Ukolébavky pro miminka

Ukolébavky pro miminkaUkolébavky pro miminka

Ukolébavky pro miminka – Mnoho rodičů si láme hlavy nad tím, jak své dítko uspat. Někteří chodí se svými nejmenšími spát, drží je za ruku a čekají než usnou. Tato metoda má ale hned dvě nevýhody. Jednak při rodičově odchodu, je možné, že se dítě probudí, takže vaše práce přijde vniveč. Druhá a o to horší nevýhoda je navyknutí si dítěte na vaši přítomnost při uspávání. V tomto případě není opravdu jednoduché, dítě tomuto zlozvyku odvyknout, tudíž se vám velice snad může stát, že se svou ratolestí budete usínat ještě v jeho školních letech.

Když dítko trošku povyroste, dobrou alternativou jsou určitě pohádky. Některé děti při nich usnou, jiné ale čekají na šťastný konec. Pro nejmenší dětičky, tedy miminka, jsou nejvhodnější ukolébavky. Je vědecky dokázáno, že miminko slyší váš hlas již v bříšku. Můžete mu je tedy zpívat již před samotným narozením. Navíc jejich obvykle monotónní melodie uspí kde jakého dospělého, natož takto malého tvorečka. S maminčiným či tatínkovým hlasem se navíc miminko bude cítit v bezpečí a klidněji usne.

Ukolébavky pro miminka -Mezi oblíbené ukolébavky patří například velice známá

Spi děťátko spi

Hajej můj andílku

či Černé oči jděte spát

Nejkrásnější ukolébavkou je podle nás rozhodně Bláznova ukolébavka neboli Máš má ovečko dávno spát

Pokud máte obavy, aby miminko váš zpět spíše neděsil, můžete mu přehrát několik ukolébavek, které hrají kolem hodiny, což je dostatečný čas k usnutí

Pro malé rockery doporučujeme specialitu ve formě mixu ukolébavkových písní od světoznámé hudební skupiny nesoucí název Nirvana. Zde ukázka jejich neznámější písně Smells Like Teen Spirit v ukolébavkové podobě

Věříme, že díky ukolébavkám, budou mít vaši nejmenší krásné sny a bude se jim co nejlépe usínat.

Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)