Věděli jste, že nedostatek koček způsobil černou smrt? Nebo že je v Evropě v daný okamžik ztraceno přes 6,5 milionů koček? Nebo že vaše kočka se tře o vás ne proto, že vás miluje, ale proto, že si značkuje své teritorium? Níže najdete více než 100 úžasných faktů o kočkách, které jsme shromáždili z celého internetu.

Fakta o kočkách s pracovními místy:

Kočky jsou známé tím, že lenoší na slunci, občas vstanou, poškrábnou si pohovku a něco snědí. Nicméně ne všechny kočky jsou tak líné, zde jsou některé příklady koček, které mají skutečné pracovní místo:

Disneyland „zaměstnává“ asi 200 koček k lovu skutečných Mickey Mousů po parku v noci. Přísně vzato, tyto kočky jsou divoké kočky, které zjistily, že hojnost disneylandských myší zaručuje velmi pěkný plat za lov myšího volného spolupracovníka!

Kočka Stubbs byla po dobu 20 let čestnou starostkou města Talkeetna v Aljašce. Po volbách na ní zareagovala kampaň napsaná občany, kteří se proti lidskému kandidátovi v místních volbách ohradili.

Sweet Tart, devítiletá kočka, byla dokonalou kandidátkou ve volbách na starostu v roce 2018 v Omena, Michigan. Vyhrála s jemným rozdílem před Diablem Shapiro, psem, který vděčně přijal úřad místostarosty.

Tama byla samička s kresbou kaliko, která s pomocí svých dvou věrných asistentů Chibiho a Miika byla nádražním mistrem nádraží Kishi v Japonsku až do své smrti v červnu 2015.

Millie, vybavená malým odznakem a uniformou, chrání skladiště Bandai před útoky hlodavců jako oficiální hlídač japonské herní společnosti.

Fakta o těle vaší kočky:

Kočky mají roztomilá chlupatá těla, ale jejich těla jsou mnohem více neţ jen roztomilá, jsou schopná neuvěřitelných fyzických činů a mají spoustu úžasných schopností, které se vejdou do jejich malých těl a umožňují jim dělat všechny ty aktivity, které musí dělat kočky:

Jazyky koček jsou skutečně založeny na špičkách, které jim pomáhají hromadit a jíst maso.

Přední končetiny koček jsou připojeny k ramenům volně pohyblivými klíčními kostmi. To znamená, že si mohou tělo otáčet a kroutit tak, aby se vešli do jakéhokoliv otvoru, do kterého se vejde hlava.

Kočičí vousy dokáží vnímat vibrace, předávat důležité informace o kořisti, pomáhat jim navigovat v prostředí a dokonce jim pomáhat určit, zda se vejdou do těsných otvorů.

Kočky mají větší šanci na přežití pádu z větší výšky než z menší výšky. To proto, že jim trvá chvíli se přizpůsobit ve vzduchu. S více času ke korigování mohou skloubit tělo a přistát na nohou.

Kočky uvíznou na stromech, protože nemohou stoupat dolů hlavou napřed. Všechny jejich paznehty směřují dolů, což znamená, že se mohou pohybovat pouze zpět dolů.

Kočky tráví 14-20 hodin denně spánkem, aby nasbíraly co nejvíce energie, aby mohly během noci útočit na svou hračku myš. Do doby, kdy bude váš kočka starý 15 let, bude spal až 10 let svého života!

Zajímalo vás někdy, proč vás vaše kočka neustále pozoruje s otevřenou pusou? Je to proto, že mají speciální orgán zvaný Jacobsonův orgán, který jim umožňuje „ochutnat“ vůně. Je to zejména používáno k analýze vůní.

Kočky mají největší oči ve srovnání s velikostí těla ze všech savců.

Kočičí ocas má 10 % z celkové struktury kostí. To jim pomáhá udržovat rovnováhu při chůzi na plotě nebo na větvích stromů.

Díky svým pilným ledvinám kočky dokážou pít mořskou vodu.

Kočci jsou pravděpodobnější, že budou leváci, zatímco samice jsou opak.

Kočky mají 300 milionů neuronů, asi dvojnásobek počtu neuronů, než mají psi. To je pravděpodobně důvod, proč váš pes je vždy tak nadšený vás vidět, a váš kočka si ani nepotíže vstát.

Tlapky koček jsou extra měkké, takže se mohou podkrást ke kořisti, nebo k vám!

Domácí kočka má více než 1 000krát více úložištního prostoru než iPad … a přesto jsou neustále překonávány dveřmi!

Kočky mohou pohybovat ušima o 180 stupňů a ve zvláštních časech, což je velmi užitečné pro neustálou bdělost při lovu.

Nos koček je vroubkovaný a je jim zcela jedinečný. Jsou v podstatě ekvivalentem lidského otisku prstů (věděli jste, že je také možné, ačkoli vzácně, že se kočka zlomí o nos, stejně jako my!).

Kočky potřebují 7krát méně světla ke vidění v noci než vy, což je důvod, proč se v noci snadno pohybují vaším domem v téměř naprosté temnotě!

Myslíte si, že znáte své kočičí fakta?

Otestujte své znalosti v našem testu koček!

Pro některé z nich to je nepříjemné, ale kočky nemohou ochutnat sladké věci. Výhodou tohoto je, že, na rozdíl od psů, většina koček nebude příliš vzrušená sdílet s vámi dezert.

Domácí kočky mají v těle mezi 230-250 kostmi, některé jejich kosti se mohou slepit s věkem, a proto není žádný přesný počet.

Kočky dokáží slyšet 2 oktávy výše než člověk, což je, jak fungují ultrazvukové odstrašovače … vysílají otravné vysoké tóny, které váš kočka bude nenávidět!

Sterilizace nebo kastrace koček jim pomáhá žít až o 62% déle.

Kočky obvykle mají 18 prstů.

Kočky nemají klíční kost, na rozdíl od toho se jejich klíční kost pohybuje volně pouze spojená šlachami a svaly.

Domácí kočka se může běžet tak rychle jako 50 km/h, když to opravdu potřebuje (když je pronásledována), což je o několik kilometrů za hodinu rychlejší než špičková rychlost Usaina Bolta!

Historická fakta o kočkách:

Vzestup internetu znamenal, že se lidé až v nedávné době stali širší informace o tom, jak skvělé jsou kočky, přesto kočky po celou historii dělaly úžasné věci:

Existují důkazy, že lidé měli domácí kočky po dobu více než 11 500 let; mladý divoký kocour byl nalezen pohřbený s člověkem na Kypru na pohřebišti, které je datováno z roku 9500 před naším letopočtem.

Nejstarší důkaz o rozsáhlém domácení koček pochází z Číny před 5 300 lety, kde byly používány k udržování populace hlodavců a zabraňování jim ve snědání celého jejich obilí.

Když rodinná kočka zemřela ve starém Egyptě, rodina ztratila smutek kvůli její ztrátě, tím, že si oholili obočí. Myslíme si, že toto je jedna tradice, která by se měla obnovit!

Ve Velké Británii žije 8 milionů domácích koček, což je činí druhým nejoblíbenějším domácím mazlíčkem za psy, u kterých je pak 9 milionů.

Starověcí Egypťané oblékali své kočky v šperky a ozdobné kostýmy.

Kočky představovaly sexualitu a plodnost ve starověkém Egyptě. Egypťané také věřili, že jsou kouzelná zvířata schopná přinášet štěstí.

Až 300 000 koček bylo nalezeno mumifikovaných, mnohé s jejich majiteli, v chrámu zasvěceném Bastet (bohu zobrazovanému jako fén/human)

Psi byli pro lidi užitečnější, když jsme byli lovci-sběrači, takže byli kočkami domestikováni mnohem později. Nebylo až do doby, kdy si kočky uvědomily, jak jsme jim pro dodávku lahodných hlodavců užiteční.

První kočičí výstava v Anglii se konala v roce 1871, od té doby svět kočičích výstav vzrostl do neuvěřitelných rozměrech, kdy Rada pro kočičí závod dohlíží na mnohé činnosti spojené s kočičí výstavou.

Papež Řehoř IX. prohlásil, že černé kočky jsou nástrojem ďábla, což vedlo lidi k zabíjení mnoha černých koček … což paradoxně vedlo k růstu populace hlodavců a vzestupu smrtelné černé smrti (přečtěte si náš článek o historii domácích koček pro více informací), mor, kterého šíření bylo způsobeno blechy z krys. Takže nikdy neberete svou kočku samozřejmě!

Kardinál Richelieu, člověk proslulý jako jeden z Tří mušketýrů, byl kočičí nadšencem, který měl v bydlišti kočičí školku a propagoval je jako domácí mazlíčky ve francouzské společnosti. Dal svým kočkám úžasné názvy, jako je Ludovic le Cruel, Ludoviska a Gazette.

Kateřina Veliká Ruská povýšila své kočky na strážce a udělala jim plat!

Nepotopitelný Sam přežil 3 výbuchy lodí během druhé světové války. Jednou s německým námořnictvem a 2 s britským královským námořnictvem.

Nejstarší kočičí video na YouTube bylo natočeno už v roce 1894 a ukazuje dvě kočky, které boxují.

Nejbohatší kočka v dějinách je Tommaso, bývalý tulák z Říma. Jeho majitel zemřel a nechal mu 13 milionů dolarů, včetně domů v Římě a Miláně. Musíte se ptát, na co by kočka utratila takové peníze?

Fotografie koček nejsou jen pro Instagram. Nejstarší fotografie datující se do konce 19. století, zahrnují…

Předchozí článekPan Peebles – Nejmenší kočka na světě
Další článek„Nejlepší tipy pro péči o kočku – zjistěte, co udělat, abyste udělali svou kočku šťastnou a zdravou!“
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno