DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Turecká dovolená s dětmi: Jak se připravit na nezapomenutelný rodinný zážitek u moře

Pokud se chystáte na dovolenou s dětmi do Turecka, je důležité se připravit tak, aby byl váš pobyt nezapomenutelný a bez problémů. Zde jsou některé klíčové kroky, které vám pomohou se dobře připravit:

1. Vyberte si vhodné ubytování

S ohledem na to, že cestujete s dětmi, je důležité zvolit si ubytování, které je vhodné pro rodiny s dětmi. Měli byste zvažovat faktory jako jsou bezpečnost, vybavení pro děti, a dostatek prostoru pro vaši rodinu.

2. Vytvořte itinerář

Můžete si předepsat časový plán vaší dovolené, abyste mohli naplánovat výlety a aktivity, které by vám mohly být přínosné. Během plánování můžete zvažovat rodinné aktivity, například vodní parky, pláže a jiné zábavní aktivity pro děti.

3. Zjistěte si správné informace o cestě

Začněte tím, že zjistíte si potřebné informace o cestě, může se stát, že budete potřebovat požádat o speciální víza pro své děti nebo si opatřit zdravotní pojištění, pokud ho nebudete mít.

4. Sbalte si věci

Pamatujte na to, abyste si sbalili správné věci pro svou rodinu a děti. Snažte se balit prakticky a nezapomeňte na důležité věci jako jsou plavky a opalovací krémy.

Připravejte se na Tureckou dovolenou s dětmi, a staňte se nezapomenutelným rodinným zážitkem.

děti
Turecká dovolená s dětmi: Jak se připravit na nezapomenutelný rodinný zážitek u moře


Plánování dovolené

Při plánování dovolené s dětmi je potřeba přemýšlet o mnoha věcech. Zvažte, na jakou dobu chcete odjet, jaký je váš rozpočet a jaký typ dovolené vám vyhovuje. Rozhodnete-li se pro dovolenou u moře, zvažte také, zda chcete vyrazit do oblíbeného střediska, nebo zda upřednostníte klidnější oblast.

Rezervace letenek a ubytování

Pokud se rozhodnete pro letadlo, rezervujte letenky co nejdříve, abyste získali co nejlepší cenu. Pokud plánujete cestu v letní sezóně, rezervujte také ubytování. Vyberte ubytování s ohledem na vaše potřeby – zda potřebujete kuchyň, parkoviště, bazén apod.

Seznam věcí na dovolenou

Pro dospělé:

 • pas a letenky
 • peníze
 • kosmetické potřeby
 • léky, pokud je potřebujete
 • plavky
 • rychloschnoucí ručník
 • kniha nebo časopis

Pro děti:

 • dětský pas
 • krmivo a pití
 • plavky, slunečník a krém na opalování
 • hračky pro pláž
 • knížky a hry pro volný čas
 • přenosné kurty a vodní pistole

Tipy na stravování

Pokud se ubytujete v pronajaté chatě s kuchyní, budete si moci vařit sami. Pokud využijete all inclusive služby, nebudete mít starost s vařením a budete moci ochutnat místní speciality. Pokud se vydáte poprvé do Turecka, nevynechejte tradiční turecké jídlo – kebab, baklava nebo tureckou kávu.

Aktivity pro děti

Nabídka aktivit pro děti na turecké dovolené je velmi široká. Vyberte si několik populárních aktivit a uvidíte, že se vaše děti budou mít skvěle. Doporučujeme:

 • navštívit vodní park
 • projít se na delfínímý šou
 • jet na nafukovacím banánu
 • nakrmit ryby v moři
 • jet na vyhlídkové lodi

Doporučené ubytování

Před odjezdem si vyberte ubytování, které splní vaše požadavky. Doporučujeme například resort Side Star Elegance, který nabízí all inclusive služby, bazény, aquapark a další aktivity pro děti.

Závěr

Turecká dovolená s dětmi může být nezapomenutelným zážitkem. Plánování, rezervace letenek a ubytování, seznam věcí na dovolenou, stravování, aktivity pro děti a doporučené ubytování jsou důležité faktory pro úspěšnou dovolenou. S důkladnou přípravou užijete krásné chvíle plné zábavy a odpočinku u moře.

Klikněte zde pro tipy na plánování dovolené u pláže v USA


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs – Turecká dovolená s dětmi

Jak se připravit na nezapomenutelný rodinný zážitek u moře

1. Zvažte výběr vhodného ubytování

Ujistěte se, že vybrané ubytování bude vhodné pro vás i vaše děti. Zvažte blízkost pláže, bazénu a atrakcí pro děti.

2. Přibalte dostatečné množství ochrany proti slunci

Na pláži strávíte hodně času, takže je důležité zajistit si adekvátní ochranu proti slunci. Přibalte si krémy s vysokým faktorem, sluneční brýle a klobouky.

3. Vymyslete zábavné aktivity pro děti

Pro děti je důležité nejenom trávit čas na pláži, ale i mimo ni. Přemýšlejte nad různými aktivitami, které si s dětmi můžete užít, například vodní sporty, návštěvu zábavního parku apod.

4. Připravte si dostatek jídla a pití

Na pláži se rychle ztrácí tekutiny a hladina hladu u dětí vystoupá někdy během pár minut. Mějte vždy po ruce dostatek vody, zdravých svačin a ovoce.


dovolená

Dovolená s dětmi v Turecku u moře

Plánujete dovolenou s dětmi a láká vás moře a slunečné Turecko? Pokud ano, máte se na co těšit! Turecko je oblíbenou destinací pro ty, kteří hledají krásné pláže, příjemné počasí a zároveň dostatek zábavy pro celou rodinu.

Co dělat s dětmi v Turecku?

Pokud máte rádi vodní atrakce, určitě navštivte některý z vodních parků, jako je třeba Aqua Fantasy Aquapark v Kusadasu nebo The Land of Legends Themapark v Beleku. Děti si zde užijí skluzavky, bazény s vlnami nebo třeba vodní hry.

Pokud hledáte zábavu na souši, pak se podívejte na turecké lunaparky, jako je třeba Antalya Luna Park nebo dinosaur park v Beleku. Pro milovníky zvířat jsou ideální návštěvy zoologických zahrad, jako je například Antalya zoo.

Kde se ubytovat s dětmi v Turecku?

Pokud hledáte ideální ubytování pro svou rodinu, doporučujeme se zaměřit na hotely s all inclusive. Ty na jednom místě nabízejí veškeré služby, včetně stravování, bazénu, animačního programu pro děti i dospělé a přístupu k moři.

V oblíbených tureckých letoviscích jako jsou Alanya, Antalya, Belek nebo Kusadasi najdete mnoho hotelů, které nabízí perfektní podmínky pro dovolenou s dětmi.

Pročetli jste si náš článek o dovolené s dětmi v Turecku u moře? Pokud ano, určitě jste získali spoustu užitečných informací, které vám pomohou naplánovat perfektní dovolenou pro vaši rodinu!

pro děti

Turecká dovolená s dětmi: Jak se připravit na nezapomenutelný rodinný zážitek u moře

 • Zvolte vhodné letovisko s ohledem na vaše potřeby a zájmy dětí
 • Vyberte kvalitní ubytování s dostatečným prostorem pro celou rodinu
 • Přibalte si nezbytné věci jako plavky, opalovací krém, sluneční brýle, kšiltovku a další ochranu proti slunci
 • Dostatečně se zásobte jídlem a pitím, které vám bude vyhovovat a které bude vhodné i pro děti
 • Zajištěte si zábavu a aktivity pro celou rodinu, jako například výlety, sportovní aktivity nebo dětský klub v hotelu
 • Pamatujte na bezpečnost a dohled nad dětmi zejména na pláži a u bazénu
 • Vychutnejte si společné chvíle a vytvořte si nezapomenutelné rodinné vzpomínky u moře

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDěti a morčata: Jak budovat láskyplný a bezpečný vztah mezi nimi
Další článekPlyšové hračky jako prostředek ke zvládání traumatických prožitků
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno