DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI
10 tipů na rodinnou dovolenou na Rhodosu

10 tipů na rodinnou dovolenou na Rhodosu

Přemýšlíte o tom, kam vyrazit na dovolenou s rodinou? Co takhle Rhodos? Tento známý řecký ostrov nabízí krásné pláže, historické památky, vynikající kuchyni a spoustu zábavy pro celou rodinu. Zde je 10 tipů na rodinnou dovolenou na Rhodosu:

 1. Návštěva středověkého města Rhodos – prozkoumejte úzké uličky plné obchodů, tavern a historických památek.
 2. Plážový den na Ladiko Beach – užijte si klidné prostředí s nedalekými jeskyněmi a skvělé potápění.
 3. Navštivte Akropol – nejvýše položenou stavbu v celém Rhodu. Stojí na vrcholu kopce s výhledem na Jónské moře.
 4. Zkuste zápasit v plážovém volejbalu – na mnoha plážích Rhodu můžete zapůjčit vše potřebné pro tento oblíbený sport.
 5. Návštěva Seven Springs – oáza klidu, kterou najdete uprostřed divoké krajiny. Skvělé místo pro piknik či osvěžení v proudu potoka.
 6. Výlet lodí do Lindosu – tento malebný středověký městečko nabízí úžasné panoramatické výhledy a památky jako Akropolis.
 7. Vypravte se na koupání s koni – romantická a neobvyklá zábava, kterou si užijí nejen děti, ale i dospělí.
 8. Návštěva vodopádu Epta Piges – toto místo nabízí vodopády, rybníky a upravené stezky v krásné krajině, ideální pro rodinný výlet.
 9. Prozkoumejte Butterflies Valley – unikátní rezervace, kde můžete vidět tisíce motýlů ze všech koutů světa. Perfektní zážitek pro malé i velké.
 10. Užijte si vodní sporty – od windsurfingu po paragliding, Rhodos nabízí širokou škálu vodních sportů pro celou rodinu.


děti
10 tipů na rodinnou dovolenou na Rhodosu

Tip 1: Vyberte si správné ubytování

Rhodos nabízí širokou škálu ubytování. Pro rodinu s dětmi se hodí apartmány, které nabízejí více prostoru a nezávislosti. Pokud chcete víc komfortu, můžete si vybrat hotel s bazénem.

Tip 2: Navštivte Akropol

Akropol v Lindosu patří mezi nejvýznamnější památky na Rhodosu. Výhled z vrcholu skály na moře a okolní krajinku je nádherný. Pamatujte ale na to, že stoupání na vrchol může být náročné pro děti i dospělé, takže se nezapomeňte obléknout do pohodlného oblečení.

Tip 3: Výlet na Symi

Symi je malý ostrov v blízkosti Rhodosu. Můžete se tam dostat lodí a užít si den na místních plážích nebo navštívit některé z historických památek. Symi je také známý svými barevnými domky a příjemnou atmosférou, která vás jistě osloví.

Tip 4: Navštivte vodopád v údolí Pefkos

Vodopád v údolí Pefkos je méně známou atrakcí na Rhodosu, ale rozhodně stojí za návštěvu. Můžete se tam dostat po pěšině ze stejnojmenného města, které nabízí také spoustu restaurací a barů. Pro děti bude určitě zajímavé pozorovat místní zvířata a přírodu.

Tip 5: Pláž Tsambika

Pláž Tsambika se nachází v blízkosti města Kolymbia a patří mezi nejkrásnější pláže na Rhodosu. Je dlouhá a písečná, takže se můžete koupat a opalovat. Pro děti je zde také dětské hřiště a možnost zapůjčení vodních sportů.

Tip 6: Prohlídka města Rhodos

Město Rhodos je hlavním městem ostrova a nabízí spoustu historických památek. Můžete navštívit akropol, archeologické muzeum, rytířský palác a další atrakce. Pro děti může být zajímavé také návštěva zoo či akvária.

Tip 7: Přejete si jízdu na oslu?

Jízda na oslu je oblíbenou aktivitou na Rhodosu, kterou si můžete vyzkoušet s celou rodinou. Projedete se okolím a poznáte tak místní krajinku. Nezapomeňte ale na to, že zvířata potřebují péči a respektujte jejich pohodlí.

Tip 8: Výlet lodí ke Kapu Prasonisi

Kap Prasonisi je místo, kde se setkávají dvě moře – Egejské a Středozemní. Můžete si tam pronajmout lodku nebo jet výletní lodí. Kromě nádherných výhledů můžete také plavat nebo se skákat z útesů do vody.

Tip 9: Vodní park v Faliraki

Vodní park v Faliraki nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu. Jsou zde skluzavky, bazény, vodní hrady a další atrakce. Pro dospělé je zde také wellness centrum.

Tip 10: Procházka po přírodní rezervaci Vlycha

Vlycha je přírodní rezervace na Rhodosu, která nabízí nádherné výhledy na moře a okolní krajinu. Můžete si tam udělat piknik nebo se projít po pěšinách. Pro děti je zde také dětské hřiště a možnosti pozorování místních zvířat.

Závěr

Rhodos nabízí spoustu aktivit pro celou rodinu. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si dovolenou na slunném ostrově.

Další tipy pro dovolenou s rodinou na Řeckých ostrovech

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

10 tipů na rodinnou dovolenou na Rhodosu

1. Vyberte vhodné ubytování

Přemýšlejte nad ubytováním, které bude vhodné pro celou rodinu. Zvažte, zda chcete být blízko pláže nebo mít výhled na moře.

2. Pláže

Rhodos nabízí mnoho pláží pro celou rodinu. Najděte si tu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

3. Průzkum ostrova

Určitě byste neměli vynechat prohlídku ostrova. Najděte si pamětihodnosti, které byste si rádi prohlédli, a naplánujte si výlety.

4. Tradiční kuchyně

Vyzkoušejte si místní tradiční kuchyně a ochutnejte něco nového.

5. Vodní sporty

Pro rodiny s většími dětmi může být zábava vyzkoušet si některé vodní sporty, jako například windsurfing nebo potápění.

6. Nákupy

Rhodos nabízí spoustu krásných obchůdků i pro rodiny. Zajděte si nakoupit suvenýry nebo oblečení.

7. Hry a zábava

Najděte si vhodné hry a zábavu pro celou rodinu. Může to být například kulečník nebo minigolf.

8. Království stínů

Pro rodiny s malými dětmi může být ideální návštěva Království stínů, kde se budou moci bavit na hřištích, skluzavkách a dalších atrakcích.

9. Toulky přírodou

Rhodos nabízí i krásnou přírodu, kterou rozhodně stojí za to prozkoumat. Najděte si vhodné túry a procházky.

10. Relaxace

Nezapomeňte si užít i nějakou tu relaxaci na krásné pláži nebo v hotelovém bazénu.

dovolená

Dovolená s dětmi na Rhodosu

Rhodos – ideální destinace pro rodinnou dovolenou

Rhodos je jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodinnou dovolenou v Řecku. Ostrov nabízí nejen krásné pláže a fantastické počasí, ale také mnoho aktivit pro děti i dospělé. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Rhodosu, nebudete litovat!

Populární pláže na Rhodosu pro rodiny s dětmi

Rhodos má několik pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Nejoblíbenější z nich je Faliraki Beach, která se rozkládá na 5 km a nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Dalšími skvělými plážemi jsou Kallithea Beach, Tsambika Beach a Afandou Beach.

Co dělat na Rhodosu s dětmi?

Aby vaše dovolená na Rhodosu byla nezapomenutelná, doporučujeme navštívit mnoho zajímavých míst a atrakcí s dětmi. Můžete navštívit Rhodos Akvarium, vodopád Profitis Ilias, Valtos Riding Center nebo zábavní park Luna Park. Děti si jistě užijí také výlet na vodopád Kallithea nebo v národním parku Rodini.

Pro více informací o Rhodosu můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii. Rhodos je bezpochyby jednou z nejkrásnějších destinací v Řecku a ideální pro rodiny s dětmi. Určitě stojí za to se sem vypravit na dovolenou a strávit tady krásný čas s celou rodinou!

pro děti

10 tipů na rodinnou dovolenou na Rhodosu

 • Pláž Tsambika je vhodná pro rodiny s dětmi.
 • Prozkoumejte starou část Rhodu s jejími úzkými uličkami.
 • Vydejte se na výlet na Lindos a navštivte akropoli.
 • Navštivte úžasný zámek Monolithos.
 • Užijte si výlet lodí po okolních krajinách.
 • Dojděte na vrcholek hory Filerimos a obdivujte výhled.
 • Navštivte oceánografické muzeum v městečku Kallithea.
 • Prozkoumejte mezi skalami skryté zátoky a jeskyně.
 • Navštivte akvapark v městečku Faliraki.
 • Užijte si noční život v Rhodu městě.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno