První příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství – Jestliže čtete tento článek, je dost možné, že jste to právě vy, která se se svým partnerem snaží o početí malého potomka. Nebo jste snad měla nechráněný styk a snažíte se najít informace, jak zjistit ty úplně první příznaky těhotenství? Ať patříte do té nebo jiné skupiny, jde vám o to samé. Zjistit, jaké příznaky může mít těhotná žena již v prvních dnech od početí.

Pokud se s partnerem snažíte o miminko, je zcela přirozené, že chcete vědět co nejdříve, zda se vaše snaha vyplatila nebo ne. Pomalu a nevědomky na sobě začnete pozorovat všemožné příznaky, o kterých si říkáte, zda jsou to opravdu těhotenské příznaky nebo ne. V tomto případě si dávejte pozor na lidskou schopnost, kterou má každý. Touto schopností mám na mysli vsugerování si příznaků. Vidíte příznaky v každé maličkosti a těhotná se cítíte pořád. Inu, lidská mysl je velká čarodějka. A pokud se vám nechce čekat na opravdu stoprocentní příznaky, jak poznat, že jste těhotná, tak čtěte dál. Níže se spolu podíváme na úplně první příznaky těhotenství a nevynecháme ani několik zajímavostí a skutečností, které se mohou čas od času– tělo od těla měnit.

Děloha se zvětší až pětsetkrát

První příznaky těhotenství – Jak vlastně funguje to „otěhotnění”?

Těhotenství je vlice složitý proces, při kterém se ve vašem těle vyvíjí nový život. Od toho tady ale nejsme, takže si to řekneme maličko zjednodušeně. Máte ovulaci, což je období mezi dvěmi menstruacemi, a máte s partnerem pohlavní styk. Mužovy spermie proniknou až k vašemu vajíčku a tím ho oplodní. Jak poznat těhotenstvíToto vajíčko se začne rychle dělit a putuje do dělohy, která se stává domovem pro vaše maličké. Tímto procesem, který trvá 3-10 dní (je to různé), začne vaše tělo produkovat hormon HCG, který je hormonem těhotenským. Díky němu vám může vyjít pozitivní těhotenský nebo krevní test u lékaře. Ale nyní již k samotným příznakům, které můžete s trochou (ne)štěstí okusit již před první vynechanou menstruací.

Nemusíte mít žádný z prvních příznaků, ale můžete mít i více z nich. Jde o individuální záležitost.

První příznaky těhotenství

Bolí vás vaše poprsí

Mnoho žen cítí několik dní po oplodnění bolest a pnutí v prsou. Bolest je podobná té při menstruaci, ale prsa jsou oteklejší a napnutější.

Hustý a bílý výtok

U většiny žen se několik dní po oplodnění objevuje bílý hustý výtok, kterého není zrovna malinko.

Zvýšená únava, změny nálad

Jelikož je těhotenství ukázkou toho, jak rychle se mění hormony, můžete se cítit unavená nebo mít náladu jako na houpačce. Odtud je tvrzení, zda nejste těhotná, když jste náladová.

Zvýšená teplota

Jedním z ukazatelů těhotenství je vyšší tělesná teplota u těhotné ženy. Proto není nic neobvyklé, když si po ránu naměříte něco okolo 37 °C.

Objem krve u těhotné se může zvětšit o 50℅

Bolí vás bříško

Znakem, který doprovází uhnizďování vajíčka ve vaší děloze, je bolest vašeho bříška. Tato bolest je snadno zaměnitelná s menstruačními bolestmi. Je v nich ale nějaký ten rozdíl. Tyto těhotenské bolesti se vyskytují hlavně při námaze, jsou bodavější a celkově při nich máte jiný pocit.

Bolesti hlavy a migrény

Pokud trpíte na časté bolesti hlavy, je možné, že jste si již zvykla. Pokud ne, může vás překvapit větší citlivost na podněty, které vyvolávají nepříjemné holesti hlavy až migrény. Jedno pozitivum to ale má. A to to, že vás hlava bolet přestane hned, jakmile se vám hormony alespoň trošku uklidní.

Včera jsem zjistila, že jsem těhotná! Skoro od prvního okamžiku mě bolely prsa a měla jsem takový divný tlak v pánvi. Od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, je mi neustále špatně.- futurebaby

První příznaky těhotenství – Prostě to vím a hotovo!!

Nejpočetnější skupinkou jsou těhotené ženy, které prostě ví, že tentokrát to vyšlo. Ať už to lze poznat, jen tak, to se neví, ale mateřský instinkt a vnímavost některých žen je pozoruhodná.

Každá žena je jiná a každá cítí jiné těhotenské příznaky, tohle je to nejčastější, co můžete zažít.

Nikola