Co nás čeká po ukončení mileneckého vztahu?

Milenecký vztah může být pro mnoho lidí intenzivní a krásný. Avšak vztahy se obvykle neskončí šťastně a mnoho z nás se může ptát, co nás čeká po ukončení tohoto typu vztahu.

Pokud se snažíte zotavit se z mileneckého vztahu, může to být zpočátku velmi těžké. Můžeme zažívat smutek, ztrátu a dokonce i depresi. Je důležité si uvědomit, že tyto pocity jsou přirozené a normální. Je důležité nezůstávat uvězněni v minulosti, ale dívat se dopředu a hledat nové zážitky a příležitosti.

Některé kroky, které můžete podniknout, abyste se dostali nad milenecký vztah:

 • Opusťte fyzické a emocionální spojení s vaším ex-partnerem.
 • Najděte si nové zájmy a setkávejte se s novými lidmi.
 • Naučte se způsoby, jak se uklidnit a uklidnit své pocity.
 • Změňte svou rutinu a začněte dělat nové věci, které vás potěší.
 • Přijměte negativní pocity a ujistěte se, že nejsou trvalé.

Ukončení mileneckého vztahu může být obtížné, ale může být také začátkem nových začátků. Pokud se k sobě cítíte připoutáni, buďte trpěliví sami se sebou a nechte si čas na zotavení. Nicméně nezapomeňte si uvědomit, že život pokračuje a čeká na vás mnoho nových příležitostí.

děti

Co nás čeká po ukončení mileneckého vztahu?

Ztráta emocionální stability

Po ukončení mileneckého vztahu se může stát, že ztratíme emocionální stabilitu. Můžeme začít pociťovat stres, úzkost, smutek, nebo dokonce i deprese. Je tedy důležité najít si způsoby, jak si tyto pocity zvládnout, a to může být např. společnost přátel nebo rodiny, sportování, učení nových věcí atd.

Změna životního stylu

Ukončení mileneckého vztahu znamená také změnu životního stylu. Možná jsme si zvykli věci dělat v dvojici, a teď musíme najít nové koníčky, které nám budou dělat radost i sami. Také může dojít ke změně společenských aktivit, které jsme dělali v páru.

Rezignace na plány a sny

V mileneckém vztahu jsme si určitě plánovali společnou budoucnost a snili jsme o ní. Po jeho ukončení se může stát, že musíme rezignovat na naše společné sny a plány. To může být velké zklamání, ale musíme si uvědomit, že přemýšlení o minulosti nám nepomůže a zaměřit se na budoucnost.

Musíme se naučit odpouštět

Ukončení mileneckého vztahu může být někdy velmi bolestivé a můžeme mít pocit, že se nám to nikdy nepodaří překonat. Je tedy důležité se naučit odpouštět, jak sami sobě, tak i bývalému partnerovi. Jen tak můžeme začít novou kapitolu v našem životě.

Nalezení nového partnera

I když se někdy zdá, že nikdy nebudeme moci najít nového partnera, tak to není pravda. Po odeznění emocí se můžeme opět vrhnout do hledání nové lásky, která nás těší a naplňuje. Je však důležité nechat si na to čas a nehrnout se do situací, které nám nevyhovují.

Vždy je třeba si uvědomit, že ukončení mileneckého vztahu nás může pálit dlouhou dobu. Musíme proto být trpěliví a důvěřovat vlastní schopnosti překonat krizi. Tou nejlepší radou je navázat kontakt s rodinou, přáteli a aktivně trávit čas. To zaručeně uleví a pomůže nám situaci zlepšit.

Zdroj: 7 Ways To Get Through A Breakup In One Piece

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Co nás čeká po ukončení mileneckého vztahu?

Jaké jsou možnosti řešení?

Po skončení mileneckého vztahu dochází nejčastěji k následujícím variantám řešení:

 • Rozchod s větším napětím
 • Přátelství bez vztahu
 • Zpětné získání bývalého partnera

Jak si ulevit po rozchodu?

Po rozchodu může být těžké ulevit si od bolesti a smutku. Následující tipy mohou pomoci:

 • Prožívejte smutek
 • Udržujte kontakt s přáteli a rodinou
 • Chodit na procházky a cvičení
 • Dejte si čas na zotavení

žena
Ukončení mileneckého vztahu

Co je to milenecký vztah

Milenecký vztah je vztah, který se vyznačuje především romantickými citovými vazbami mezi dvěma lidmi, kteří se navzájem přitahují. Tyto vztahy se mohou odehrávat bez závazků, nebo mohou mít podobu „plnohodnotného“ vztahu, kdy obě strany chtějí vztah udržet.

Ukončení mileneckého vztahu

Když dojde k ukončení mileneckého vztahu, může to být velmi bolestivé jak pro jednu, tak i pro druhou stranu. Ne vždy se totiž oba partneři chtějí rozejít a jedna strana to musí přijmout. V takovém případě může být třeba respektovat názory a pocity druhé osoby a snažit se to vzájemně vyřešit.

K ukončení dojde různě. Někdy to bývá rozhodnutí jedné z osob, jindy, ačkoliv si oba vědí, že to tak dál nejde, nemohou si to přiznat a na konci nakonec celá situace vybuchne. Co ale dělat, když musí dojít k ukončení vztahu?

 • Jako první krok je zkontaktovat partnera či partnerku a jednat s ním v klidu a rozumně. Je vhodné si určit vhodný čas a místo, kde se mohou oba strany setkat.
 • Druhým krokem je říct to nahlas a bez obalu. Není vhodné používat nejasné formulace a nechat věci v nedohlednu. Popření situace a utápění se v nevyřešených problémech nikomu nepomůže, ba naopak. Je nutné být upřímný, ačkoliv to někdy bolí. Bez toho se o problému nedá mluvit.
 • Třetím krokem by mělo být řešení. I když se zdá, že už není nic, co by se dalo udělat, člověk nikdy neví. V konfliktu a stresu se věci rychle vyhrocuji a je snadné udělat nějakou chybu. Proto je důležité si vše promyslet, klidně si to rozepsat a pak najít řešení, které bude adekvátní situaci.
 • A posledním krokem, a už teď jen z pohledu jedné strany, je rozhodnutí. Pokud už nevidíte smysl v pokračování vztahu, nebo máte pocit, že vás sebemenší setkání s vaším partnerem či partnerkou pouze vrací do minulosti, je dobré si uvědomit, že se život skládá z mnoha zážitků a událostí a věci se mění. Sice to může bolet, ale věřte, že čas ukáže, co bylo to správné rozhodnutí.

Pokud byste si chtěli přečíst více o mileneckých vztazích, doporučuji navštívit tuto wikipedia stránku.


pro děti

Co nás čeká po ukončení mileneckého vztahu?

 • Zpracování emocí je nejdůležitější
 • Je důležité respektovat své hranice a potřeby
 • Nepřemýšlejte o „jen přátelé“, pokud to není pro vás vhodné
 • Budete se muset rozhodnout, co dál a co vám bude nejvíce vyhovovat
 • Bude potřeba řešit společné záležitosti, jako jsou peníze nebo majetek
 • Zvažte terapii nebo podporu od blízkých přátel a rodiny
 • Neporovnávejte se s jinými lidmi a jejich vztahy
 • Dejte si potřebný čas a propláčte si, pokud to cítíte

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak podporovat lásku a romantiku vztahu po narození dítěte
Další článekJak využít dětský mikrofon s nahráváním pro školní výuku?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno