Atypické formy kousání: Diagnostika a terapie adrese u dětí

Atypické formy kousání u dětí jsou často spojovány s nějakým nedostatkem ve vývoji nebo s psychickými problémy. Pro správnou diagnostiku je důležité sledovat průběh kousání a přesně určit, jaký druh kousání se objevuje. Většina dětí si tuto zvyklost vyvine v prvních letech života a opouští ji do 4 let věku. Pokud kousání trvá déle, je nutné vyhledat odbornou pomoc.

Terapie atypických forem kousání u dětí závisí na příčině, která kousání způsobuje. Pokud je kousání způsobeno úzkostí a stresem, je vhodné se s tímto stavem vypořádat prostřednictvím relaxačních technik a terapie. Pokud je kousání způsobeno zubními problémy, mohou být potřebné ortodontické zákroky.

Je důležité nezanedbávat atypické formy kousání u dětí a konzultovat je s odborníkem na dětskou stomatologii, aby byly včas vyhodnoceny a léčeny.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Atypické formy kousání

Atypické formy kousání jsou neobvyklými způsoby kousání, často spojené s neurologickými nebo psychickými poruchami u dětí. Tyto formy kousání mohou být obtížnější na diagnostikování a léčení než běžné formy kousání.

Diagnostika atypických forem kousání

Identifikace atypických forem kousání u dětí může být složitá, protože se mohou zdát jako jiné chování nebo symptomy. Některé z atypických forem kousání mohou zahrnovat:

 • Kousání sebe sama
 • Kousání jiných předmětů než potravin
 • Kousání tvrdých předmětů, jako jsou sklo nebo kov
 • Kousání v neobvyklých situacích nebo za nepřiměřených okolností
 • Kousání s neobvyklou silou nebo délkou

Pokud se tyto formy kousání objeví u vašeho dítěte, měli byste navštívit odborníka, který může provést důkladné vyšetření vašeho dítěte a stanovit diagnózu.

Terapie atypických forem kousání

Terapie atypických forem kousání u dětí může zahrnovat kombinaci lékařské péče a psychologického ošetření. Běžné terapeutické metody zahrnují:

 • Léky na řízení příznaků, jako jsou úzkost a hyperaktivita
 • Ošetření zubního lékaře k nápravě poškozených zubů nebo zubního aparátu
 • Psychoterapii k podpoře emocionálního zdraví a chování
 • Aplikovanou behaviorální analýzu k odstranění špatných návyků a zlepšení vhodného chování

Je důležité začít s léčbou co nejdříve, aby se minimalizovaly dlouhodobé dopady atypických forem kousání.

Zdroj:

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Atypické formy kousání: Diagnostika a terapie adrese u dětí

Co jsou atypické formy kousání?

Atypické formy kousání jsou abnormality v chování dítěte, které zahrnují kousání netypických objektů, jako jsou prsty, nehty, vlasy nebo oblečení. Tyto formy mohou vést k poškození zubů a udělat dětem potíže s jídlem.

Jak se diagnostikuje atypické formy kousání u dětí?

Diagnostika atypických forem kousání se provádí důkladnou zkouškou dítěte zubařem nebo odborníkem na dětskou psychologii. Zubař bude hledat známky poškození zubů a podobně odborník na dětskou psychologii bude hledat známky neobvyklého chování.

Jak se léčí atypické formy kousání u dětí?

Léčba atypických forem kousání zahrnuje nejčastěji psychologickou terapii, která pomáhá dítěti překonat potíže a najít substitute za svoje neobvyklé chování. Zubař může také doporučit noční ochrannou fólii na zuby, která chrání zuby dítěte před dalším poškozením.

V případě, že Vaše dítě je postiženo atypickými formami kousání, můžete vyhledat lékařskou pomoc. Včasná diagnostika a adekvátní léčba mohou pomoci předejít vážnějším zdravotním problémům.

jak děti

Jak naučit dítě kousat?

Tipy pro úspěšné kousání

Pokud chcete naučit své dítě kousat, je důležité dodržovat několik základních tipů. Začněte pomalu a postupně, ať se dítě postupně s kousáním seznámí. Dále je důležité nabídnout mu vhodnou obřízku, která má správnou tvrdost a umožní tak dítěti snadné kousání. Pokud dítě během kousání upadne do pláče, nenechte se odradit a snažte se ho uklidnit.

Jak vybrat vhodnou obřízku pro kousání

Nejdůležitější je vybrat obřízku, která je vhodná pro věk dítěte. Dále se zaměřte na tvrdost – obřízka by neměla být příliš tvrdá, ale zase ani měkká. Ideální je taková, která se snadno kouše, ale zároveň není příliš měkká. Nechte se poradit od prodejců v obchodě s hračkami, kteří by měli mít s výběrem a s kousáním zkušenosti.

Další tipy pro úspěšné kousání

Snažte se dítěti ukazovat, jak se správně kouše – ať už sami nebo pomocí videí a obrazových materiálů. Dále můžete vyzkoušet různé druhy obřízek, které nabídnou dítěti novou zábavu a nové zkušenosti. Nezapomeňte také na pochvalu – ať už v podobě chválu nebo malé odměny.

Pro více informací o péči o děti navštivte stránku https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9%C4%8De_o_d%C4%9Bti.

pro děti

Atypické formy kousání: Diagnostika a terapie u dětí

 • Atypické formy kousání jsou specifickou formou chování u dětí.
 • Diagnostika atypických forem kousání zahrnuje detailní rozhovory s dítětem a jeho rodiči, vyšetření zubů a ústní dutiny, fyzické vyšetření a screening dítěte na vývojové poruchy.
 • Terapie zahrnuje kombinaci farmakoterapie, behaviorální terapie a korekci výživy.
 • Hlavním cílem terapie atypických forem kousání je minimalizovat neuropatické bolesti, zamezit dalším komplikacím a zlepšit funkci zubního aparátu.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

Předchozí článekTipy na nejoblíbenější kreativní hračky pro holčičky různého věku
Další článekJaké faktory ovlivňují mužskou plodnost a jak s nimi bojovat
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno