10 zábavných aktivit pro děti během deštivého dne

Pokud se Vaše dítě nudit během deštivého dne, nezoufejte! Existuje mnoho zábavných aktivit, které můžete společně podniknout. Níže si přečtěte několik tipů, jak si užít deštivý den!

 1. Stavba pevnosti ze židlí a přikrývek – Ujměte se roli stavitele a společně s dítětem postavte neuvěřitelnou pevnost. Pro zabezpečení použijte židle a přikrývky.
 2. Výroba papírových lodiček – Pomozte Vašemu dítěti sestrojit papírovou lodě a poté se ponořte do závodu o nejrychlejší loď.
 3. Kulatá hra – Zabalte míč do obyčejného papíru a nastříhejte jej na různých místech. Poté si s dítětem můžete zahrát košíkovou nebo kopanou.
 4. Malba prstama – Připravte si barvy a plátno a nechte dítě volně malovat. Prsty jsou skvělý nástroj pro tvorbu pestrých obrazů.
 5. Pexeso – Vytvořte vlastní sady pexesa a nechte dítě zabavit.
 6. Výroba dortu – Společně si připravte suroviny a vyzkoušejte si péct maličkosti.
 7. Boj vodními pistolkami – Pokud máte balkón nebo zahrádku, zahrajte si s dítětem boj vodními pistolkami.
 8. Čtení knihy – Uspokojte svůj niterný knihomol a vybírejte si s dítětem knihy, které potěší Vaše duše.
 9. Stříhání a lepení papíru – Připravte si papír, nůžky a lepidlo a zkuste něco krásného vytvořit, třeba květinu nebo zvířátko.
 10. Puzzle – Poskládejte společně puzzle s fascinujícími obrazy.

Takže přeju Vám mnoho zábavy a především nechte svou fantazii volný průběh!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

10 zábavných aktivit pro děti během deštivého dne

1. Stolní hry

Zkuste si zahrát nějakou oblíbenou deskovou hru, jako jsou například Člověče, nezlob se nebo Scrabble. Určitě se u toho pobavíte a zkrátíte si čas.

2. Tvorba papírových letadel

Papírová letadla jsou vždy oblíbenou zábavou dětí. Najděte si návod na internetu a zkuste si vyrobit a vyzkoušet různé modely.

3. Hraní her na konzolích

Pokud máte doma herní konzoli, tak si můžete zahrát různé hry a soutěžit mezi sebou.

4. Tvorba vlastního filmu

Pomocí mobilního telefonu či kamery si můžete zkusit natočit vlastní film. Vymyslete si scénář, roztancovali se a uvidíte, jak se z toho vyklube krátký film.

5. Příprava dortu

Když už je venku hnusně, tak bychom rádi něco dobrého. Zkuste si s dětmi u toho užít a připravit si nějaký dort či sladkost, na co máte chuť.

6. Tvorba domácí hrací sestavy

Z vašich věcí můžete vytvořit například hrad, nábytek pro panenky či auto pro autíčka. S domácími sestavami se děti vždy skvěle baví.

7. Tvorivé aktivita

Nakreslení obrázku, potisk trička, tvoření z modelíny, věnečků z papíru – možností je opravdu hodně. Podle oblíbenosti zvolte to pravé pro vaše děti.

8. Předčítání knihy

Vyberte si poutavou knihu, jakou má vaše dítě rádo a přečtěte ji společně nahlas. Je to skvělá aktivita, která rozvíjí fantazii a řeč.

9. Zkoušky z tanečních hity

Zapněte hudbu a zkuste rozehrát různé taneční kroky. Soutěžte mezi sebou, kdo si je zapamatuje nejrychleji a nejlíp je zatancuje.

10. Vytvoření vlastních her

Vymyslete si společně novou hru, kterou budete hrát společně. Vymyslete pravidla, název hry, a hrajte a hrajte.

Pro inspiraci můžete navštívit stránku Parents.com, která nabízí mnoho dalších tipů na zábavnou aktivitu během deštivého dne.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

FAQs: 10 zábavných aktivit pro děti během deštivého dne

1. Hraní deskových her

Připravte si rodinnou herní noc a vsaďte na různé druhy deskových her. Děti si mohou zahrát s rodiči proti rodičům nebo mohou hrát samy proti sobě.

2. Kreativní workshop

Deštivý den je ideální čas pro tvůrčí aktivity. Dejte dětem volnou ruku a nechte je malovat, tvořit, řezat papír, lepit… Je to skvělý způsob, jak podporovat kreativitu a fantazii dětí.

3. Příprava domácího jídla

Deštivý den může být vynikající příležitostí k tomu, aby děti pomáhaly při přípravě jídel. Zkuste připravit společně maškrtu, například domácí pizzy, koláče nebo muffiny.

4. Kinonoc

Za deštivého dne si můžete zahrát divadlo. Vyberte si oblíbený film, zavřete okna a užijte si kino přímo v obývacím pokoji. Načerpejte inspiraci pro popcorn a užijte si skvělou noc.

5. Stavění hradů a pevností

Deštivý den může být také skvělou příležitostí k vyzkoušení si různých stavebních projektů. Děti si mohou stavět hrad nebo pevnost z kartonů, ze starých dek nebo z polštářů a dek.

6. Soutěže v domácích činnostech

Soutěže v domácích dovednostech jsou ideálním způsobem, jak prostřednictvím zábavy zlepšit schopnosti dětí. Soutěžte v pečení koláčů, skládání puzzle nebo kouzelných triků.

7. Pohádkový čas

Vynahradit si deštivé počasí můžete zajímavým čtením pohádek. Dejte dětem vybrat si své oblíbené pohádky a zaujměte si pohodlnou pozici na gauči.

8. Výlet do knihovny

Knižnice může být vynikající místem, kde trávit deštivé dny. Dejte dětem volnou ruku a nechte je najít si knihy, které se jim líbí.

9. Hraní indoor sportů

Deštivé dny mohou posloužit také jako inspirace pro sportovní aktivity v interiéru. Zkuste si hraní prezentaci, stolní tenis, basketbal či jiných aktivit, které mohou být zábavné.

10. Relaxační čas

Deštivé dny jsou ideálním příležitostí k celkovému relaxaci. Užijte si rodinný den s jógou, meditací a hlubokým relaxem. Bude to skvělý čas pro vyprávění příběhu a vytvoření domácího závěsného kreslení.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Když prší, děti se často nudí. Následující tipy vám pomohou najít zábavu pro celou rodinu:

1. Hrát deskové hry

Deskové hry jsou skvělou zábavou pro celou rodinu během deštivých dnů. Můžete si zahrát klasiky jako je šachy, monopoly nebo scrabble, nebo si zkusit něco nového.

2. Kutět

Kutění je skvělou zábavou pro děti i dospělé. Stačí k tomu staré papíry, nůžky, lepidlo a pár barev. Můžete si vyrobit vlastní dekorační předměty nebo třeba origami.

3. Kino doma

Připravte doma svůj vlastní filmový večer. Vyberte si oblíbený film, nachystejte popcorn a čokoládu a užijte si rodinnou zábavu.

Tyto tipy vám pomohou najít zábavu pro celou rodinu během deštivých dnů. Pokud potřebujete více inspirace, navštivte Kdeco podniknout a navštívit v Česku.

pro děti

10 zábavných aktivit pro děti během deštivého dne

 • Kulečník v domácím prostředí
 • Vytvoření vlastního deníku nebo scrapbooku
 • Hry deskové a karetní hry
 • Malování a kreslení vodovkami nebo pastelem
 • Akrobatické cvičení a tance jako zumba nebo aerobic
 • Výroba papírových loutek a příběhů k nim
 • Příprava dezertů nebo pochoutek na společné pečení v kuchyni
 • Tvorba rodinného turnaje s deskovými nebo sportovními hrami
 • Vytvoření vlastního kina s projekcí filmů a seriálů uvnitř obývacího pokoje
 • Procházky na deštivém počasí a sběr listů, květin nebo přírodních materiálů pro pozdější tvorbu

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak naučit dítě spát samo: 5 praktických tipů❤️
Další článekDětské dřevěné hudební nástroje – nejlepší volba pro rozvoj dětské kreativity
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno