10 Skvělých aktivit pro děti v Ostravě

Pokud se snažíte najít zábavné aktivity pro své děti v Ostravě a okolí, máte na výběr z mnoha skvělých možností. Od zábavných parků a muzeí po sportovní aktivity a přírodní výlety, Ostrava nabízí pro děti velké množství zábavy a vzrušení.

 1. Zábavní park Miniuni – Toto malé město s miniaturami slavných staveb po celém světě je velkou atrakcí pro děti i dospělé.
 2. Lanové centrum Landek – Adrenalínová aktivita pro děti i dospělé, kteří se chtějí testovat na lanových překážkách.
 3. Vodní svět Ostrava – Vodní park s mnoha bazény a tobogany pro celou rodinu.
 4. Science centrum Ostrava – Muzeum plné interaktivních vědeckých experimentů a vzdělávacích programů pro děti i dospělé.
 5. Galerie výtvarného umění v Ostravě – Děti se mohou inspirovat uměleckými díly v této galerii a dokonce si zkusit i nějaké výtvarné řemeslo.
 6. Kino Aero – Kina jsou vždy ideální pro děti, které milují filmy. Kino Aero v Ostravě nabízí nejen nové filmy, ale také staré klasiky.
 7. Kouzelná škola Alenky – Tyto workshopy jsou určeny pro děti, které se chtějí naučit triky a kouzlit jako pravý kouzelník.
 8. Aréna Ostrava – Výborné místo pro sportovní fanoušky, kteří se chtějí setkat s některými z nejlepších sportovních týmů v Ostravě, jako jsou fotbaloví Baník Ostrava nebo hokejový tým HC Verva Ostrava.
 9. Krajina zrcadlení – Toto krásné místo se nachází v okolí Ostravy a nabízí možnost prozkoumat okolní přírodu, chodit po turistických stezkách a sledovat místní zvířata.
 10. Kino Moskva – Kino Moskva v Ostravě je dalším skvělým místem pro rodinu, kde se mohou děti dívat na nové i staré filmy.

V Ostravě a okolí je mnoho další zábavy pro děti, toto je jen několik příkladů. Každá rodina si jistě najde něco, co se bude líbit celému týmu.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

10 skvělých aktivit pro děti v Ostravě

1. Zámek Kunín

Zámek Kunín se nachází v centru stejnojmenné obce Kunín, asi 15 kilometrů od Ostravy. Tento zámek nabízí pro děti naučnou stezku, na které mohou objevovat tajemství zámeckého parku. Detektivní hra děti provede parkem a zámeckým interiérem a přitom se dozvědí mnoho zajímavostí o historii zámku.

2. Trojský most

Trojský most je nejen funkčním přemostěním údolí Ostravice, ale také atrakcí pro všechny milovníky techniky. Most je dlouhý 465 m a nachází se na něm cyklostezka, takže můžete s dětmi vyrazit na krásnou projížďku po krajině kolem Ostravice.

3. Akvapark Ostrava

Akvapark Ostrava je skvělou volbou pro horké letní dny. V akvaparku se děti mohou koupat v bazénech, sjíždět různé skluzavky a užívat si vodních atrakcí. Rodiče se zatím mohou zrelaxovat v sauně nebo si odpočinout v přilehlé restauraci.

4. Důl Michal

Důl Michal patří k nejvýznamnějším technickým památkám Ostravska. Děti zde mohou navštívit expozici, která přibližuje historii těžby uhlí v této oblasti. Vyhlídková jízda po štoly a průzkum bohaté sbírky strojů a nástrojů těžařů zaujme nejen děti, ale i dospělé.

5. Radegastova pivnice

Radegastova pivnice je místem, kde mohou dospělí ochutnat tradiční ostravské pivo. Ale i pro děti zde máme připravenou speciální prohlídku. Děti mohou poznat historii lití pivních sudů, nakouknout do pivovaru a ochutnat nealkoholické pivo.

6. Planetárium Ostrava

Planetárium Ostrava nabízí jedinečný zážitek pozorování vesmíru. Děti se zde mohou podívat na hvězdnou oblohu, pozorovat planety a sledovat zajímavé projekce. Pro mladší děti jsou připraveny vzdělávací programy s animovanými postavičkami, které je provedou astronomií a vesmírnými zkoumáními.

7. Kino Hvězda

Kino Hvězda je největší ostravské kino a nabízí velký výběr filmů pro celou rodinu. V kině se také konají speciální projekce pro děti, jako například dopolední promítání s rodiči, kde je k dispozici dětský koutek s ochrannými mřížemi.

8. Lezecké centrum Ostrava

Lezecké centrum Ostrava je ideální pro všechny malé horolezce. Zde mohou děti vyzkoušet své lezecké dovednosti na umělých stěnách a zkoušet si nové techniky pod vedením zkušených instruktorů.

9. Muzeum Dolní oblast Vítkovice

Muzeum Dolní oblast Vítkovice přibližuje dějinu průmyslového dědictví Ostravy. Děti se zde mohou dozvědět o historii hutnictví a těžby uhlí. Navíc je zde pro děti připravena speciální prohlídka, která je provede expozicí interaktivními hrami.

10. Zoologická zahrada Ostrava

Zoologická zahrada Ostrava patří k nejnavštěvovanějším místům pro rodinné výlety. Děti zde mohou pozorovat různá zvířata, seznamovat se s jejich zvyky a chováním. Kromě toho jsou zde připraveny i atrakce jako například lanová dráha a dětské hřiště.

Toto jsou pouze některé z aktivit, které můžete s dětmi v Ostravě podniknout. Ostrava nabízí mnoho dalších atrakcí, které se určitě budou líbit nejen malým dětem, ale i dospělým. Zajímavé tipy na rodinné výlety můžete najít také na Fodors.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

FAQs

10 skvělých aktivit pro děti v Ostravě

Níže najdete seznam 10 skvělých aktivit, které mohou děti v Ostravě podniknout:

 1. Výtvarné centrum Banán – děti se mohou zapojit do různých výtvarných workshopů a tvořit nejrůznější věci.
 2. Oblastní muzeum v Ostravě – muzeum nabízí mnoho interaktivních expozic, kde se děti mohou učit o historii a vědě.
 3. Krytý aquapark Ostravice – ideální možnost pro vodní zábavu a relaxaci v bazénech a tobogánech.
 4. Pořad Happy End – každou neděli na stadionu můžete navštívit bezplatnou akci, která nabízí žonglování, klauny, žonglování s ohněm a mnoho dalších věcí.
 5. Comic-Con Ostrava – akce nabízí kulturní program komiksů, sci-fi, fantasy, akčních filmů a dalších.
 6. BuchtaFest – největší festival plný dobrot a zábavy, který se koná každý rok na ostravské Slezskoostravské pečovatelské fakultě.
 7. Hlučínští poločarodějové – každý pátek můžete navštívit tradiční polovodičovou výstavu kouzel pro děti i dospělé na hlučínském náměstí.
 8. Mini zoo Ostrava – zoo nabízí návštěvy koček, psů, slepic, králíků a dalších zvířat.
 9. Trh hodin – každý víkend můžete navštívit trh hodin na náměstí Českobratrské země v Ostravě.
 10. Ostrava Film Festival – festival nabízí spoustu filmových projekcí a diskusí pro děti i dospělé.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Ostravě

Tipy pro rodiny s dětmi v Ostravě

Návštěva ZOO

Ostravská ZOO nabízí bohatý program pro děti i dospělé. Na webu najdete aktuální program akcí zde.

Návštěva technickému muzea

V Ostravě se nachází rozsáhlé technické muzeum, které nabízí zajímavé expozice a interaktivní prohlídky pro děti i dospělé. Více informací naleznete zde.

Návštěva parku

V Ostravě se nachází mnoho parků, jako například Slezskoostravský hrad, který nabízí zajímavé prohlídky a hry pro děti. Další tipy na návštěvu parků a zahrad v Ostravě naleznete zde.


pro děti

10 skvělých aktivit pro děti v Ostravě

 • Návštěva Dino parku Ostrava a pozorování životní velikosti dinosaurů
 • Výlet do ZOO Ostrava a sledování žijících zvířat z celého světa
 • Prohlídka dolů Landek Park, kde se děti dozví více o historii hornictví
 • Projížďka na lanovce na vrchol Kopce Járy Cimrmana s krásným výhledem na město
 • Návštěva planetária s ukázkami kosmu a hvězd na nebi
 • Hraní se v Aquaparku Ostrava s velkým vodním tobogánem a bazény
 • Vyhledání tajemného labyrintu v parku Pustkovec a řešení hádanek
 • Návštěva Muzea výtvarného umění a tvorba vlastních uměleckých děl
 • Projížďka na historickém tramvaji a pozorování krásných staveb Ostravy
 • Navštívení divadelního představení v Městském divadle, které zaujme každé dítě

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekDoporučená cvičení pro ženy, které chtějí zvýšit svou plodnost
Další článekJak pomoci dětem překonat frustraci při učení hry na klavír a motivovat je k pravidelnému cvičení?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno