DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Bez stresu dovolená s dětmi: Jak se připravit a co nezapomenout

Bez stresu dovolená s dětmi: Jak se připravit a co nezapomenout

Pokud plánujete dovolenou s dětmi, může být příprava někdy stresující. Nicméně, existuje několik tipů a triků, jak připravit dovolenou bez stresu.

Nejdůležitější je začít s plánováním co nejdříve. Vyberte si destinaci, která je vhodná pro rodiny s dětmi a rezervujte si ubytování včas. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda jsou potřebné dokumenty, jako jsou pasy a víza, platné.

Další důležitou věcí, na kterou se zaměřte, je balení. Snažte se udržet přehled o všech věcech, které vaše dítě bude potřebovat (např. oblečení, hygienické potřeby, léky apod.) a nezapomeňte si vzít něco k zábavě, aby se vaše dítě necítilo nudné během cesty.

Je také důležité zaučit děti k bezpečnosti a naučit je základním odborným znalostem, jako je orientace na mapě, aby se mohly cítit bezpečně a zodpovědně během dovolené.

V neposlední řadě, nezapomeňte si užít dovolenou s vaší rodinou a věnovat jim co nejvíce pozornosti. Pokud budete mít nějaké problémy nebo otázky během dovolené, neváhejte se na nás obrátit!

děti
Bez stresu dovolená s dětmi: Jak se připravit a co nezapomenout

Vybrat vhodné ubytování

Při výběru ubytování na dovolenou s dětmi je dobré zvolit takové, které bude pro rodinu nejen komfortní, ale také bezpečné. Pokud cestujete s malými dětmi, měli byste zvážit ubytování s kuchyňkou, kde si budete moci sami připravit jídlo. To nejen ušetří finance, ale také zajistí, že budete mít vždy něco, co děti rády jí.

Plánování aktivit pro děti

Je důležité přemýšlet dopředu, jaké aktivity budou pro děti během dovolené vhodné. Zkuste najít ubytování, které má v blízkosti dětské hřiště nebo bazén. Pokud celá rodina cestuje, vezměte si s sebou stolní hry nebo karty – ty vám mohou pomoci překlenout chvíle, kdy je venku špatné počasí.

Co balit na dovolenou s dětmi

Kromě základních věcí, jako jsou oblečení a hygienické potřeby, na dovolenou s dětmi určitě nezapomeňte vzít:

 • Dětské léky a vitamíny
 • Společenské hry
 • Dětské knížky
 • Koupací a plážové pomůcky (pokud pojedete k moři nebo k jezeru)

Tipy na dovolenou s dětmi

Pokud hledáte nějaké konkrétní tipy na dovolenou s dětmi, podívejte se na tento příspěvek z parenting.com. Stránka nabízí spoustu užitečných rad a postřehů, které vám pomohou užít si dovolenou s dětmi bez zbytečného stresu.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Bez stresu dovolená s dětmi: Jak se připravit a co nezapomenout

Jak se připravit na dovolenou s dětmi?

Připravte si seznam věcí, které budete potřebovat na dovolené. Nezapomeňte na oblečení, prášky proti bolesti hlavy, léky proti alergii, chrániče sluchu pro děti a další. Pokud jedete na dovolenou s autem, nezapomeňte na dětské sedačky. Pokud letíte letadlem, zkontrolujte, co si můžete vzít s sebou a jaké jsou rozměry zavazadel.

Nezapomeňte si připravit i věci pro děti – hračky, knihy, pamlsky a náplasti pro případ zranění.

Co nezapomenout na dovolené s dětmi?

Zajistěte, aby děti měly dostatek pití a jídla. Pokud jedete na dovolenou s autem, zastavte pravidelně na odpočívadlech, aby se děti mohly protáhnout a vyčurat. Pokud jedete letadlem, zvažte nákup jídla a pití před letem.

Organizujte aktivní program pro děti – plavání, výlety, hry. Buďte připraveni na změny plánů – děti mohou dostat horečku, zranit se nebo mít na něčem alergickou reakci. Mějte s sebou léky a náplasti na případné zranění.

Pamatujte si, že dovolená s dětmi může být stresující, ale i nezapomenutelný zážitek, pokud se řádně připravíte a nezapomenete na důležité věci.

dovolená

Dovolená s dětmi: Náš zážitek

Vyrazili jsme s rodinou na dovolenou do kempu v Chorvatsku a byli jsme nadšení! Dovolená s dětmi v kempu má totiž několik výhod. Je levnější než ubytování v hotelu a rozhodně pohodlnější než stanování. Navíc jsme měli k dispozici celou řadu aktivit, které byly pro děti vhodné a bezpečné.

Co vybírat na dovolené s dětmi?

Při výběru dovolené byste měli brát v úvahu několik faktorů. Zvažte, zda je ubytování vhodné pro případný pobyt s dětmi a zda zde bude dostatek aktivit pro všechny členy rodiny. Také se zamyslete nad vzdáleností od moře nebo dalších turistických atrakcí. Naše vlastní zkušenost ukazuje, že kempování byla pro nás ideální volba.

Bezpečné plavání s dětmi

Pokud se chystáte na dovolenou u moře, měli byste mít na paměti bezpečnost vašich dětí. Dbejte na to, aby vždy byly pod dohledem dospělé osoby a že měly na sobě plavecký vestičky. Pokud moře není příliš teplé, vyberte pláž s teplejší vodou nebo raději vsaďte na bazén v hotelu či kempu.

Pro více informací o bezpečných zásadách plavání s dětmi si můžete přečíst článek na Wikipedii.

pro děti

Bez stresu dovolená s dětmi: Jak se připravit a co nezapomenout

 • Zvažte vhodné místo pro dovolenou s ohledem na děti
 • Připravte si seznam věcí, které potřebujete vzít s sebou
 • Zkuste si naplánovat program tak, aby děti nebyly unavené
 • Vyberte si ubytování s vhodným vybavením pro děti
 • Zajistěte si odpovídající dopravu na místo určení
 • Podívejte se na možnosti výletů a aktivit, které zajímají děti
 • Nevyžadujte příliš mnoho od dětí a během dovolené si dopřejte odpočinek
 • Nenechte stres vplývat na dovolenou s dětmi a užijte si společně relaxaci a zábavu!

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaké jsou náklady na soukromý výcvik psů?
Další článekJaká jsou typická chování dítěte v 18 měsících a jak na ně reagovat?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno