Co naučit děti dělat během deštivých dnů?

V deštivé dny mohou děti trávit více času uvnitř, což může být pro ně nudné a frustrující. Nicméně existuje mnoho způsobů, jak zabavit děti během deštivého dne. Níže jsou uvedeny některé nápady, co dělat v deštivém dni, s těmito klíčovými slovy:

 • Hry: Hrát s dítětem stolní hry nebo deskové hry je skvělý způsob, jak je zabavit a zlepšit jejich mentální schopnosti. Hry jako Scrabble nebo hry s puzzle jsou vynikající pro rozvoj slovní zásoby a prostorového myšlení.
 • Vyjádření kreativity: Nakreslit obrázky, malovat barvami či tužkami, nebo vyrábět něco z papíru a lepidla patří mezi nejlepší způsoby, jak děti vyjádřit svou kreativitu a současně strávit čas v deštivý den.
 • Kuchařské dovednosti: Připravit jednoduché dezerty, jako například Cookies nebo cupcakes, mohou děti uspokojit jejich chuťové pohárky, zlepšit jejich kuchařské dovednosti a přitom se i bavit.
 • Čtení : Deštivý den je také ideální příležitost pro čtení knih pro děti. Zajistěte si knihy, které reprezentují zájem vašeho dítěte a pročtěte je s nimi. Tím budete podporovat nejen schopnost čtení, ale také zlepšení porozumění a myšlení.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak děti trávit čas v deštivém dni, ale tyto jsou některé z nejlepších. Zapojení detí do těchto aktivit jim pomohou být aktivní a zabaví je, což sníží jejich pocit nudě a pomůže jim se zlepšit jak mentálně, tak fyzicky.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Co naučit děti dělat během deštivých dnů

1. Hrát deskové hry

Když venku lítá déšť, tak je to ideální příležitost hrát nějaké deskové hry. Deskové hry jsou skvělé proto, že nevyžadují žádnou technologii. Stačí si jen koupit nějaké zajímavé deskové hry a nechat děti hrát. Najdete mnoho skvělých her pro děti, jako jsou Člověče, nezlob se! či Monopoly.

2. Vytváření uměleckých děl

Další skvělou věc, kterou můžete děti naučit dělat během deštivých dnů, je vytváření uměleckých děl. Pomůže to stimulovat jejich kreativitu a fantazii. Stačí jen poskytnout dětem nějaké materiály, jako jsou barvy, lepidlo, nůžky, papír atd., a nechat je vytvořit nějaké umělecké dílo.

3. Příprava jídel

Jednou ze skvělých věcí, kterou můžete děti během deštivých dnů naučit, je příprava jídel. Dejte jim nějaký snadný recept a potom nechte děti vařit. To jim pomůže naučit se nové dovednosti a navíc spolu strávíte spoustu času. Můžete například péct brownies, vyrábět pizzu anebo dělat sendviče.

4. Čtení knih

Když venku padají kapky deště, tak to může být ideální příležitost číst knihy. Podporuje to u dětí rozvoj slovní zásoby a navíc to může být i zábava. Najděte nějakou zajímavou knihu a společně ji s dětmi přečtěte.

5. Tvorba videa

Další věc, kterou můžete děti naučit, je tvorba videí. Dejte dětem nějaké jednoduché nápady a nechte je vytvořit krátké video. Například mohou natočit ukázku toho, jak připravují nějaké jídlo, zahrát si nějakou divadelní hru, či ukázat své kresby a malby.

6. Indoor sporty

Pokud jsou vaše děti sportovně založené, tak i během deštivých dnů lze najít možnosti k aktivitě. Například můžete hrát volejbal ve vodě, atd. Indoor sporty nejenže pomáhají udržovat kondici, ale také přinášejí spoustu zábavy.

7. Výroba z papíru

Posledním tipem, co naučit děti dělat během deštivých dnů, je výroba z papíru. Stačí jen papír, nůžky a lepidlo. Děti mohou vytvářet vlastní origami, stříhat papírové květiny, vyrábět papírové loutky a mnoho dalšího.

Každý z těchto tipů pomůže vašim dětem překonat nudu během deštivých dnů. Strávíte s nimi spoustu zábavy, podpoříte jejich kreativitu a naučíte je svéprávnosti. Vyzkoušejte to, a uvidíte, jak bude celá rodina šťastnější!

Zdroj: Rainy Day Activities for Kids

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Často kladené dotazy – Co naučit děti dělat během deštivých dnů?

Jaké jsou nějaké indoor aktivity pro děti během deštivých dnů?

Během deštivých dnů mohou děti trávit čas uvnitř a učit se novým věcem. Zde je několik indoor aktivit, které mohou děti dělat během deštivého dne:

 • Vytvořit umělecké dílo: děti mohou malovat a kreslit na papír, nebo mohou vytvářet skulptury z hmoty na modelování.
 • Naučit se nové věci pomocí videí na internetu: děti mohou naučit tancovat, hrát na hudební nástroj nebo se učit nové dovednosti pomocí instruktážních videí na internetu.
 • Hrát společenské hry: společenské hry jsou skvělým způsobem, jak trávit čas s rodinou nebo přáteli uvnitř.
 • Číst knihy: knihy jsou skvělým zdrojem pro učení a zábavu pro děti.

Jak lze trávit venkovní čas během deštivého dne?

I když je venku špatné počasí, děti mohou i tak trávit čas venku. Zde jsou několik aktivit, které mohou dělat venku během deštivého dne:

 • Bouřkové pozorování: děti mohou sledovat a pozorovat bouřky z bezpečné vzdálenosti.
 • Skákání v kalužích: děti se mohou bavit skákáním v kalužích s gumovými botami.
 • Křehnutí stanů: děti si mohou postavit stan a hrát si s ním venku během deštivého dne.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Domácí aktivity

Pokud venku prší, může být hezké strávit čas doma a vyzkoušet nějaké činnosti s dětmi. Mezi oblíbené aktivity patří třeba kreslení a malování, hraní deskových her nebo vyrábění různých ozdob a předmětů.

Návštěva muzea nebo galerie

Pršící den je také ideální pro návštěvu muzea, galerie nebo jiné kulturní instituce. Děti si mohou prohlédnout výstavy, naučit se něco nového a zároveň se vyhnout nepříjemnému počasí.

Bowling nebo kino

Pokud děti touží po nějaké aktivitě mimo domov, může být dobrým řešením návštěva bowlingového centra nebo kina. V těchto zařízeních si děti mohou užít zábavu a netrpět deštěm.

Pro další informace o aktivitách s dětmi navštivte stránku o dětech na Wikipedii.

pro děti

Co naučit děti dělat během deštivých dnů

 • Zahrát si deskové hry
 • Přečíst si knihu nebo poslouchat audioknihu
 • Vyrob si papírové letadlo nebo lodě
 • Vybarvit obrázky nebo vytvořit něco z modelovací hmoty
 • Vyrazit na procházku v dešti a pozorovat, jak se změnila příroda
 • Připravit si zdravý a chutný pokrm společně s rodiči
 • Vyrazit do muzea, knihovny nebo do kina
 • Zahrát si na hudební nástroj nebo zpívat karaoke
 • Vyrazit na sportovní hřiště a hrát s kamarády

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak zvýšit šanci na početí mimo ovulaci?
Další článekFisher Price kytara – skvělý nástroj pro malé muzikanty
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno