10 nejlepších aktivit pro děti v Olomouci

V Olomouci mohou děti zažít spoustu zábavy a dobrodružství. Níže najdete deset nejlepších aktivit pro děti, které vám pomohou plánovat skvělý rodinný den.

 • Zámek Bouzov – historické místo s krásným parkem a divadelními představeními.
 • Muzeum vědy a techniky – interaktivní výstavy a experimenty pro malé vědce.
 • Olomoucké ZOO – domov mnoha druhů zvířat, včetně ohrožených.
 • Aquapark Olomouc – skvělá zábava na vodě pro celou rodinu.
 • Bazilika Panny Marie – krásné sakrální místo s výhledem na město.
 • Moravská galerie v Olomouci – rozmanitá sbírka uměleckých děl
 • Sloup Nejsvětější Trojice – monumentální barokní památka na seznamu UNESCO.
 • Divadlo Koráb – divadelní představení pro děti i dospělé.
 • Pořádání rodinných pikniků – Olomouc nabízí mnoho krásných parků, kde můžete strávit den s celou rodinou.
 • Bowling Club Olomouc – skvělá aktivita pro celou rodinu v deštivých dnech.

Vyberte si některou z těchto aktivit a užijte si s celou rodinou skvělý den v Olomouci!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

10 nejlepších aktivit pro děti v Olomouci

1) Návštěva muzeí

Návštěva muzeí je fantastický způsob, jak se seznámit s historií a kulturou města. Olomouc je plná skvělých muzeí, jako je například Moravské zemské muzeum, kde se děti mohou dozvědět mnoho informací o přírodě, historii a kultuře Moravy.

2) Návštěva ZOO

ZOO v Olomouci nabízí jedinečnou příležitost pro děti, aby viděly mnoho různých druhů zvířat. Děti si zde mohou prohlédnout tygry, lvy, slony, nosorožce a mnoho dalších zvířat.

3) Koupání a sportování v Aquaparku

Aquapark Olomouc je ideálním místem pro zábavu a odpočinek pro celou rodinu. Děti mohou vyzkoušet různé druhy vodních skluzavek, relaxovat v dětském bazénu nebo dokonce trénovat na plaveckém bazénu.

4) Návštěva Olomouckého hradu

Olomoucký hrad patří mezi historické památky, které stojí za to vidět. Děti si mohou prohlédnout velké množství zajímavých expozic a naučit se něco nového o historii tohoto krásného města.

5) Výlet do parku Smetanovy sady

Smetanovy sady jsou ideálním místem pro odpočinek a procházku s dětmi. Děti si zde mohou vyzkoušet různé druhy her a sportů, jako je například hraní na hřišti nebo basketbalové hřiště.

6) Letní koupání v rybníku Olšovec

Rybník Olšovec nabízí možnost letního koupání a vodních aktivit pro celou rodinu. Děti si zde mohou prohlédnout mnoho různých druhů ryb a dokonce se naučit něco nového o životě pod vodou.

7) Návštěva vodopádů řeky Bystřice

Vodopády řeky Bystřice jsou jedním z nejkrásnějších přírodních záznamů v Olomouci a jsou ideálním místem pro procházku s dětmi. Děti si zde mohou prohlédnout nádherné vodopády a naučit se něco nového o přírodě Moravy.

8) Návštěva botanické zahrady

Botanická zahrada v Olomouci je ideálním místem pro procházku a učení se o rostlinách. Děti si zde mohou prohlédnout mnoho různých druhů rostlin a nové informace o přírodě.

9) Návštěva kina

Návštěva kina s dětmi může být fantastickou zábavou pro celou rodinu. Kino Metropol nabízí různé druhy filmů, které jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií.

10) Projížďka lanovkou

Projížďka lanovkou je jednou z nejzábavnějších aktivit pro děti v Olomouci. Děti si mohou vychutnat pohled na krásné město a navíc si užít vzrušující jízdu v lanovce.

V Olomouci je mnoho skvělých aktivit, které jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií. Pokud hledáte úžasné zážitky pro celou rodinu, není třeba hledat dál.

Tento odkaz nabízí další zajímavé aktivity pro děti v USA.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

FAQs: Nejlepší aktivity pro děti v Olomouci

1. Návštěva ZOO Olomouc

ZOO Olomouc patří mezi nejlepší destinace pro rodiny s dětmi. Navštivte zde více než 350 druhů zvířat z celého světa.

2. Koupání v aquaparku

V aquaparku Olomouc se děti určitě nenudí! Kromě bazénů a skluzavek zde najdete i vodní hřiby, divokou řeku a relaxační zóny.

3. Hraní na dětských hřištích

V Olomouci je spousta dětských hřišť, kde si děti mohou hrát na různých prolézačkách, houpačkách a skluzavkách.

4. Návštěva vědeckého centra

Vědecké centrum v Olomouci nabízí interaktivní expozice zaměřené na přírodní vědy, techniku, matematiku a další zajímavá témata.

5. Procházka historickým centrem města

Olomouc je plná historických památek a krásných míst, které stojí za to objevovat. Určitě nevynechejte návštěvu Horního a Dolního náměstí.

6. Návštěva muzea

V muzeu v Olomouci mohou děti objevovat zajímavé výstavy a naučit se něco nového. Doporučujeme například Muzeum moderního umění, Muzeum Olomoucka nebo Muzeum Hanácka.

7. Jízda na koloběžce ve skateparku

Pro děti, které rády jezdí na koloběžce, může být skvělou zábavou kousek od Olomouce skatepark v Prostějově.

8. Návštěva sportovního centra

V Olomouci najdete mnoho sportovních center s různými aktivitami pro děti, jako jsou například tenis, badminton, fotbal, volejbal nebo basketbal.

9. Návštěva botanické zahrady

V botanické zahradě Palackého univerzity v Olomouci se děti mohou naučit o různých druzích rostlin a jejich biologii. Kromě toho zde najdete také jezero a lesopark.

10. Návštěva kina

V Olomouci najdete několik kin, které nabízejí dětské programy a pohádky. Určitě nevynechejte návštěvu kina Metropol, které patří k nejoblíbenějším.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Olomouci

Olomouc je krásné město, plné zábavy a aktivit pro malé i velké návštěvníky. Pokud hledáte nápady na to, co dělat s dětmi v Olomouci, máte štěstí! Olomouc nabízí mnoho zábavných aktivit pro celou rodinu.

Navštivte ZOO Olomouc

Jedním z nejoblíbenějších míst pro rodinnou zábavu v Olomouci je místní ZOO. ZOO Olomouc se nachází na samém okraji města a nabízí možnost vidět vzácná zvířata z celého světa. Pro děti je zde také dětský koutek a doprovodné aktivity například interaktivní expozice a školy v přírodě.

Prozkoumejte historické památky Olomouce

Olomouc patří mezi nejstarší města na území České republiky a nabízí množství architektonických skvostů, které určitě stojí za návštěvu. Pro děti je zajímavé hlavně procházet ulicemi a hledat záhady města a snažit se najít tajemství historického centra.

Park Hanáckého pomezí

Park Hanáckého pomezí je velký rekreační areál v Olomouci. Nabízí mnoho sportovních aktivit pro dospělé, ale také hřišť a kolotoče pro děti. Park je velmi oblíbeným místem pro pikniky a grilování a v létě se zde také konají různé kulturní a sportovní akce.

Takže neváhejte s rodinou navštívit Olomouc a prozkoumat všechny tyto skvělé aktivity s dětmi. Určitě si užijete spoustu zábavy a nezapomenutelných zážitků!

Pro více informací o Olomouci navštivte Wikipedia.

pro děti

10 nejlepších aktivit pro děti v Olomouci

 • Návštěva ZOO Olomouc
 • Rozhledna na vrchu Svatý kopeček
 • Procházka v parku Smetanovy sady
 • Návštěva muzea vědy a techniky
 • Projížďka na kánoi po řece Moravě
 • Navštěva akvaparku Olomouc
 • Koupání na přehradě Olomouc
 • Prohlídka olomouckého kostela sv. Mořice
 • Návštěva expozice historických automobilů
 • Představení v Divadle hudby

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak fungují těhotenské testy: průvodce pro nastávající maminky
Další článekJak vybrat ideální bubínek pro vaše malé dítě?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno