Komunikace s nejmenšími nemusí být strašákem, stačí si vzít k ruce moderní přístup

Také vás děsí historky o dětech, které až do dvou let nevyslovily ani slabiku? Mrzí vás, že tatínek tráví se svým nejmenším potomkem jen minimum času „protože neví, co to dítě chce,“ nebo se bojíte, jak se váš potomek domluví v jeslích či nejmenším oddělení školky?

Už nemusíte. Pokud trénujete dovednost komunikace už od nejútlejšího věku, žádná z popsaných katastrof vás neohrozí. A navíc tím podporujete vývoj motoriky, mozku a dalších dovedností. Mimochodem věděli jste, že mozek má největší potenciál k růstu a zlepšování se právě do pěti let věku? A není tedy škoda tuto jedinečnou příležitost nechat ležet ladem?

Komunikovat mohou už šestiměsíční miminka

Také vám připadá, že je váš drobeček frustrovaný, protože se vám nutně snaží dělit, jak se právě cítí nebo co potřebuje, a vy mu jednoduše nerozumíte? A přitom znakovat mohou už půlroční děti. Navíc jsou motivovány k rychlejšímu vývoji řeči (vidí, že „rozumíte“), rychleji se učí nová slovíčka a dokonce si tak zlepšují IQ, a to podle průzkumů až o neuvěřitelných 12 inteligenčních bodů! Pokud nevíte, jak na to, určitě se vám zalíbí speciální program pro děti od šesti měsíců do dvou let FasTrack Signing.

Perfektní příprava na školku

Ovšem sotva překlenete jedno významné životní období svého dítěte, je tu hned další. Nevyčítejte si, že musíte už v útlém věku hledat pro dítě umístění v blízké mateřské školce, místo toho mu pomozte, aby se na novou zkušenost co nejlépe připravilo. V programu FasTrack Tots získají děti svou první „třídní zkušenost“, a to prostřednictvím písniček, pohybu a vlastních pokusů. Program tak rozvíjí jejich soustředění, komunikaci a sociální dovednosti, a přirozeným způsobem rovněž posiluje jejich sebevědomí. Navštěvovat ho mohou děti ve věku 2 až 3,5 roku.

Pevné základy pro trénování měkkých dovedností

O tomto pojmu jste už pravděpodobně slyšeli, přesto však neuškodí připomenout, že jde o v poslední době tolik diskutované kompetence v oblasti chování, mající vztah zejména k sociální/emoční inteligenci (EQ). Jinými slovy, děti jsou vedeny ke vzájemné spolupráci, vnímání potřeb těch druhých, ale také sebereflexi či strukturovanému myšlení vedoucímu k rozpoznání, pochopení a řešení jakéhokoliv problému.

Tyto dovednosti získávají své pevné základy v období mezi 3-8 rokem věku, a právě pro takto staré děti je určen program FasTrack FUNdamentals. Za všemi stojí centrum FasTracKids, specializované právě na kvalitní rané vzdělávací programy. Vyzkoušejte si lekci zdarma a připravte své dítě na 21. století!

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)