10 nejúčinnějších způsobů, jak zaujmout děti hrou na hudební nástroje

Pro mnoho rodičů je důležité, aby se jejich děti zajímaly o hudbu a možná se i naučily hrát na hudební nástroj. Avšak, ne každé dítě má zájem o učení se hraní na hudební nástroj a může být těžké najít způsob, jak je přimět k tomuto uměleckému koníčku.

V následujícím seznamu najdete 10 nejúčinnějších způsobů, jak zaujmout děti hrou na hudební nástroje:

 1. Začněte s jednoduchými nástroji: Dejte dítěti možnost začít s jednoduchými nástroji jako jsou kytary nebo ukulele. Tyto nástroje jsou snadno ovladatelné a přehledné pro děti.
 2. Spojte hudbu s hrou: Zahrnujte hru na hudební nástroj do her se svými dětmi. Například při tancování nebo zpívání písní, nechte dítě na malou chvíli hrát na nějaký hudební nástroj.
 3. Předveďte jim hru jiných dětí: Ukážte dětem výkony jiných dětí, které hrají na různé hudební nástroje. Tím je můžete motivovat k naučení se hrát na nějaký z nástrojů.
 4. Nechte je experimentovat: Nechte dítě experimentovat s různými hudebními nástroji – nechte ho zahrát na jednoduchý rytmus na bicí, vytvořit melodie na klávesy atd.
 5. Spojte hudbu s dalšími uměleckými aktivitami: Spojujte hudbu s dalšími uměleckými aktivitami, jako jsou malování, tancování a divadlo. Toto může pomoci dětem více ocenit hudbu jako umělecký projev.
 6. Zapojte je do výběru nástroje: Nechte dítě, aby si samo vybralo, na jaký hudební nástroj by chtělo hrát. Tím je můžete přimět k učení se hry na tento nástroj.
 7. Vyberte písně, které dítě má rádo: Nechte své dítě vybrat písně, které má rádo a ukažte mu, jak se hrají na hudební nástroj. Tento způsob učení se hraní na hudební nástroj může být velmi motivující.
 8. Najděte jim partnera do hry: Najděte pro své dítě někoho, s kým by mohlo hrát na hudební nástroje – buď to bude sourozenec nebo kamarád ze školy.
 9. Připojte je do ansámblu: Pomozte dítěti najít ansámbl, kde by mohlo hrát na hudební nástroj s ostatními dětmi. Tak si najdou podobně zaměřené kamarády.
 10. Předveďte jim různé nástroje: Představte dětem různé typy hudebních nástrojů a dovolte jim vyzkoušet si hraní na ně. Tím mohou objevit novou vášeň pro hudbu a nástroje, které by se jinak nikdy nedozvěděli.

Sledováním těchto způsobů můžete pomoci vašemu dítěti najít lásku k hudbě a naučit se hrát na hudební nástroj.

děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

10 nejúčinnějších způsobů, jak zaujmout děti hrou na hudební nástroje

1. Zajistěte kvalitní nástroj

Dobrá hudební základna začíná u kvalitního nástroje. Investujte do toho, aby vaše dítě mělo pořádný a funkční hudební nástroj, který ho bude bavit a motivovat k hraní.

2. Hrajte s nimi sami

Podpořte své dítě tím, že budete hrát spolu s ním na jeho nástroj. Buďte jeho učitelem a příkladem, který ho provede prvními kroky.

3. Vyhledejte kvalitní lekce

Najděte pro své dítě kvalitního hudebního učitele, který mu pomůže s rozvojem a pokročením v hře na hudební nástroj, který si vybral.

4. Odstraňte překážky

Svým dětem pomozte v odstranění jakýchkoli překážek, které mohou stát v cestě k vývoji jejich hudební schopnosti. Vytvořte pro ně vhodné místo pro cvičení a hudbu.

5. Zajistěte inspiraci

Ukazujte dítěti inspirativní videa a představujte mu své oblíbené umělce. Ukáže se, že inspirace může být velkým motivem k pokračování ve hře na hudební nástroj.

6. Vytvořte skupinu

Dítě bude mnohem motivovanější, pokud bude mít kamarády, se kterými může hrát. Vytvořte hudební skupinu a zorganizujte pro ně pravidelné schůzky s hraním.

7. Navštěvujte koncerty

Když dítě vidí, jak užívá hudbu jiní, motivuje to k tomu, aby ho hrálo samo. Navštěvujte s ním koncerty a hovořte s ním o tom, co se mu líbilo a proč.

8. Odměňte jejich úsilí

Dětem je potřeba ukázat, že si vážíte jejich úsilí a výkonů. Udělujte jim ocenění za to, co dokážou a co dokázali.

9. Nepřejíždějte dítěti přes hlavu

Přestože vám může být jasné, čeho dítě potřebuje, nevnutí se mu své názory, ale radši jim pomáhejte v nudné chvíli nebo je pochvalte za úspěchy, které už dosáhli.

10. Podporujte jejich zájem

Buďte dítěti oporou v jeho zájmech a podpořte ho. Hrajte spolu, konverzujte o hudbě a buďte mu oporou.

Zdroj: https://www.parents.com/kids/development/intellectual/how-to-hook-your-child-on-learning-a-musical-instrument/

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

10 nejúčinnějších způsobů, jak zaujmout děti hrou na hudební nástroje

1. Vytvořte pozitivní atmosféru

Děti by měly mít příjemné prostředí, kde se budou učit hrát na hudební nástroje. Pokud se budou zdát šťastné a spokojené, budou tuto pozitivní náladu přenášet i na svou hru.

2. Ukážte jim různé nástroje

Pokud děti vidí a slyší různé druhy hudebních nástrojů, mohou si vybrat ten, který je bude nejvíce zajímat. Ukažte jim různé nástroje, aby si mohli vybrat ten, který je bude nejvíce bavit.

3. Vyhledejte pedagoga

Pedagog může dětem pomoci, aby se naučily hru na nástroje efektivně a správně. Pedagog může také nabídnout různé přístupy a techniky, které mohou dítěti pomoci rychleji se učit a užívat si hru víc.

4. Naučte je základy

Dítě by mělo mít základní vědomosti o hudební teorii a notách. Pokud dítě chápe základy, bude se mu učení hry na nástroj líp dařit.

5. Nechte je hrát s dalšími dětmi

Hraní s dalšími dětmi může být skvělý způsob, jak motivovat dítě k učení. Hra s dalšími dětmi může být zábavnější a zároveň se také mohou učit od ostatních.

6. Dopřejte jim čas a trpělivost

Není to jen o učení se hraní na nástroj, ale také o vytrvalosti a trpělivosti. Nechte dítě, aby se učilo vlastním tempem a podporujte ho v jeho úsilí.

7. Ukažte jim úspěch

Dítě musí vidět, co je jeho cílem a jak bude úspěšné po naučení se hraní na nástroj. Ukážete jim, jak mohou svou hrou potěšit rodinu a přátele na různých událostech.

8. Učte se společně

Někdy je pro děti zábavné učit se společně s rodičem nebo s jiným dítětem. Když se učí společně, mohou si pomoci a učit se od sebe navzájem.

9. Rozdovádějte je

Hra na nástroje nemusí být vždy nekonečné učení. Někdy je důležité nechat dítě hrát na nástroj také pro zábavu a pro pobavení se. Děti mohou tvořit své vlastní melodie a bavit se tím.

10. Sledujte jejich pokrok

Vidět svůj pokrok může dítě motivovat k dalšímu učení. Sledujte jejich postup a oslavte jejich úspěchy. Díky tomu budou mít větší odhodlání a větší touhu se učit.

hudebni nastroje

Dětské hudební nástroje – Co si má dítě vybrat?

1. Malé bubny – Rytmická zábava pro děti

Když hledáte hudební nástroj pro malé děti, nic lépe než bubny neuspokojí jejich touhu hrát hudbu. Malé bubny jsou ideální volbou, protože jsou snadno ovladatelné a nabízejí rytmickou zábavu pro Vaše dítě. Malé bubny jsou velmi oblíbené pro děti, které, když do roka a do dne, rády tlučou do všeho, co mají po ruce.

2. Xylofon – Malý klavír pro mladé hudebníky

Pokud máte doma dítě, které si rádo pohrává s melodiemi a zajímá se o hudbu, doporučujeme malý xylofon. Tento nástroj je dokonalý pro vytvoření melodií a základních hudebních pohybů. Kromě toho, že je jednoduchý, xylofon zlepší hudební schopnosti Vašeho dítěte.

3. Kytara pro děti – Učení se hraní na nástroj

Hraní na kytaru může být pro děti velmi zábavné, ale také užitečné. Kytara pro děti je často menší velikosti, snadné ovládání a nabízí dětem možnost učit se základům hry na tento nástroj. Kytara pro děti může být skvělou investicí do budoucnosti Vašeho dítěte, pokud má zájem ve vývoji hudebních dovedností.

Pro více informací o dětských hudebních nástrojích navštivte tuto stránku.

pro děti

10 nejúčinnějších způsobů, jak zaujmout děti hrou na hudební nástroje

 • Začněte jednoduše a postupně zvyšujte obtížnost.
 • Využijte hudební nástroje s atraktivním designem.
 • Dovolte dětem experimentovat s různými zvuky a tóny.
 • Zaměřte se na oblíbené písničky a melodie.
 • Zapojte do hry i rodiče a další členy rodiny.
 • Nabídněte dětem různé typy hudebních nástrojů.
 • Vytvořte podnětné prostředí s hudebními plakáty a obrázky.
 • Použijte hudební hry a soutěže k motivaci dětí.
 • Najděte inspiraci v populárních hudebních filmech a seriálech.
 • Podpořte dětskou kreativitu pomocí vlastní tvorby písní a skladeb.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekMůj partner má děti a já nevím, jak se k nim chovat.
Další článekJakou vláčkodráhu vybrat, aby byla nejen zábavou, ale i vzděláváním?🚂
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno