hrudky, které by ucpávaly jemné otvory v savičce lahvičky.  A ta příjemná sladká chuť? Může za ni právě použitá vstupní surovina a šetrná technologie úpravy. Porovnáte-li množství sacharidů s jinými batolecími mléky, mnohdy zjistíte, že Kendamil jich obsahuje paradoxně ještě méně – a přitom chutná tak lahodně.

Jediným mínusem je trochu nešikovně tvarovaná odměrka. Je hranatá, takže se s ní trochu hůře trefuje do kojenecké lahvičky. Řešila jsem odměřením do větší odměrky s násypkou a odtud už pohodlně přesypala do lahvičky, promíchala a podávala. U Kendamilu 2 a 3 pak někdy může být problém i velká velikost plechovky – 900 gramů může být pro dítě, které mléko užívání jako doplněk příkrmů a kojení, poměrně hodně.

Můj tip:
Vše lze vyřešit přesypáním části mléka do vakuově uzavíratelné dózy, kde nezvětrává a nehrozí jeho kontaminace vnějšími faktory. V celkovém hodnocení jde však spíše o detaily, jež se v konečném hodnocení projeví jako nepodstatné.

Kendamil organic

A chcete-li pro své dítě skutečně jen to nejlepší, můžete sáhnout i po řadě batolecích mlék Organic z Bio přírodních surovin. Podléhají ještě přísnějším certifikátům a nařízením než běžná řada produktů Kendamil. A jsou dostupné ve stejně pestré nabídce. Bio kvalitu si tak mohou užívat děti už od narození až do 36 měsíců věku, stačí vybrat ideální mléko Kendamil právě pro jejich věk.

Než se však pro nákup kojeneckého mléka Kendamil rozhodnete, myslete na to, že nejlepší výživou nejmenších dětí je vždy kojení a mléko mateřské. K umělé výživě by mělo být přistoupeno až ve chvíli, kdy jsou všechny ostatní možnosti vyčerpány.

Siffera
Siffera

Mám ráda pohyb, přírodu a vše, co je zdravé. Jako maminka dvou malých dětí se snažím udržet si přehled o všem, co se okolo nás děje a podělit se o to s vámi.