DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kréta s dětmi: co dělat a kam zajít, když prší

Pokud se vydáváte na dovolenou na Krétský ostrov s dětmi, je dobré být připraveni na každé počasí. I když Kréta nabízí skvělé slunečné počasí většinu roku, může se stát, že vás překvapí déšť. Ať už jste na prázdninách bez deště nebo právě potřebujete odpočinek od slunce, můžete využít některé z těchto možností.

1. Návštěva muzea

Když prší, muzea jsou skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře Kréty. Na ostrově najdete mnoho zajímavých muzeí, jako je Archeologické muzeum v Heraklionu, Historické a etnografické muzeum v Chani a Muzeum vývoje spisovatelů a ilustrátorů dětských knih v Agia Pelagia.

2. Exkurze do jeskyní

Kréta je známá svými impozantními jeskyněmi. I když prší, můžete si prohlédnout některé z nich a objevit tajemství skrytá pod zemí. Návštěva jeskyně Diktaion v Lassithi či Ideon Andron v Rethymnu jistě zaujme celou rodinu.

3. Nákupní centra a trhy

Pokud chcete strávit den v suchu a zároveň potěšit svůj vkus pro nákupy, můžete navštívit některé z nákupních center a trhů na Krétě. V městech, jako je Heraklion a Chania, najdete moderní obchody, butiky a trhy s místními produkty a suvenýry.

4. Kino nebo divadlo

V případě deštivého dne si můžete zajít do kina nebo divadla a užít si vystoupení nebo film. Města jako Heraklion a Chania nabízejí širokou škálu filmových a divadelních představení pro různé věkové skupiny.

5. Indoor atrakce a herny

Pro dětskou zábavu i za deštivého počasí se můžete vydat do některé z indoor atrakcí či heren, které najdete na Krétě. Tyto zařízení nabízejí různé hry, skákací hrady, lezecké stěny a mnoho dalšího, co děti určitě potěší.

Pokud se vám stane, že na Krétě prší během vaší dovolené s dětmi, nevěšte hlavu dolů. Zde je mnoho zajímavých aktivit, které můžete podniknout i při nepříznivém počasí. Stačí se pustit do objevování a užít si společný čas se svou rodinou!

děti


Kréta s dětmi: co dělat a kam zajít, když prší

Kréta s dětmi: co dělat a kam zajít, když prší

Volba pro rodiny s dětmi na Krétě

Pro rodiny s dětmi je dovolená na Krétě skvělou volbou. Slunečné počasí, krásné pláže a bohaté kulturní dědictví nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Nicméně, co dělat a kam zajít, když se překvapivě rozhodne pršet? Tento článek vám představí několik tipů, jak využít svůj čas na Krétě i za nepříznivého počasí.

Navštivte Muzeum archeologie v Irakliu

Jedním z nejlepších míst na Krétě, které můžete navštívit s dětmi za deště, je Muzeum archeologie v hlavním městě Irakliu. Toto fascinující muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starořeckých artefaktů, včetně slavných soch z minojské civilizace. Vaše děti budou fascinovány příběhy minulosti a mohou se dozvědět více o historii Kréty i Řecka jako celku.

Projděte se historickým centrem Chaniá

Pokud vás zachytí déšť v oblasti Chaniá, nenechte si zkazit náladu. Historické centrum města nabízí úzké uličky plné malebných obchůdků, tradičních tavern a krásných památek. Můžete se projít v přístřešku promenádou u přístavu nebo navštívit některou z místních galerií. Vaše děti si můžou prohlédnout starobylé stavby a vyzkoušet místní speciality, jako je slavný řecký cukroví baklava.

Navštivte vodní park Star Beach

Vodní parky jsou vždy skvělou volbou pro rodiny s dětmi, a to platí i pro Krétu. Star Beach v oblasti Hersonissos nabízí širokou škálu vodních atrakcí, skluzavek a bazénů vhodných pro děti všech věkových kategorií. I za deště si zde vaše děti mohou užít skvělou zábavu a nezapomenutelné chvíle.

Společné popostrčení do světa her

Pokud přeci jen preferujete zůstat v ubytování, můžete se společně s dětmi vrhnout do světa deskových her nebo karet. Vytvořte si nezapomenutelné rodinné zážitky při hraní různých her. Nejenže se budete skvěle bavit, ale také podpoříte rozvoj strategického myšlení u svých dětí.

Vydejte se na ochutnávkovou jízdu světem

Krása Kréty spočívá také v jejím jedinečném jídle. I za nepříznivého počasí si můžete vychutnat různá místní jídla. Zkuste například ochutnat tradicí jakoby zakletou řeckou salátu, suflé z fety nebo zákusek galaktoboureko. Zajděte do místních tavern a nechejte se strhnout autentickou atmosférou a skvělým jídlem.

Soustřeďte se na rodinné aktivity uvnitř

Pokud jste na dovolené na Krétě a zrovna prší, využijte čas na strávení kvalitního času s rodinou. Mohli byste společně hrát deskové hry, číst knihy nebo si udělat rodinný filmový večer s popcornem a oblíbenými filmy. Nezapomeňte si zabalit karetní hry nebo společenské hry do zavazadla pro případ deštivých dní.

Odkazy na další inspiraci

Pokud hledáte další inspiraci pro aktivity s dětmi na dovolené, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:

Závěr

Když prší na Krétě, nemusíte zoufat. Máte mnoho možností, jak využít čas s rodinou, ať už jste venku nebo uvnitř. Navštivte zajímavá místa, vodní parky, procházejte se historickými centry nebo si společně zahrajte různé hry. Každý deštivý den může být vyplněn zábavou a nezapomenutelnými zážitky. Využijte i odkazy na další inspirace, které vám mohou poskytnout nápady na další rodinné aktivity.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kréta s dětmi: co dělat a kam zajít, když prší

Co můžete dělat na Krétě s dětmi, když prší?

Když prší na Krétě, můžete využít některé z těchto možností, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi:

 • Navštivte některé z dětských muzeí, která najdete ve městech jako Héraklion nebo Réthymno.
 • Zajděte do aquaparku, který je i v déšť ideální pro zábavný den s dětmi.
 • Zajděte na kino, kde jsou přehrávány i filmy pro děti.
 • Zavítejte do herny nebo herního centra, kde si děti mohou užít různé hry a aktivity.

Kam zajít na Krétě s dětmi, když prší?

Pokud hledáte konkrétní místa, kam byste mohli jít s dětmi, když prší na Krétě, zde je několik možností:

Dětská muzea

 • Dětské muzeum v Héraklionu
 • Archeologické muzeum v Réthymnu s oddělením pro děti

Aquapark

 • Star Beach Water Park v Chersonissosu

Kina

 • Kino Acmé v Héraklionu
 • Kino Vasiliku v Réthymnu

Herny a herní centra

 • Playland v Chersonissosu
 • Play Park v Héraklionu

dovolená

Dovolená s dětmi na Krétě

Dovolená s dětmi na Krétě

Kréta, největší řecký ostrov, je skvělým místem pro dovolenou s dětmi. Díky své krásné přírodě, pestrobarevným plážím a příjemnému klimatu, Kréta nabízí mnoho atrakcí a aktivit, kterým se vaše děti nebudou chtít odhlásit.

Pestrobarevné pláže pro dětské radovánky

Kréta je známá svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro rodinný pobyt. Pláže jako Elafonissi, Balos a Falasarna patří mezi nejkrásnější na ostrově. Na těchto plážích budou mít děti možnost se vyřádit při stavění pískových hradů, plavání ve vodě a hraní různých her na pláži.

Atrakce pro děti na Krétě

Kromě pláží nabízí Kréta také různé atrakce pro děti. Můžete navštívit Vodní park Star Beach, který se nachází nedaleko Hersonissosu. Zde se děti budou moci vyřádit na skluzavkách, bazénech a různých vodních atrakcích. Další zajímavou atrakcí je Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre, kde se děti mohou podívat na různé druhy ryb, želv a hadů.

Pro další informace o Krétě navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Kréta s dětmi: co dělat a kam zajít, když prší

 • Návštěva múzeí a galerií, jako je Archeologické muzeum v Irakliu
 • Výlety do akvaparků, například do Watercity Waterpark v Anopoli
 • Návštěva interaktivních památek, jako je Minojský palác v Knóssu
 • Pořádání dětské diskotéky v hotelových klubech
 • Navštívení dětských centr a herních míst
 • Výlety na farmy a zvířecí rezervace, například Cretaquarium v Gournes
 • Prohlídky podzemních jeskyní, jako je Dikteon Andron na vrcholu pohoří Dikti
 • Aktivity v hotelových hernách a bazénech
 • Návštěva planetárií a hvězdáren
 • Procházky po malebných vesnicích a návštěvy tradičních trhů

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNávod na nákup plyšových hraček: nejoblíbenější české kamenné obchody
Další článekCo získáte díky online psí škole? Zkušenosti a tipy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno