DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinné aktivity na Mauriciu: Od pláže po vodopády

Pokud se rozhodnete strávit rodinnou dovolenou na Mauriciu, máte na výběr mnoho aktivit, které můžete podniknout společně s vašimi blízkými. Od klasických plážových dnů až po dobrodružství v deštných lesích, Mauricius nabízí mnoho možností jak si užít společné chvíle.

Vodní aktivity jsou na Mauriciu velice rozvinuté. Můžete si například pronajmout kajak či paddleboard a vydat se na vodu s celou rodinou. Pro ty nejodvážnější jsou k dispozici i windsurfing nebo kitesurfing. Pokud máte rádi potápění, rozhodně nevynechte návštěvu podmořského světa. V zálivu Grand Baie je mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy i pro začátečníky.

Mauricius má však co nabídnout i pro milovníky přírody. Vydejte se například na výlet do deštného lesa Black River Gorges National Park, kde můžete obdivovat krásu tropického lesa a spoustu zvířat, jako jsou krokodýli, ptáci či netopýři. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a jídla, v lesě totiž nenajdete žádné stánky s občerstvením.

Jednou z nejkrásnějších přírodních památek Mauricia jsou vodopády Chamarel, které můžete navštívit na samostatném výletu. Zde se můžete procházet po dřevěných chodnících a obdivovat kaskády vody, která padá ze 100 metrů vysoké skály. Po vodopádech můžete pokračovat k vyhlídce nedaleko vesnice Chamarel, odkud se vám naskytne krásný výhled na celé okolí.

děti

Blog – Rodinné aktivity na Mauriciu: Od pláže po vodopády

Rodinné aktivity na Mauriciu: Od pláže po vodopády

1. Pláže

Pokud máte rádi slunce, moře a pláže, Mauricius je pro vás tou správnou volbou. Existuje mnoho krásných pláží, které můžete navštívit. Jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově je Flic en Flac, která nabízí písečnou pláž s tyrkysovou vodou. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Tamarin, Grand Baie a Blue Bay.

2. Potápění a šnorchlování

Mauricius nabízí mnoho možností k potápění a šnorchlování. Pod hladinou můžete objevovat korály, různé druhy ryb a dokonce i vraky lodí. Pokud se chcete stát potápěčem, existují na ostrově vynikající potápěčská centra, která vám poskytnou veškeré potřebné vybavení a školení od profesionálů.

3. Vodopády

Jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů na Mauriciu jsou vodopády. Například Chamarel Waterfall, který se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, je impozantní vodopád s nádherným výhledem na okolní krajinu. Dalším známým vodopádem je Tamarin Falls, který je ideální pro milovníky adrenalinových sportů, protože si můžete vyzkoušet skákání ze skalních útesů nebo lanové aktivity.

4. Národní parky

Mauricius má mnoho krásných národních parků, jako je například národní park Black River Gorges, který je největším chráněným územím na ostrově. Park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, a nabízí návštěvníkům možnost objevit úchvatnou přírodu a skryté vodopády.

5. Kajak a paddleboarding

Kajak a paddleboarding jsou další aktivity, které můžete na Mauriciu vyzkoušet. Pokud máte rádi vodu a chcete si užít klidnou jízdu, můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a vyrazit na moře.


Doufám, že jste si užili tento článek o rodinných aktivitách na Mauriciu. Pokud vás zajímají další cestovatelské zážitky, navštivte náš blog na https://www.tripful.com/blog.

© 2023 Tripful.com


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Rodinné aktivity na Mauriciu: Od pláže po vodopády

Plážové aktivity

Mauricius je známý svými krásnými plážemi, které jsou ideální pro rodinné aktivity. Všechny pláže jsou veřejné a zdarma přístupné. Mezi nejpopulárnější pláže patří přírodní pláž Le Morne, která nabízí perfektní podmínky pro windsurfing a kitesurfing, a Trou aux Biches, která je ideální pro plavání a potápění.

Adrenalinové sporty

Pokud hledáte něco víc dobrodružného, Mauritius má co nabídnout. Můžete vyzkoušet některou z mnoha outdoorových aktivit, jako například ziplining, horolezectví, bungee jumping nebo šnorchlování. Toto jsou skvělé způsoby, jak si užít aktivní dovolenou s rodinou.

Přírodní památky

Mauricius není jen o plážích a adrenalinových sportech. Ostrov má mnoho překrásných přírodních památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejkrásnější patří zahrady Pamplemousses s mnoha druhy rostlin a kočkovitých opic, skalnaté pobřeží Gris Gris, kde můžete zažít úchvatné výhledy na oceán, a vodopád Chamarel, který patří mezi největší na Mauriciu.

dovolená

Dovolená s dětmi na Mauriciu u moře – Vyberte si tuto exotickou destinaci pro svou rodinu!

Proč zvolit Mauricius pro svou rodinnou dovolenou?

Pokud plánujete rodinnou dovolenou u moře, měli byste zvážit Mauricius jako svůj cíl. Tato exotická destinace nabízí krásné pláže s jemným bílým pískem a teplým azurovým mořem, které jsou perfektní pro rodiny s dětmi. Na Mauriciu můžete také poznat krásnou přírodu, vychutnat si výbornou místní kuchyni i kulturální zážitky.

Kde si zarezervovat ubytování pro rodinu na Mauriciu?

Vyberte si z nabídky hotelů a resortů na Mauriciu, které nabízejí speciální programy pro rodiny s dětmi. Některé z nich mají například dětské kluby a hřiště, kde si děti mohou hrát pod dohledem kvalifikovaných animátorů. Další hotely nabízejí rodinné pokoje nebo apartmány s oddělenými ložnicemi pro větší soukromí.

Jaké aktivity si můžete na Mauriciu užít s dětmi?

Na Mauriciu si můžete užít spoustu vodních sportů, jako například plavání, potápění, šnorchlování nebo jízdu na kajaku. Pro děti jsou zde k dispozici také bezpečné pláže s pozvolným vstupem do vody. Mohou se také projet na skútru nebo vodním skútru. Pro rodiny s dětmi je zajímavým místem také botanická zahrada Pamplemousses nebo Zoologická zahrada v Casela, kde si děti mohou prohlédnout řadu zvířat.

Pro více informací o tomto krásném místě navštivte Mauricius na Wikipedii.

pro děti

H2: Rodinné aktivity na Mauriciu

– Plážové aktivity jako např. plavání, šnorchlování a plážový volejbal
– Procházka v přírodním parku Black River Gorges
– Návštěva botanické zahrady Sir Seewoosagur Ramgoolam
– Projížďka lodí s díváním se na delfíny a velryby
– Návštěva místního trhu a ochutnávání místních specialit
– Vodopády Chamarel s možností koupání v přírodních bazénech
– Cyklistická prohlídka ostrova
– Zábavné parky s vodními skluzavkami a atrakcemi pro děti
– Pěší túry po krásné krajině ostrova

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno