Ozdobte svou zahradu dřevěným domkem

Zahradní domky mohou být díky kvalitnímu materiálu i propracovanému designu půvabnou ozdobou každého exteriéru.

Kde všude najdou využití zahradní domky

Zapomeňte na polorozpadlou dřevěnou kůlnu, na které už svojí práci vykonala hniloba a kam se téměř bojíte vejít. Moderní dřevěné domky na nářadí mohou posloužit nejen coby přístřešky na uklizení sezónních věcí. Ostudu takovéto stavby neudělají ani coby alternativa k zahradnímu altánu. Vám i vašim hostům poskytnou spolehlivý přístřešek zajišťující za každého počasí příjemné posezení.

Nemusíte se v nich bát nechat dokonce ani svoje děti. Moderní zahradní domky se vyrábějí ze smrkového dřeva. To jim zajišťuje dostatečně stabilní konstrukci, která je spolehlivě odolná i povětrnostním vlivům. Nejmenší si tak v dětských domečcích mohou hrát za každého počasí a ani upršené odpoledne nemusí znamenat, že se nedá jít ven a doma vládne nuda. Když k němu přidáte navíc ještě skluzavku, děti budou nadšené.

 

Jak se o dřevěný domek starat

Dřevo je stále přírodním materiálem, který zanechává nejen působivý vizuální dojem, ale vyznačuje se i dlouhou životností. Ta se úměrně prodlužuje s dostatečnou péčí. Aby tedy zahradní domek dlouho sloužil, měl by ho jeho majitel náležitě ošetřovat. Potřeba jsou dvě vrstvy ochranného nátěru. Jednu aplikujte, ještě než domek sestavíte, druhou následně. Jen tak bude dokonale chráněn před škůdci či houbami a může vydržet i několik desítek let.

Zejména u těch určených dětem, případně u luxusních domků, které mají na zahradě plnit rovněž reprezentativní funkci, využijete též nátěr. Silnovrstvé nátěry jsou více či méně transparentní a vytvářejí na povrchu hrubší film. Naopak tenkovrstvým nátěrem můžeme zdůraznit přirozenou strukturu materiálu. Chcete-li mít jistotu, že barva je zcela zdravotně nezávadná, tudíž je vhodná i například pro dětské hračky, hledejte na obalu označení EN 71 (ČSN EN 71).

Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)