DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

7 tipů pro úspěšnou dovolenou s dětmi na pláži

1. Zabezpečte kvalitní ochranu proti slunci – kvalitní opalovací krém, klobouky a sluneční brýle jsou nezbytností.
2. Vezměte s sebou dostatek pitné vody a zdravých snacků – hydratace a správná výživa jsou klíčové pro zdraví a pohodu vašich dětí.
3. Připravte s sebou dostatek hraček – plážový volejbal, frisbee, míče, kýblíky a lopatky zaručí zábavu a aktivitu pro celou rodinu.
4. Vyberte vhodné místo na koupání – sledujte hloubku vody a stav proudů, aby vaše děti mohly bezpečně plavat.
5. Ujistěte se, že vaše děti jsou stále na očích – nechte je plavat pouze v zóně, kde můžete mít přehled o jejich pohybu.
6. Nepodceňujte písek – přineste si dostatek ručníků a vystelte si pískovou pláž především v období velkého slunce.
7. Zorganizujte si volno – nenechte se příliš strhnout plážovou zábavou, je důležité odpočinout si a zrelaxovat s rodinou.

S těmito tipy už máte vše, co potřebujete pro úspěšnou dovolenou na pláži s vašimi dětmi. Přejeme vám spoustu slunce, krásné chvíle s rodinou a nezapomenutelné zážitky.

děti

7 tipů pro úspěšnou dovolenou s dětmi na pláži

Tip #1: Vyberte vhodné místo na dovolenou

Při výběru místa na dovolenou s dětmi je důležité zvážit, zda hotel nebo apartmány mají k dispozici rodinné pokoje, bazény pro děti, ale i blízkost k pláži. Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, zvažte také, zda destinace pro děti vyhovuje.

Tip #2: Připravte se na plážové aktivity

Nezapomeňte si sbalit sluneční krém s vysokým ochranným faktorem, plážový míč, šnorchl a potápěčské brýle, ale také dětské plážové hračky. Ačkoliv by měl být hlavním cílem dovolené odpočinek, je důležité také připravit zábavné aktivity pro děti na pláži.

Tip #3: Plánujte předem jídlo a pití

Vyberte si apartmány nebo hotel, který nabízí all-inclusive nebo snídani formou bufetu. Samozřejmostí by měla být také dostupnost pití a snacků na pláži. Pokud se rozhodnete vařit ve vlastních apartmánech, zvažte návštěvu místního supermarketu.

Tip #4: Organizujte si čas správně

Zvažte, zda se vyplatí trávit většinu času na pláži a následně si užívat nočního života. Je také možné zvolit si místo, kde bude vhodná kombinace plážových aktivit a kulturních zážitků. Pokud chcete na dovolenou vzít i rodinu s dalšími dětmi, zvažte tuto možnost předem.

Tip #5: Vyhýbejte se horku a slunci v poledne

Je vhodné věnovat se plážovým aktivitám až na večer, kdy slunce není tak silné. Podobně platí také pro místní zákony a zvyklosti. V osmdesátých letech se na amerických plážích objevila nová závislost – slunce a horko v poledne.

Tip #6: Přibalte sebe a děti na projížďku na vodních skútrech

Mnoho pláží nabízí výlety na vodní skútrech. Pokud se jedná o trvající pobyt na pláži, rozhodně neváhejte přejít na nejlepší místo pro vodní sporty. Po celý den se můžete potápět, brázdit vlny, sledovat delfíny, rybky pod hladinou, ale i papoušky a různá suchozemská zvířata.

Tip #7: Na konci dovolené si dopřejte zasloužený odpočinek

Při plánování dovolené s dětmi na pláži nezapomeňte, že poslední dny je vhodné strávit v klidu a odpočinku. To platí především pro děti, které potřebují čas na to, aby si přivykly na změnu prostředí.

Zdroje:


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs – 7 Tipů pro úspěšnou dovolenou s dětmi na pláži

Tip 1: Vyberte správné místo na pláži

Zajistěte, aby pláž byla bezpečná a měla stínové zóny. Zkontrolujte, zda jsou k dispozici sprchy a toalety.

Tip 2: Přineste vhodné vybavení

Neberte s sebou příliš mnoho věcí, ale zabezpečte, aby měly děti vše, co potřebují. Balte ochranný krém, kačeny, opalovací krém s vysokým faktorem, hračky na písku a plavací pomůcky.

Tip 3: Plánujte aktivity pro děti

Přemýšlejte o činnostech, které budou pro děti příjemné a zábavné. Napište seznam her a aktivity, které mohou hrát na pláži.

Tip 4: Plánujte vaše jídla a nápoje

Zajistěte vhodné občerstvení a způsoby, jak udržet děti hydratované. Balte svačiny, ovoce a připravte si pití. Vyhněte se zbytečnému balení.

Tip 5: Udržujte děti v bezpečí

Dohlížejte na děti a dbejte na správné chování na pláži. Zajistěte, aby si děti umyly ruce a nohy před jídlem a dbaly na pravidla bezpečnosti na pláži.

Tip 6: Jeďte v ideálním čase

Sniknete davům lidí a vyhnete se horku a následně úpalu dětí. Jeďte na pláž v ranních hodinách nebo pozdě odpoledne.

Tip 7: Před odjezdem ukliděte

Zajistěte, aby vaše místo na pláži bylo uklizené a učtivě dbejte na společné prostory. Nenechávejte odpadky a ukliděte hračky dětí.

dovolená

Kam na dovolenou k moři s malými dětmi

Proč vybrat dovolenou u moře s dětmi

Dovolená u moře s malými dětmi je ideální volbou pro rodiče, kteří chtějí strávit kvalitní čas se svými ratolestmi. Moře nabízí nejen krásné pláže a slunce, ale také mnoho zábavy a aktivit pro děti, jako jsou vodní sporty, hrady na písku a mnohem více. Navíc, slaná voda a vliv mořského vzduchu jsou pro dětské tělo velmi zdravé.

Nejlepší destinace pro dovolenou u moře s dětmi

Mezi nejlepší destinace pro dovolenou u moře s dětmi patří Chorvatsko, které nabízí spoustu krásných pláží s pozvolným vstupem do vody, dětská hřiště a mnoho aktivit pro děti. Dalšími oblíbenými destinacemi jsou Španělsko, Itálie a Řecko, které rovněž nabízí spoustu zábavy a aktivit pro celou rodinu.

Bezpečnost na dovolené u moře s dětmi

Je důležité dbát na bezpečnost při dovolené u moře s dětmi. Děti by měly být pod dohledem při plavání v moři a na pláži. Doporučuje se také používat speciální plavací pomůcky pro děti a chránit je před slunečním zářením.

Pro více informací o nejlepších destinacích pro dovolenou u moře s dětmi navštivte https://cs.wikipedia.org/wiki/Dovolen%C3%A1.

pro děti

7 tipů pro úspěšnou dovolenou s dětmi na pláži

  • Zvolte pláž s pozvolným vstupem do vody – děti si budou moci snadno s hrát i v mělké vodě.
  • Přibalte dostatek opalovacího krému s vysokým faktorem a chrániče na slunce.
  • Vezměte s sebou plážové hračky a vodní pomůcky, aby si děti mohly hrát a bavit se.
  • Mějte s sebou dostatek pití a občerstvení – děti by měly pít hodně tekutin.
  • Nasypte do tašky plážový ručník pro každé dítě a také zapomeňte na rychleschnoucí oblečení, abyste se nemuseli sušit celý den.
  • Nezapomeňte na momenty odpočinku a stinné místo.
  • Ujistěte se, že děti vědí, jak se chovat v moři a na pláži, aby byly v bezpečí.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno