Seznamovací hry pro děti

Seznamovací hry pro děti – není lepší formy seznámení mezi dětmi, než seznámení formou hry. Ideálním řešením se potom stává v případě, že jsou vaše dětičky stydlivé.

Pokusila jsem se vytvořit sbírku her, které jsou pro seznámení dětí ideální.Seznamovací hry pro děti

 

1) Puntíky – Seznamovací hry pro děti

Na čelo se každému nalepí/namaluje barevné kolečko. Děti se musí rozřadit do družstev podle barev, a to vše beze slov!

 

2) Silnější vítr – Seznamovací hry pro děti

Na stůl se položí mezi dvojici pipongový míček/zmačkaný kousek papíru. Vyhrává ten, kdo přefoukne míček přes druhou stranu stolu.

 

3) Slepá bába – Seznamovací hry pro děti

Hráči sedí v kruhu na židlích, jeden hráč, stojící uprostřed kruhu se zavázanýma očima, zavolá dvě nebo více jmen. Volaná jména se musí hned postavit a vyměnit si místa. „Slepá bába“ se snaží některého z nich chytit. Pokud se jí to podaří, sedne si na místo chyceného a ten se stává bábou.

 

4) Hra na vláček – Seznamovací hry pro děti

Hráči se postaví do kruhu, každý představuje jeden železniční vagon. Zároveň si každý viditelně označí své místo. Ve středu kruhu stojí jeden hráč-lokomotiva, který se libovolně pohybuje od jednoho „vozu“ k druhému. U koho se zastaví, ten se k němu připojí a musí ho následovat. Takto potom „jezdí“ a vlak se zvětšuje. Když už je dost dlouhý, lokomotiva nečekaně hvízdne, načež každý hráč skočí na jedno z označených míst. I on sám. Jeden z hráčů zůstává bez místa a stává se novou lokomotivou.

 

5) Pošli míč – Seznamovací hry pro děti

Děti si sednou do kruhu s roztaženýma nohama tak, aby se chodidly dotýkaly svého souseda. Posílají si míč podle libosti, ale přitom musí vyslovit jméno kamaráda, kterému míč posílají.

 

6) Tanec – Seznamovací hry pro děti

Ve dvojicích dostanou děti balonek/jablko mezi čela. Komu se podaří vydržet nejdéle vyhrál…

 

7) Sněhuláci – Seznamovací hry pro děti

Družstvo obléká vybraného člena -co nejvíce kusů oblečení. Za časový úsek…-vyhrává kdo má nejvíce vrstev.

 

8) Upír – Seznamovací hry pro děti

Lidi si stoupnou do kruhu a jeden je nominován „upírem“. Upír z lidí chce vysát krev, ale pokud vybraná oběť řekne jméno dalšího,(ještě před vysátím) jde upír vysávat jmenovanou osobu.
Pokud upír uspokojí svou chuť, stává se vysátá oběť upírem a upír normální osobou…

 

Podívejte se také na další hry pro vaše ratolesti, případně i na nějaké onlajnovky.

Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)