Bulharsko dovolená s dětmi

Pokud plánujete dovolenou s dětmi, Bulharsko může být skvělou volbou. Toto slunné balkánské místo nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu.

Pláže
Bulharsko je známé svými čistými a krásnými plážemi. Děti si mohou užít hraní na pláži a stavění pískových hradů, zatímco dospělí se mohou opalovat a relaxovat na lehátkách.

Vodní parky
V Bulharsku najdete mnoho vodních parků jako například Aquapark Nessebar nebo Aquamania. Tyto parky nabízejí zábavné skluzavky a bazény pro celou rodinu.

Historické památky
Bulharsko má bohatou historii a mnoho historických památek. Děti se mohou naučit o historii a kultuře Bulharska návštěvou hradů, klášterů a muzeí.

Aktivity na pláži
Kromě tradičních aktivit na pláži, jako jsou plavání a hraní s míčem, můžete si také pronajmout vodní skútry nebo jet na banánové lodi. Tyto aktivity jsou oblíbené pro celou rodinu.

Celkově řečeno, Bulharsko je skvělé místo pro dovolenou s dětmi. Nabízí mnoho zábavy a aktivit, které si užijí všichni členové rodiny.

děti výlet

Bulharsko dovolená s dětmi

Proč si vybrat Bulharsko pro dovolenou s dětmi?

Bulharsko je země, která poskytuje rodinám s dětmi široké spektrum možností pro dovolenou. Záleží jen na vás, zda si chcete užít pobyt u moře, relaxovat u bazénu nebo vyrážet na výlety.

Pláže

Bulharsko je významným turistickým cílem především kvůli jeho krásným plážím. Děti se jistě budou bavit na písku a v teplé vodě. Mnoho pláží nabízí také aktivní zábavu, jako jsou skákací hrady, dětské kluby a vodní sporty.

Zábava pro děti

V bulharských letoviscích najdete mnoho zábavních parků, dětských klubů a muzeí. Pokud se vaše dítě zajímá o historii, můžete je vzít na výlet do některého z mnoha historických památek po celé zemi. Bulharsko se také pyšní několika akvaparky a zoologickými zahradami.

Ubytování

V Bulharsku najdete mnoho hotelů a apartmánů, které nabízí rodinám s dětmi komfortní ubytování. Mnoho z nich má také dětské kluby a bazény, které zaručují zábavu pro celou rodinu. Ceny ubytování jsou v Bulharsku velmi přijatelné.

Stravování

Bulharsko je známé svou chutnou a zdravou kuchyní. Děti se jistě budou bavit ochutnáváním nových jídel. Mnoho restaurací nabízí speciální jídla pro děti, jako jsou palačinky nebo pizzu. V mnoha oblastech najdete také obchody s potravinami, kde si můžete koupit potřebné ingredience a vařit si vlastní jídla v apartmánech.

Tipy na výlety

Bulharsko nabízí mnoho možností na výlety s dětmi. Pokud hledáte nápad, kam se vydat, zde jsou některé z mnoha možností:

Nessebar

Toto krásné městečko nabízí historickou atmosféru a krásné pláže. Můžete se projít uličkami plnými tradičních obchodů a restaurací a ochutnat místní kulinářské lahůdky.

Sofia

Hlavní město Bulharska nabízí mnoho kulturních památek, jako jsou chrámy a muzea. Vaše děti se určitě budou bavit návštěvou místních parků a zábavních center.

Rila klášter

Tento klášter, který je zapsaný na seznamu UNESCO, je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek Bulharska. Je obklopen krásnou krajinou a nabízí krásné výhledy na Rilské hory.

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Bulharsku, měli byste navštívit i další města a památky, abyste si opravdu užili co nejvíce.

Zdroj: CIA World Factbook

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

H2: Často kladené otázky o Bulharsko dovolená s dětmi

H3: Proč zvolit Bulharsko pro dovolenou s dětmi?

Bulharsko je oblíbenou destinací pro dovolenou s dětmi, díky překrásným plážím, teplému moři a skvělým cenám. Navíc zde najdete množství aktivit pro dospělé i pro děti, takže se určitě nikdy nebudete nudit.

H3: Kde jsou nejlepší místa pro rodinnou dovolenou v Bulharsku?

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Bulharsku, doporučujeme zvolit místa jako jsou Sluneční pobřeží, Zlaté písky nebo Albena, která jsou dobře vybavena pro rodinnou rekreaci. Tyto lokality nabízejí široký výběr hotelů s bazény, dětskými klubu a zábavním programem pro děti.

H3: Co dělat s dětmi v Bulharsku?

V Bulharsku se rozhodně nebudete nudit! Kromě krásných pláží se zde nachází také mnoho vodních parků, lunaparků a zoologických zahrad, které jsou ideální pro rodinné výlety. Také se můžete vydat na výlet do národních parků či historických památek.

H3: Je Bulharsko bezpečné pro děti?

Bulharsko je obecně považováno za bezpečnou destinaci pro dovolenou s dětmi. Pokud však cestujete s malými dětmi, je vhodné dodržovat běžné bezpečnostní opatření jako například nepouštět děti samotné na neznámá místa nebo nenechávat je bez dozoru na pláži. Pokud si budete dávat pozor, vaše dovolená v Bulharsku s dětmi bude bezpečná a příjemná.

dovolená

Bulharsko dovolená s dětmi

Bulharsko s dětmi – ideální destinace pro dovolenou

Plánujete letní dovolenou se svými dětmi a hledáte vhodné místo? Bulharsko je skvělou volbou!

Dovolená v letoviscích Sunny Beach a Albena

Jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodiny s dětmi jsou letoviska Sunny Beach a Albena. Tyto oblíbené pláže nabízejí nejen krásné slunečné počasí a příjemné koupání v moři, ale také mnoho aktivit pro děti. Na plážích najdete nafukovací atrakce, tělocvičny, dětské kluby a mnoho dalšího. V letoviscích jsou také mnohé restaurace a bary s dětskými koutky a animátory, kteří se postarají o zábavu vašeho potomka.

Krásná příroda a historické památky

Bulharsko nabízí nejen pláže a vodní atrakce, ale také krásnou přírodu a historické památky. Navštivte národní park Rila s krásnými vodopády a horskými jezery, nebo se podívejte na historické památky jako jsou hrad Tsarevets v městě Veliko Tarnovo nebo amfiteátr v Plovdivu.

Závěr

Bulharsko je skvělým místem pro letní dovolenou s dětmi. Nabízí krásné pláže a mnoho aktivit pro děti, ale také krásnou přírodu a historické památky. Určitě se sem vypravte!

Zdroj informací o Bulharsku: Wikipedie


pro děti

Bulharsko dovolená s dětmi: Základní informace

 • Krásné pláže a moře
 • Mnoho zábavy pro děti
 • Levné ubytování a jídlo
 • Mnoho kulturních památek k prohlídce
 • Místní obyvatelé jsou velmi pohostinní

Aktivity pro děti:

 • Aquaparky
 • Divadla a zábavní parky
 • Výlety do přírody
 • Návštěva Zoo a botanických zahrad
 • Slané jezero Pomorie – zábava pro děti a relaxace pro rodiče

Kulturní zážitky:

 • Starobylé město Nesebar – UNESCO Světové dědictví
 • Sozopol – krásné rybářské město
 • Plovdiv – město s historickými památkami
 • Rila klášter – architektonická perla
 • Velikonoční tradice – zajímavý zvyk, který je nutné poznat

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno