Návody na pletení pro miminka

Návody na pletení pro miminkaNávody na pletení pro miminka

Máte rádi originalitu? Chcete mít miminka, která na sobě nemají oblečení, jaké koupíte v supermarketu? Máme pro vás pár tipů. Pokud rádi šijete či pletete, nebo se do toho prostě chcete pustit, určitě vám v tom nic nebrání. Stačí pár jehlic, klubíčka s vlnou ( nápříklad z přírodní příze) a chuť se s tím poprat.

 

Kde hledat návody a inspiraci

V dnešní době je vynález zvaný internet a úžasné sdílení online. Najdete zde spoustu tipů, rad a návody na pletení pro miminka na krásné oblečky. Tak třeba mimibazar. Spousta maminek zde sdílí návody jak uplést roztomilé a originální čepičky pro miminka. Pokud projdete tyto stránky, najdete zde spoustu inspirace.

Naleznete zde počet a velikost jehlic i pomocných jehlic budete potřebovat, popis materiálu, z jaké vlny je obleček upletený, podrobné znalosti i podrobný návod. Náročnost se zde dělí dle počtu hvězdiček a jsou vyjmenovány všechny styly, které potřebujete na vzor umět. Také je vám zde vysvětleno, jak se začíná, postupuje a také odborně zakončuje.

Pokud máte raději nákresy, zkuste zabrousit na stránku Pletení je radost, tam máte pod každou fotkou s vyfoceným hotovým dílem v podobě svetříku či botiček přímo po rozkliknutí nákres. Podle takového schématu si můžete uplést snadno jakýkoliv vzor.

Projděte internet a takových stránek naleznete spoustu. Pokud potřebujete videa a názorné ukázky, zkuste třeba stránky Škola pletení. Určitě to nevzdávejte, pokud se ze začátku něco nezdaří. Ruční práce rozvíjí paměť a podporují mozkovou činnost. Jsou úžasným způsobem relaxace. Pokud se vám podaří první čepička, svetřík či botičky, radost bude dvojnásobná. I malá dítka ocení maminčin vlastnoručně upletený svetřík, jakmile povyrostou.

Máte-li rádi postavičky a zvířátka, kachničky, medvídka či kočičku, zavítejte na stránku Barevné pletení. Máte zde předlohy a počet bavlněných klubíček i jejich barvy, které jsou k jejich vytvoření potřeba. Nebojte se také zeptat na podrobnosti, které postrádají nalezené návody na pletení pro miminka. Milovníci pletení jsou rádi, když mohou své umění předat a s někým sdílet. Sdělená radost je přece dvojnásobná.

 

Blahodárné účinky pletení

Pletení je spouštěčem radostných pocitů. Podle vědeckých průzkumů tato činnost vyplavuje hormon štěstí dopamin, který je pohonem naší motivace. Práce s tkaninami dokonce dokáže zmírnit posedlost a strach z anorexie. V Americe jsou i terapie pletení na léčbu této nemoci i všech různých závislostí a psychických poruch. Ženy, které vykonávají ruční práce, se cítí dle výzkumů lépe a daří se jim uniknout od negativních myšlenek.

Experimenty provedené a publikované fyzioterapeutkou Betsan Corkhill jsou důkazem. Lidé při pletení dokáží využít velké množství mozkové kapacity k vykonání a koordinaci na celou sérii pohybů. O to méně pak kapacity mají na špatné myšlenky. Ne nadarmo se říká ,,práce šlechtí“.

Vytvořte si ,,pletené hebké nervy“, utvořené pomocí motivace, zlepšeného soustředění a uvolnění mysli. Pletením zvednete hladinu dopaminu stejně jako při milování, jídle, cvičení, spánku a ostatních ručních a kreativních činnostech. Oblečete své malé poklady, uklidníte mysl, rozvinete potenciál, zrelaxujete se a získáte spoustu inspirace a nové motivace. Pletení není zábava pro babičky, ale úžasný způsob jak zlepšit svůj život v mnoha směrech.

 

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)