Tajemné svítící malby u vás doma – namalujte je barvou GlowPaint

Podobně jako v tajemných jeskyních, i u vás doma mohou po setmění na stěně jemně zářit malby divokých zvířat, stromů, záhadné znaky nebo jiné kresby. Stačí, když je na stěnu namalujete pomocí speciální barvy GlowPaint. Čtěte dál.

Svítící barva GlowPaint obsahuje pigmenty, které reagují na určitou část světla a dají se tak „nabít“. Nasvítíte-li je po dobu asi půl hodiny, vydávají potom několik hodin jemné nazelenalé světlo. Záleží na intenzitě nasvícení.

Světélkující zvířata, stromy, kresby i hvězdy

Díky ve tmě svítící barvě se dají na stěnu v dětském pokoji namalovat zvířata, stromy nebo celé krajiny. Na chodbě můžete nakreslit ornamenty, nápisy. A v obýváku či ložnici třeba celé umělecké dílo.

GlowPaint brava je akrylová, na vodní bázi. Nemá zápach a žádné příměsi olova. Jedno balení o objemu 0,25 l vystačí asi na 2,5 m2 plochy. Barvu natřete pomocí štětce, malířského válečku, ale dá se i na stěnu stříkat malířskou pistolí.

Počet nátěrů určuje svítivost

Čím více vrstev barvy na stěnu natřete, tím více pigmentů bude obsahovat a lépe svítit. Doporučujeme 3–4 vrstvy nátěru. Barva GlowPaint je průhledná. Dá se natřít i na barevný podklad a není pak ve dne vidět. Její pravé kouzlo je vidět až s příchodem tmy. Nejlépe je efekt vidět, pokud je barva natřená na bílý podklad, od kterého se světlo lépe odráží a je intenzivnější.

Skrytá magnetická nástěnka

Kromě svítící barvy jsou i jiné speciální, například magnetická barva. Obsahuje mini částečky železa. Správně řečeno je tedy feromagnetická. Drží na ní silné magnety. Vhodné jsou neodymové magnety nebo neodymové figurky. Magnetickou barvu je třeba na stěnu natřít také více vrstvami.

Magnetická barva se dá dokonce přemalovat jinou barvou a stále funguje. Můžete ji tak ukrýt pod běžnou malířskou barvu a vytvořit si skrytou magnetickou nástěnku. Na části stěny, kde se magnetická barva nachází, pak budou magnety držet a jinde ne.

Vytvořte si magickou svítící stěnu nebo ukrytou magnetickou nástěnku.

Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)