Jak zabavit dvouleté dítě

Jak zabavit dvouleté dítě

Jak zabavit dvouleté dítěVe chvíli, kdy se nám narodilo miminko, byli jsme štěstím bez sebe a už v té době jsme se těšili, až začne chodit, mluvit a bude s ním větší zábava. Dítě ve dvou letech by mělo být víceméně samostatné a mělo by zvládat spoustu věcí, od samostatného oblékání, hraní až po komunikaci s ostatními. V tomto věku u dětí dobře rozeznáme jejich budoucí povahu. Zda bude pečlivé, starostlivé nebo se bude umět prosadit. Nastává bohužel také tzv. období vzdoru.

Jak unavit dvouleté dítě?

 Na tuto otázku je téžké odpovědět, protože se většinou (ve většině případech) stává, že rodič je hraním se svým dítětem víc unavenější než jeho milovaná ratolest. Je důležité vypozorovat, co ho vlastně baví nebo čím mu uděláme radost. Chlapečci si obvykle hrají s Legem, kostičkami, s autíčky či vláčky. Oproti tomu dívky si vyhrají s panenkami, které vozí v kočárku či jinými hračkami.

 Ať je to holka nebo kluk, tak zaručeně dvouleté děti zabavíte hraním si na obchod, kdy si vypůjčí nějaké věci z kuchyně a vy je jakoby nakupujete. Další variantou může být tzv. bunkr vytvořený z dek, peřin či jiných přehozů, protože každé dítě si rádo hraje na schovávanou. A s naprostou jistotou můžu říct, že nikdy nezklamete malováním pastelkami na papír či křídami na beton.

Užívejte si dokud jsou malí!

 Děti rostou jako z vody a než se nadějeme, budou velcí a my budeme litovat, že jsme si je tolik neužili. Měli bychom svému dítěti poskytnou dobré vzpomínky na jejich dětství. A jak nejlépe jim ho zajistit než když například nám budou moci pomáhat v kuchyni, s úklidem nebo jinými povinnostmi v domácnosti. Obrovskou radost jim uděláme i tím, že si s nimi budeme hrát. Tatínkové můžou se syny pouštět auta na dálkové ovládání, holčičky zase zkrášlovat maminky.

 Naše děti unavíme i výlety do přírody nebo také existují různá zábavná centra pro děti, ale ty jsou většinou vhodná na celodenní výlety. Základním receptem, jak zabavit naše dvouleté háďata je chození s nimi ven a nejlépe i s jinými maminkami, které mají děti stejného nebo přibližného věku.

Z praktického hlediska:

 Z vlastní zkušenosti můžu říct, že účinné je chození ven a vymýšlet jim různé aktivity. Věřím také tomu, že největší radostí pro děti je, když jim dáte volnou ruku u vás v kuchyni, to je potom o zábavu postaráno. Občas musím spoustu věcí přehlížet, abych přežila do večera než půjdou spát a já si užiju chvilku pro sebe.

 

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)