Krkonošské pohádky online

Krkonošské pohádky onlineKrkonošské pohádky online

 

Krkonošské pohádky online – Klasický český večerníček o dobrém, spravedlivém a mocném Krakonošovi a jeho velmi zlomyslném sousedovi, sedlákovi jménem Trautenberk zná asi každý. Pokud jej chcete představit i svým dětem, zkuste jim předložit Krkonošské pohádky online. Užijte si vtipný a moudrý humor, nádherné herecké výkony a ukažte svým dětem pohádky svého dětství.

Krkonošské pohádky jsou nádherným hraným večerníčkem o dvaceti dílech, který byl natočen v roce 1974. Příběhy vůbec nestárnou. Odehrávají se v malebném prostředí Krkonošských hor severních Čech, kde vládne mocný pán tamních hor Krakonoš. Ten má moc nad přírodou, ale i nad zdejšími lidmi. Neustále dbá na to, aby byl v jeho revíru pořádek ve všech směrech. A jak sám říká, všemu tvorstvu vládne spravedlivě a vše zlé po zásluze potrestá.

Na Krakonošově území se usídlí na svém panstvím lenošný a vychytralý Trautenberk a nepřetržitě vymýšlí zlomyslnosti a lumpárny. Krakonoše se ale bojí, proto vždy posílá místo sebe své věrné služebníky, pacholka Kubu, jeho děvče Anči nebo hodného hajného. Ti si se svým pánem užijí mnoho utrpení. Milostpán je pěkně vykutálené kvítko. Čeledíni rozkazy plní se sebezapřením, protože mají dobré srdce. Z něčeho žít ale musí. Jakmile milostpán zavelel ono známé: „Anče, Kubo, hajnej!“, všem bylo jasné, že musí vyplnit další úkol namířený proti Krakonošovi.

Krakonoš je moudrý a je věrná Sojka mu nosí čerstvé zprávy. Krakonoš pak vždy odloží svou dýmku, chopí se své velké hole a vydá se nehodného Trautenberka potrestat. Ten pak musí své činy vždy napravit. Trautenberk sice neustále hubuje to své: „Himl hergot donrvetr krucajs element,“ ale málo platné, na Krakonoše je krátký. Jak je tomu v každé pohádce i v této to není jinak. Zlo musí být po zásluze potrestáno a vše se v dobré obrátí.

Podívejte se na Krkonošské pohádky online

 

 

Krkonošské pohádky – Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru

Krkonošské pohádky – díl Jak Trautenberk chtěl peříčko z Krakonošovy sojky

Krkonošské pohádky – díl Jak Trautenberk topil Krakonošovým dřevem

Krkonošské pohádky – díl Jak Kuba utekl ke Krakonošovi

Krkonošské pohádky – díl Jak Trautenberk vystrojil hostinu pro Štěpanického Barona

Krkonošské pohádky – díl Jak šel Kuba ke Krakonošovi pro poklad

Jak chtěl Trautenberk Krakonošovo koření

Krkonošské pohádky – díl Jak Trautenberk kradl zvířátkům zásoby na zimu

Krkonošské pohádky – díl Jak Trautenberk vyměnil Krakonošovi fajfku

Krkonošské pohádky – díl Jak chtěl Trautenberk nový kožich

Jak sel Trautenberk do hor pro poklad

Krkonošské pohádky – díl Jak Trautenberk sušil Krakonošovu louku

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)