Jak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početí

Jak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početí

Jak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početí Přáním většiny maminek je především zdravé dítě, bez ohledu na pohlaví. Ale co dělat, pokud už máte doma dvě malé princezny a rádi byste se pokusili o chlapečka (nebo naopak)? Jistotu úspěchu vám samozřejmě nedáme, přesto vám ukážeme, jak paní náhodě trochu dopomoci.

A za zkoušku přece nic nedáte, že ano? Máme pro vás hned tři osvědčené postupy, které můžete podle libosti kombinovat. Tak hurá na úspěšné pokusy!

Jak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početíJak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početí

Vsaďte na rychlost partnerových spermií

Možná si ze školních hodin biologie pamatujete, že muži mají vlastně dva druhy spermií. Ty s chromozomem X a ty s chromozomem Y. Y zplodí chlapečka, X zase děvčátko. Ovšem krom přenášené genetické informace se od sebe tyto spermie liší také v dalších podstatných detailech.

Spermie Y jsou rychlejší, obratnější, ale také s kratší životností

Ano, přesně tak bychom je mohli charakterizovat. Jejich životnost v kyselém prostředí pochvy většinou nepřesahuje několik hodin. A jak toho využít? Vpusťte je k vajíčku ve chvíli, kdy je všechno nachystáno na velkolepé početí.

V lékárně si zakupte test sledující ovulaci (nebo se spolehněte na určení dnů plodnosti podle barvy a viskozity poševního hlenu) a v den ovulace jděte na to. Spermie Y by měly dorazit k vajíčku rychleji a chlapeček bude na světě.

Spermie X dlouho vydrží

Jsou větší, tlustší a pomalejší. A to je přesně vlastnost, která se nám hodí. V prostředí ženského těla totiž vydrží i více než 48 hodin. Takže zatímco jejich mužští kolegové v okolí umírají, nositelky chromozomu X jsou ještě v plné formě. Styk je tedy třeba naplánovat několik dní před ovulací – začít můžete už klidně po posledním dni menstruace. V době ovulace se naopak styku zdržte. Pak máte velkou šanci, že vám za devět měsíců v peřince zapláče děvčátko.

Jak se dělají děti na přání aneb jak ovlivnit pohlaví v okamžiku početí

Jak zplodit dítě podle prostředí pochvy

A mužské spermie Y mají i další nevýhodu – nesnáší kyselé prostředí pochvy, které je nejintenzivnější ve dnech následujících po menstruaci. Chcete-li tedy holčičku, přidejte si kromě vhodného načasování i kyselý jídelníček. Pokud vám to žlučník dovolí, zamilujte se do citrusů, octových zálivek či mléčných kysaných výrobků. Nemusíte to přehánět, i malá změna často stačí.

Naopak chcete-li chlapečka, můžete zkusit svůj organismus odkyselit a detoxikovat. To však vždy alespoň 1-2 měsíce před plánovaným početím. Určitě nechcete, aby toxiny vyplavené do tělního oběhu, narušily vaše budoucí těhotenství.

Chlapečci nemají rádi teplo

Možná jste se už někdy pozastavili nad, tím, proč se tatínkům pracujícím převážně vsedě rodí spíše holčičky. Je to způsobeno teplotou v okolí varlat. Čím vyšší je, tím více spermií Y to zabíjí. Plánovanému pohlaví dítěte tedy přizpůsobte i partnerovo oblečení. Má-li to být holčička, nebudou od věci těsné kalhoty a slipy, chlapeček si žádá pro změnu něco vzdušnějšího.

Ale podle studií jde opravdu jen o lehce podpůrný prostředek, nelze se na něj spoléhat jako na absolutní mantru početí. Ale pokud chceme náhodě trochu pomoci, tak proč ne se vším všudy?

Ve stresu pravděpodobnost narození chlapce roste

Tuto metodu vám rozhodně nedoporučujeme, přesto se o ní chceme zmínit. Pohlaví budoucího dítěte totiž ovlivňuje i hladina testosteronu v těle matky. Čím vyšší je, tím větší šanci na narození chlapce máte. A jste-li ve stresu, vaše hladina testosteronu stoupá. Takže ženy, které právě procházejí nějakým náročným obdobím častěji porodí chlapce.

Ale jak říkáme, tuto metodu rozhodně nedoporučujeme, jde spíš o takovou lékařskou zajímavost. Nicméně ať už se vám nakonec zadaří cokoliv, důležité je, aby to bylo zdravé a v pořádku. Vždyť o to jde přece především!

Siffera

Mám ráda pohyb, přírodu a vše, co je zdravé. Jako maminka dvou malých dětí se snažím udržet si přehled o všem, co se okolo nás děje a podělit se o to s vámi.