Co dělat s dětmi, když venku lila jako z konve

Co dělat s dětmi, když venku lila jako z konve

Venku prší a vaše děti se nudit nechtějí? Nezoufejte, existuje mnoho zábavných aktivit, které můžete s nimi provést, aniž byste museli opustit svůj domov.

Zde jsou některé nápady:

 • Zkuste vařit s dětmi – mohou vám pomoci s přípravou oběda nebo připravit nějaké sladkosti.
 • Pojďte hrát deskové hry nebo karty – dluhé hodiny zábavy a smíchu jsou zaručeny.
 • Vyrobte si dekorativní věci z papíru, jako jsou např. papírové květiny, mašle nebo origami.
 • Pořiďte si nějaký film a odpočiňte si společně u něj. Kdo má rád popkorn?
 • Podporujte jejich kreativitu a malujte spolu – můžete si vyrobit vlastní plakáty nebo barevné knížky.
 • Vezměte si do ruky kytaru nebo klavír a zpívejte si společně písničky.

Nyní už víte, co dělat s dětmi, když venku lila jako z konve. Nachystejte si s nimi doma nějakou zábavu a užijte si kvalitní čas s celou rodinou.


Keywords in bold: Co dělat s dětmi, venku prší, aktivit, vařit s dětmi, deskové hry, papírové květiny, film, malování, kreativita, písničky, rodina.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Co dělat s dětmi, když venku lila jako z konve?

Oblíbené hry na deštivé dny

Když venku prší, mnoho dětí se nudí a neví, co si dělat. Proto jsme pro vás připravili seznam aktivit, které můžete s dětmi dělat uvnitř, když venku pořádně prší jako z konve.

1. Deskové hry

Deskové hry jsou skvělou volbou pro případy, kdy venku prší. Rodinná hra může být skvělou zábavou pro celou rodinu. Zkusit můžete něco z nových her, jako je Carcassonne, Dominion nebo Catan, nebo si zahrát starší klasiky, jako jsou Člověče nehnevaj se, Scrabble nebo Monopoly.

2. Tvorba papírových lodiček

Dětem můžete nabídnout tuto kreativní zábavu a naučit je, jak si vytvořit vlastní papírové lodičky. Kromě toho můžete vytvořit soutěž a zkoušet, která loďka vydrží nejtěžší počasí.

3. Vaření a pečení

Při deštivých dnech můžete strávit čas vařením nebo pečením s dětmi. Zkuste se naučit nové recepty a učte děti zdravé stravování. Tuto aktivitu mohou být velmi zábavnou a užitečnou příležitostí pro celou rodinu.

Jak zaktivovat děti během deštivých dnů?

Pokud máte doma energické děti, pak nebudou chtít zůstat uvnitř celý den. Zde je několik dalších tipů, jak aktivovat děti během deštivých dnů:

1. Poslouchejte hudbu a zpívejte

Doma si pusťte oblíbenou hudbu a zpívejte s dětmi. To může být velmi zábavné a uvolněné. Pokud nevíte, co poslouchat, zkusili jste už například některé z nejnovějších alb od Adele nebo Eda Sheerana?

2. Hrajte si s deštníky

Po vydatném dešti se vydejte ven se deštníky a zalistujte listy a trávu. To může být skvělý způsob, jak se děti zabaví a zároveň poznají, jak vypadá příroda po dešti.

3. Malování nebo skládání puzzle

Malování nebo skládání puzzle jsou zábavy, které vám nabídnou příležitost prospěšně a tvořivě strávit společné chvíle. Učte se různé techniky a užijte si kreativní zábavu s dětmi.

Doufáme, že vám naše tipy na deštivé dny pomohou a že si budete užívat skvělou zábavu s dětmi uvnitř. Pokud se chcete dozvědět více o zábavných aktivitách pro děti, můžete navštívit následující odkazy:

Aktivity pro děti

Indoor Activities pro děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Často kladené otázky o tom, co dělat s dětmi, když venku lila jako z konve

Co dělat s dětmi, když venku prší?

Existuje spousta zábavných aktivit, které si s dětmi můžete užít doma, když není vhodné jít ven. Můžete hrát deskové hry, malovat, stavět hračky z lega, číst knihy nebo si zahrát na konzoli. Pokud máte raději aktivní zážitek, můžete spolu zatančit, zahrát si na kytaru, nebo si zacvičit na jógu.

Jak plánovat výlety s dětmi, když je počasí nejisté?

Dobrý způsob, jak se vyhnout nepříjemným překvapením je plánovat výlety s alternativními možnostmi. Pokud jste například naplánovali procházku v lese, zjistěte, zda v okolí není nějaké indoor aktivity, jako je například návštěva muzea, kina nebo bazénu. Pokud si nejste jisti, zda bude venku pršet nebo ne, doporučujeme si vzít s sebou náhradní oblečení a deštníky.

Jak využít deštivý den pro vzdělání dětí?

Deštivý den může být skvělou příležitostí, jak se naučit něco nového. Můžete s dětmi zkusit vaření, péct si koláče (třeba s čokoládovou polevou!), nebo spolu vyrobit dekoraci do pokoje. Další možností, jak vzdělávat děti je sledovat dokumenty o přírodě, zvířatech, historii nebo cestování. Pokud máte nějakou oblíbenou knihu, můžete spolu číst a zkrášlit si tak deštivý den.

Jak získat děti do přírody i v deštivém počasí?

Deštivé počasí nemusí nutně znamenat, že se nemůžete vydat do přírody. Stačí si jen vzít vhodné oblečení a obuv. Pokud nemáte přímo v okolí přírodní park, můžete si vybrat nějaké krátké cestování autem. Některé oblasti mohou být za deště tajemnější a zelenější, než kdy jindy. Pokud se rozhodnete pro procházku v dešti, můžete s dětmi sbírat kameny, barevné listy, nebo botanizovat a pozorovat různé druhy rostlin.

Co udělat venku, když přestane pršet?

Jakmile přestane pršet, můžete se společně vydat ven. Pokud je teplota příjemná, můžete si například zahrát fotbal nebo tenis, sjet na kolech po blízkých cestách, nebo jít kamkoliv se vám zlíbí. Pokud je venku vlhký, můžete spolu vyzkoušet malou procházku, kde budete hledat pozoruhodná místa a hry.

Je bezpečné chodit venku, když prší?

Bezpečnost dětí je samozřejmě na prvním místě, proto doporučujeme zapřemýšlet, zda je vhodné vyslat děti venku. Pokud ano, nezapomeňte na správné oblečení a obuv, stejně jako na bezpečnost při pohybu v případě mokrého povrchu. Pokud se rozhodnete jít ven, dbejte pozornosti na stav cest a stezek a zvolte výletové místo s nižším rizikem pádu nebo uklouznutí.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší?

Nezoufejte!

Pršení může způsobit překážku pro rodiče, kteří potřebují najít zábavu pro své děti. Existuje však mnoho způsobů, jak zůstat zábavný a interaktivní, i když venku prší.

Hry a aktivity uvnitř

Jednou z nejjednodušších volb je hrát deskové hry, které mohou být zábavné i v celé rodině. Další možností jsou skládací puzzle a tvůrčí projekty, jako jsou malování, modelování nebo řezání papíru.

Pokud máte dostatek místa, můžete dát dětem prostor k hraní se svými oblíbenými hračkami nebo sestavit podkrovní domácí kina a sledovat filmy.

Knihy, čtení a učení

Pršení může být i příležitostí k učení. Vyzkoušejte domácí vzdělávací projekty, jako jsou experimenty, čtení knih nebo přirozenější využití chvíle na cvičení domácího vzdělávání.

Celá rodina v kuchyni

Je-li Vám nudno, stáhněte celou rodinu do kuchyně, kde můžete vařit a pečet společně. Děti rády pomáhají s přípravou pokrmů a pečení. Děti tak mohou netradiční způsobem prožít návykové dovednosti, jako je počítání, vážení a měření.

Únik venku i v dešti

V případě, že pršení přestane a dešťový den se ukáže jako příjemné odpoledne, můžete vyrazit ven, navzdory mokrému počasí. Stejné boty, kombinéza, pláštěnka a deštník jsou nezbytné vybavení pro každou outdoorovou dobrodružnou kempovací výpravu.

Rodiče si mohou zahrát badminton nebo žonglovat frisbee s dětmi, i na vlhkém trávníku. Děti se snaží zkrotit všechny kapky deště, které jim lezou po kůži a zároveň si užijí nějakou tu adrenalinovou aktivitu.

Outbound link k relevantní stránce na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/De%C5%A1t%C4%9B

pro děti

Co dělat s dětmi, když venku lila jako z konve

 • Zkuste hrát deskové hry jako Člověče, nezlob se!, Dobble a Monopoly.
 • Spojte se s přáteli a uspořádejte si turnaj ve videohře nebo společenské hře.
 • Vyrobte si doma slunečníky nebo ponožky pro Vaše nohy.
 • Naplanujte si den plný čtení knížek a podívejte se na film, který jste nikdy neviděli.
 • Udělejte si domácí divadlo a zahrajte si roztomilé představení s dětmi.
 • Vyrobte si vlastní sladkosti, například cukrovinky nebo dorty.
 • Udělejte si bavičské kreativní aktivity, jako například malování nebo zdobičky.
 • Zkuste se učit nové věci s YouTube tutoriály, například tance nebo vaření.
 • Udělejte si domácí SPA s dětmi, když již venku prší.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekCo mohou ženy udělat k zajištění rychlejšího otěhotnění
Další článekHledáte vhodné elektrické piano pro vaše dítě? Zkuste naše tipy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno