DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Co dělat v Itálii s dětmi: Nejlepší atrakce a aktivity pro rodiny

Pokud plánujete dovolenou v Itálii s dětmi, máte spoustu možností, jak si užít společné chvíle plné zábavy a dobrodružství. Mezi nejlepší atrakce a aktivity, které Itálie nabízí rodinám, patří:

 • Přírodní parky – Itálie má mnoho parků a rezervací, které nabízejí nejen krásné scenérie, ale také možnosti pro turistiku a další outdoorové aktivity.
 • Pláže – Itálie je známá svými krásnými plážemi, které jsou oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi. Kromě koupání a slunění nabízejí pláže také možnosti pro vodní sporty a hry na písku.
 • Kultura – Itálie je plná památek a historických míst, které jsou nejen zajímavé, ale také učí děti o historii a umění. Navštivte například Řím, Florencii nebo Benátky.
 • Zábava – Itálie má mnoho zábavních parků a atrakcí, které jsou ideální pro rodiny. Vyzkoušejte například gardaland, aquaparky nebo zoologické zahrady.
 • Gastronomie – Italská kuchyně je nepřehlédnutelnou součástí italského životního stylu. Užijte si společnou rodinnou večeři s italskou pizzou, těstovinami, zmrzlinou a dalšími lahůdkami.

Itálie nabízí mnoho možností pro zábavu a dobrodružství pro celou rodinu. Vyberte si atrakce a aktivity, které nejlépe odpovídají vašim zájmům a užijte si společné chvíle plné zážitků.

děti

Co dělat v Itálii s dětmi: Nejlepší atrakce a aktivity pro rodiny

Italská dovolená s dětmi

Pokud plánujete dovolenou v Itálii s dětmi, může se vám snadno stát, že budete mít příliš mnoho možností a nebudete vědět, kde začít. Nebojte se, pomocí tohoto průvodce se snadno rozhodnete, co všechno podniknout.

Venkovní aktivity

V Itálii naleznete mnoho přírodních krás a prostor pro rodinné aktivity pod širým nebem. Následující aktivity nechte nevyskákat:

 • Giardini Pubblici: V Miláně se nachází tento krásný zahrady se scénickým jezírkem, hřišti na fotbal a mnoha dalších atrakcích pro děti.
 • Le Grotte di Frasassi: Navštivte tyto fascinující podzemní jeskyně a ukažte svým dětem neuvěřitelnou krásu Apenin.
 • Villa Cimbrone: Pokud hledáte spektakulární výhledy na krásnou Amalfi Coast, neváhejte navštívit tuto nádhernou zahradu.

Kulturní a historické objekty

V Itálii naleznete nespočet kulturních a historických památek. Zde jsou naše top tipy:

 • Koloseum: Návštěva Říma bez návštěvy Kolosea by byla hřích. Dal by se říci, že je to symbol Itálie.
 • Galerie Uffizi: Florencie je plná malebných uliček a kulturních památek, ale Uffizi je nejvíce oceňované umělecké muzeum ve městě.
 • Cinque Terre: Tuto krásnou oblast s pěti městečky můžete navštívit pro procházku po nádherných cestách nebo vyrazit k moři na koupání.

Adrenalinové zážitky

Pro děti a mladé na duchu doporučujeme následující adrenalinové aktivity:

 • Colosseum Underground Tour: Stejně jako dospělí mohou i děti zažít úžasnou návštěvu Kolosea. S touto prohlídkou budou moci navštívit podzemí arény a posunout se do patra, kde se naskytne dechberoucí výhled.
 • Boboli Gardens: Tato zahrada u Florencie nabízí pro rodiny se skákajícími dětmi různé atrakce včetně fontán a jezírek.
 • Gardaland Park: Zábavní park se nachází u jezera Garda a nabízí různé atrakce pro dospělé i děti, včetně horských drah a aquaparku.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Co dělat v Itálii s dětmi: Nejlepší atrakce a aktivity pro rodiny

Zábava v Římě

Řím nabízí spoustu zábavných aktivit pro rodiny s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří návštěva Kolosea, Forum Romanum a Vatikánu. Pro potomky jsou připraveny různé interaktivní programy, jako například vstup do gladiátorské školy.

Pláže v Neapoli

Neapol je skvělou destinací pro rodiny, které chtějí strávit čas u moře. Okolo Neapole najdete spoustu pláží s průzračnou vodou a bílým pískem, vhodných pro děti i dospělé. Mezi nejznámější patří pláže v Sorrentu a Capri.

Park reprodukcí v Toskánsku

V Toskánsku se nachází krásný park s množstvím replik slavných italských památek. Vzhledem k tomu, že jsou zmenšeny, jsou pro děti přístupné a neuvěřitelně zajímavé. Kromě toho můžete navštívit různá dílničky, kde si maličtí umělci mohou vyzkoušet malování a tvorbu soch.

Adriatic Aquarium v Jesolo

Pokud máte rádi mořské tvory, určitě nesmíte vynechat Adriatic Aquarium v Jesolo. Tento akvárium nabízí prohlídku mnoha druhů ryb, plazů a korálů. Kromě toho můžete shlédnout zajímavé vystoupení delfínů, kteří ukáží své neuvěřitelné dovednosti.

dovolená

Dovolená s dětmi v Itálii: Tipy na nejlepší rodinnou dovolenou

Pláže

Itálie nabízí nádherné pláže vhodné pro děti. Hledáte-li klidnou pláž, doporučujeme navštívit Torre Lapillo nebo Pineto Beach v Apulii. Pokud preferujete pláže s větším množstvím aktivit, zvažte návštěvu Bibione nebo Lignano Sabbiadoro v severní Itálii.

Do města

Italská města jsou plná historie a kultury. Pro děti se nabízí například návštěva Říma, kde si mohou prohlédnout Koloseum a Vatikán. Další možností je Benátky s romantickými gondolami a kanály.

Divadla a zábava

V Itálii najdete řadu divadel a parků pro rodinnou zábavu. Oblíbeným místem je Cinecittà World v Římě, kde si mohou děti vyzkoušet například kaskadérské triky. Návštěva zahrad Botanické zahrady v Palermu v Sicílii bude zase pro děti příjemným zážitkem.

Pro více informací o Italských destinacích vhodných pro dovolenou s dětmi navštivte Itálie na Wikipedii.

pro děti

Co dělat v Itálii s dětmi: Nejlepší atrakce a aktivity pro rodiny

 • Prohlédnout si Koloseum a Forum Romanum v Římě
 • Navštívit Vatikán a Sixtinskou kapli
 • Objevovat Benátky plavbou gondolou
 • Vyrazit na výlet po Sicílii a navštívit sopku Etna
 • Projít se po malebných uličkách Florencie
 • Plavit se na trajektu po krásných jezerech Lago di Garda a Como
 • Užít si slunce a moře na pláži na Sicílii, v Toskánsku nebo na pobřeží Amalfi
 • Navštívit zábavní parky jako jsou Gardaland nebo Rainbow MagicLand
 • Podívat se na zajímavé a interaktivní výstavy v muzeích například v Museo Galileo v Florencii nebo v Museo Leonardo da Vinci v Benátkách

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekVyzývání k agresivnímu chování u dětí: Jak tomu účinně předcházet?
Další článekVýcvik psů v Zlínském kraji: Jak vybrat správného trenéra pro svého psa
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno