DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI
10 nejlepších pláží pro rodiny s dětmi v České republice

10 nejlepších pláží pro rodiny s dětmi v České republice

Česká republika přestože nemá přístup k moři, nabízí mnoho příležitostí k osvěžení na vodě. Zde jsou top 10 pláží, které jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi.

 • Lipno nad Vltavou – největší přehrada v ČR s rozsáhlými písčitými plážemi, koupáním, vodními sporty a mnoho dalšího.
 • Máchovo jezero – oblíbené místo pro celou rodinu s mnoha aktivitami včetně aqua parku a plážového volejbalu.
 • Slapy – další velká přehrada s mnoha plážemi, které jsou ideální pro koupání, opalování a relaxaci.
 • Luhačovické jezero – kromě koupání je zde také možnost rybaření, vodního skútru a procházek po okolních lesích.
 • Bezdružická přehrada – ideální pro rodiny s malými dětmi, kteří se mohou hrát v písčitém parku nebo v dětském bazénu.
 • Olšová Vrata – malá, ale klidná pláž na břehu řeky Lužnice, s vynikající nabídkou cyklotras a turistických výletů.
 • Kadan – malebná oblast s mnoha jezery a plážemi, které nabízejí koupání, grilování, cykloturistiku a jiné rekreační aktivity.
 • Ostrov u Macochy – krásné přírodní jezero s písečnou pláží a možností půjčení lodí a vodních jízdních kol.
 • Vranovská přehrada – s panoramatickým výhledem na zámek a mnoho vodních aktivit pro celou rodinu.
 • Tři domky – nejstarší koupaliště v ČR s velkým bazénem a vynikající restaurací, která je ideálním místem pro celodenní rodinné výlety.


děti

10 nejlepších pláží pro rodiny s dětmi v České republice

Pokud hledáte místo, kam se s vaší rodinou můžete vydat na koupání a odpočinek, nemusíte hledat daleko. V České republice se nachází několik krásných pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Zde je seznam 10 nejlepších pláží, které byste měli navštívit:

1. Lipno Dam Beach

Jedna z nejlepších pláží, kterou můžete najít v České republice. Tato pláž se nachází na břehu přehrady Lipno v jižních Čechách a nabízí čistou vodu, zázemí a velkou řadu aktivit pro celou rodinu, jako jsou paddleboarding, vodní lyžování a jetová loď.

2. Slapy Dam Beach

Tato pláž se nachází na břehu Slapské přehrady poblíž Prahy. Má písečnou pláž a nabízí spoustu možností vodních sportů, jako je kajakářství a windsurfing. Můžete si také zapůjčit vodní skútry a jetové čluny.

3. Máchovo jezero

Máchovo jezero se nachází severně od Prahy a je ideálním místem pro koupání, windsurfing a vodní lyže. Pláž je dlouhá a písčitá, což je ideální pro větší skupiny a rodiny s dětmi.

4. Luhačovice Beach

Tato pláž se nachází na břehu přehrady Luhačovice a nabízí širokou nabídku vodních sportů, jako je windsurfing, vodní lyžování a kajakářství. Pláž je také ideálním místem pro piknik.

5. Horní Blatná Beach

Horní Blatná se nachází na břehu přehrady Přísečnice v Krušných horách a nabízí čistou vodu a písečnou pláž. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, jelikož má plytkou vodu.

6. Milada Beach

Milada se nachází poblíž města Liberec a nabízí pěknou písečnou pláž a zázemí pro celou rodinu. Rádi si můžete zapůjčit kajaky nebo vodní skútry a užít si tak vodní zábavu.

7. Rozkoš Dam Beach

Rozkoš Dam se nachází v oblasti Krkonoš a nabízí krásné scenérie a možnosti vodních sportů, jako je kajakářství a windsurfing. Pláž je velmi čistá a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

8. Slezská Harta Dam Beach

Tato pláž se nachází na břehu Slezské Harta Dam. Má krásnou písečnou pláž a nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi, jako je koupání, vodní lyže a windsurfing.

9. Macha Lake Beach

Máchovo jezero je perfektní pro rodinné dovolené. Nabízí hezkou a čistou pláž, kde si mohou děti hrát, a mnoho aktivit, jako jsou horská kola nebo tenis. Zázemí je výborné, můžete najít restaurace, obchody a dětské hřiště.

10. Orlík Dam Beach

Orlík Dam se nachází jižně od Prahy a nabízí krásné výhledy na vodu a čistou pláž. Je ideálním místem pro piknik a koupání, ale také nabízí vodní sporty, jako je kajakářství a windsurfing.

Tento seznam nejlepších pláží v České republice má plno krásných míst pro rodiny s dětmi. Doporučujeme toto místa navštívit a užít si relaxaci a zábavu na pláži. Pokud se vám líbí více informací o nejlepších plážích, navštivte Family Vacation Critic.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: 10 nejlepších pláží pro rodiny s dětmi v České republice

1. Jaké jsou nejlepší pláže pro rodiny s dětmi v České republice?

Existuje mnoho skvělých pláží po celé ČR, ale nejlepší pláže pro rodiny s dětmi jsou například Lipno, Jeseník, Machovo jezero, Máchovo jezero, Slapy, Kameňák, Zlaté piesky, Ladvi nebo Doksy.

2. Co se na plážích dá dělat?

Na plážích můžete hrát různé sportovní hry, koupat se v jezeře nebo řece, zažívat dobrodružství vodních sportů, nebo jednoduše si odpočinout, slunit se a číst knihu.

3. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro děti na pláži?

Je důležité, abyste měli stále oči na svých dětech. Děti by měly mít na sobě plavecké vesty a měly by se koupat pouze na určených místech. Měly by být obezřetné při hlubším koupání.

4. Co když mám malé dítě, které se ještě nemůže koupat?

Na mnoha plážích jsou k dispozici dětská hřiště a jiné zábavné aktivity, které si mohou užít i malé děti. Můžete také přinést s sebou nafukovací bazén a plážové hračky.

5. Co potřebuji vzít s sebou na pláž?

Kromě klasického plaveckého oblečení a ručníků je dobré vzít s sebou sluneční krém s vysokým ochranným faktorem, pití, plážové hračky a slunečník/chátu pro stín.

6. Jsou na plážích toalety a sprchy?

Většina pláží má k dispozici toalety a sprchy.

7. Jsou na plážích občerstvení a stánky s jídlem?

Některé pláže mají malé stánky s občerstvením, ale většinou je lepší si přinést vlastní jídlo a pití.

8. Je nutné rezervovat místo na pláži předem?

V ČR není zpravidla potřeba rezervovat místo na pláži předem.

9. Mohu si přinést psa na pláž?

Na některých plážích jsou psi povoleni, ale je třeba zkontrolovat jejich povolení a pravidla předem.

10. Je možné stanovat na pláži?

Některé pláže umožňují stanování, ale stejně jako s psími pravidly, je nutné zkontrolovat předem pravidla pláže.

dovolená

Pobyt u moře s dětmi

Vyrazte na dovolenou k moři s dětmi a užijte si spoustu zábavy a aktivit.

Bezpečnost u vody

Pobyt u moře s dětmi si vyžaduje zvýšenou ostražitost při pobytu u vody. Dbejte na to, aby vaše děti měly stále oči na hlavě a nedostaly se do nebezpečí.

Možnosti v okolí

Pobyt u moře s dětmi může být velice zábavný, pokud se potrápíte a najdete pro rodinku vhodné aktivity. Například můžete navštívit akvapark, kde si děti užijí celodenní vodní zábavu.

Stravování

Nejlepší je se ubytovat v apartmánech, kde si můžete připravovat vlastní jídlo. Pokud to není možné, vybírejte si ubytování s možností plné penze, abyste nemuseli řešit stravování kvůli malým dětem.

Pokud hledáte více informací o tom, kde se ubytovat a co vše můžete dělat u moře s dětmi, navštivte prosím stránku o plážích na Wikipedii.

pro děti

10 nejlepších pláží pro rodiny s dětmi v České republice:

 • Lipno nad Vltavou
 • Jezero Milada
 • Slapy
 • Hluboká nad Vltavou
 • Staré Splavy
 • Olšovec
 • Pláž Úštěk
 • Novohradské hory
 • Rychnov nad Kněžnou
 • Kraličák

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekTipy na levné ubytování pro rodiny na dovolené u moře☀️
Další článekJak udržet vztah bez lásky?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno