10 způsobů, jak zabavit roční dítě v interiéru

Zábava s malými dětmi může být vyčerpávající, zejména v době, kdy vnější podmínky k hraní neumožňují. Zde je deset skvělých nápadů, jak udržet roční dítě zábavně zaneprázdněné v interiéru.

 1. Krytý pískoviště – vyprázdněný plastový bazének nebo velká krabice s pískem mohou být skvělým zdrojem zábavy uvnitř, pokud nemáte moře nebo písečnou pláž k dispozici.
 2. Šipky – láhev s vodou a několik ozdobených šipek mohou být zkouškou dovedností a zábavou současně.
 3. Skákání – skákací lůžko je skvělým zdrojem fyzické aktivity a zábavy pro ročního broučka.
 4. Kreslení – nabídněte plátěnou tabuli a nenuťte ho držet se v mezích papíru. Je ideální doba k rozvíjení uměleckých schopností.
 5. Balení – velké kartonové krabice jsou skvělou volbou pro dětskou domácí expedici.
 6. Knihy – čas strávený s ilustrovanou knihou může být uklidňujícím zážitkem i skvělou příležitostí k edukaci.
 7. Příprava jídla – roční dítě může pomáhat s jednoduchými úkoly, jako je míchání těsta nebo vložení potravin do mixéru.
 8. Skládání puzzle – skládání puzzle je skvělým způsobem, jak rozvíjet jemnou motoriku a logické myšlení, zatímco se zůstává v hranicích domova.
 9. Play-Doh – děti tohoto věku mohou být fascinovány Play-Doh a mohou trávit dlouhé hodiny vytvářením svých vlastních tvarů a postav.
 10. Zpěv a tanec – hlasité zpívaní a tancování mohou být pro dítě velmi zábavnou záležitostí a posílit jeho sebevědomí.

Utrácet čas s ročním dítětem v interiéru může být výzvou, ale tyto nápady vám mohou pomoci udržet ho zaneprázdněného, spokojeného a šťastného.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

10 Způsobů, jak zabavit roční dítě v interiéru

Zavěste knihovnu s obrázky a knihami v dětském pokoji

Jedním z nejlepších způsobů, jak zabavit roční dítě v interiéru, je zavěšení knihovny s obrázky a knihami v dětském pokoji. To umožňuje dítěti vidět různé obrázky a vychutnat si barvy a textury. Podívejte se na tento článek o tom, jak si přečíst knihu s vaším dítětem.

Zahrňte dovnitř taneční párty

Vytvořte hudební seznam plný roztomilých písniček a povolte dítěti, aby tančil a vymýšlel si své vlastní pohyby. Podívejte se na tento článek o tom, jak si užít taneční párty s vaším dítětem.

Vytvořte divadelní představení

Zapojte celou rodinu do divadelního představení! Ukažte dítěti, jak se stát hercem, a pak se nechte vést jeho kreativitou. Podívejte se na tento článek o tom, jak si užít divadelní představení s vaším dítětem.

Udělejte si domácí dílnu

S pomocí obyčejných domácích potřeb můžete vytvořit zábavné a interaktivní dílny pro vaše dítě. Podívejte se na tento článek o různých domácích dílnách, které můžete vyzkoušet s vaším dítětem.

Přeměňte obyčejný domácí úkol na hru

Udělat domácí úkol může být pro dítě velmi stresující, ale pokud ho přeměníte na hru, může se stát zábavným! Podívejte se na tento článek o tom, jak učinit domácí úkoly zábavnými pro vaše dítě.

Tvořivost s kreativními stolky

Dítěti můžete poskytnout vlastní kreativní stůl, kde si může hrát s různými tvůrčími projekty. Podívejte se na tento článek o různých kreativních projektech, které můžete vyzkoušet s vaším dítětem.

Rozehrajte společenskou hru

Hry jsou skvělým způsobem, jak dávat dětem myslovou výzvu, aniž by je nutili sedět a učit se. Podívejte se na tento článek o různých deskových hrách, které můžete hrát s vaším dítětem.

Udělejte z interiéru stan

Vytvoření stanu v interiéru může poskytnout dítěti zábavné místo pro skrývání a hraní. Podívejte se na tento článek o tom, jak vyrobit stan pro vaše dítě.

Pořiďte si zábavnou kuchyňku pro děti

Malá kuchyňka pro děti může nabídnout hodiny zábavy, zvláště pokud se zapojíte a učíte je novým dovednostem. Podívejte se na tento článek o různých možnostech kuchyňek pro vaše dítě.

Vytvořte si vlastní kinematograf

Pokud nemáte možnost jít do kina, nevadí. Můžete si vytvořit domácí kinematograf a přehrávat filmy přímo ve vašem obývacím pokoji. Podívejte se na tento článek o tom, jak si vytvořit vlastní domácí kinematograf.

Chodby a tunelové systémy

Tunelové systémy a překážkové dráhy mohou poskytnout dítěti bezpečné prostředí k prozkoumávání a hrám. Podívejte se na tento článek o tom, jak si vyrobit vlastní tunelový systém pro vaše dítě.

Doufáme, že vám tyto nápady pomohly s nápadem na zábavu pro vaše roční dítě v interiéru. Bavte se!

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

FAQs: 10 způsobů, jak zabavit roční dítě v interiéru

1. Hrajte s puzzlemi

Puzzle jsou výborným způsobem, jak rozvíjet dítěcí myšlení. Uchopte puzzle různých tvarů a velikostí a pomůžte dítěti skládat obrázek.

2. Malujte spolu

Připravte si papír, malovací potřeby a pusťte se do vytváření obrázků společně s dítětem. Vytvořte propojení mezi barvami a obrázky.

3. Postavte si hrad z polštářů

Položte několik polštářů na zem a nechte dítě, ať si staví vlastní hrad, jeskyni nebo domeček.

4. Zpívejte spolu

Zpěv má pozitivní vliv na psychiku dítěte. Pusťte si favoritní písničky a bavte se společně s dítětem.

5. Hrajte na kytaru

Pokud máte nástroj doma, pusťte si oblíbené písně a zpívejte společně s dítětem. Bude to pro něj zážitek.

6. Hrajte s míčem

Míč je oblíbenou hračkou pro většinu dětí. Nechte dítě, ať si s ním hraje podle své fantazie.

7. Kreslete na křídě

Křída se hodí kreslení na podlahu. Vytvořte si s dítětem velkou plochu na zemi a nechte ho, ať maluje podle svých představ.

8. Kupujte stavebnice

Stavebnice jsou ideální pro rozvíjení motoriky a fantazie. Dítě se může zabavit tvořením různých staveb.

9. Hrajte si s plyšáky

Plyšové hračky pomáhají dítěti rozvíjet představivost a fantazii. Hrajte si s nimi a pusťte si s nimi divadelní představení.

10. Čtěte knihy

Čtení knih má pozitivní vliv na dítěcí myšlení a slovní zásobu. Pusťte si oblíbenou pohádku a čtěte společně s dítětem.

hudebni nastroje

Jak zabavit roční dítě

1. Hrajte se spolu

Jedním z nejlepších způsobů, jak zabavit vaše roční dítě, je hrát si spolu s ním. Můžete spolu stavět věže z bloků, vybarvovat obrázky, hrát kuličkovou dráhu a další hry.

2. Naučte se dělat masky

Dělat masky je vynikající způsob, jak podpořit kreativitu vašeho dítěte. Koupíte pouze pár pomůcek a můžete spolu vytvářet různé tvary, barvy a motivy. Navíc masky si můžete vzít do přírody a děti si mohou hrát na zvěř.

3. Chodit na procházky

Jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak zabavit roční dítě je chodit na procházky. Můžete si s ním prohlédnout okolní krajinu, podívat se na zvířata, vyzkoušet si nové hračky a promluvit si se sousedy.

Odkaz na Wikipedii

Pokud se chcete dozvědět více o vývojových etapách dětí v této věkové kategorii, doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii: Dětský věk – Roky 1-4. Tam můžete najít mnoho užitečných informací a tipů, jak se starat o vaše dítě v této důležité etapě jeho života.

pro děti

10 způsobů, jak zabavit roční dítě v interiéru:

 • Procházka kolem bytu s dítětem v kočárku
 • Hra s měkkými hračkami
 • Předčítání knihy
 • Hrajte si s odrážedlem
 • Poslouchejte hudbu a zpívejte spolu
 • Hrajte si s míčem
 • Malování prstovými barvami
 • Hrajte si s bloky
 • Experimentujte s vodou v kuchyni
 • Organizujte si hru na skrývání

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak zvyšovat pravděpodobnost úspěšného oplodnění: rady pro podporu plodnosti
Další článekJak vybrat nejlepší dřevěný dětský bubínek pro vaše dítě
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno