Co se dá dělat s dětmi v domě, když venku leje jako z konve

Co se dá dělat s dětmi v domě, když venku leje jako z konve

Když venku prší a děti nemohou hrát venku, může to být pro rodiče výzva, jak zabavit děti v domě. Ale nebojte se, existuje spousta zábavných aktivit, které můžete udělat uvnitř!

Zde jsou některé nápady, které vám pomohou lépe využít deštivý den:

  • Hrát deskové hry – Deskové hry jsou skvělý způsob, jak zábavně trávit čas uvnitř. Vyberte si hru, kterou všichni můžete hrát a užijte si společnou zábavu.
  • Pečení – Pečení je skvělá aktivita, kterou můžete dělat s dětmi. Vyberte si jednoduchý recept na dort nebo sušenky a pusťte se do práce. Vaše děti budou mít radost z prožitku a z výsledného dezertu.
  • Hrát hry na konzoli – Pokud máte herní konzoli, můžete společně hrát různé hry jako rodina. To vám přinese hodně zábavy a je to skvělý způsob, jak strávit čas v deštivém dni.
  • Malovat nebo kreslit – Malování a kreslení jsou skvělé aktivity pro děti. Pusťte fantazii na volno a užijte si tvůrčí čas společně.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Co se dá dělat s dětmi v domě, když venku leje jako z konve

1. Hrát deskové hry

Pokud se venku leje jako z konve, nezoufejte! Existuje spousta her a aktivit, které můžete hrát s vašimi dětmi uvnitř. Jednou z nejzábavnějších a nejoblíbenějších aktivit jsou deskové hry. Deskové hry jsou skvělým způsobem, jak trávit hodiny volného času s dětmi. Některé z nejpopulárnějších her jsou:

  • Monopoly
  • Scrabble
  • Risk
  • Settlers of Catan

2. Připravte si vlastní kino ve vašem obývacím pokoji

Další způsob, jak se zabavit během deštivého dne, je naplánovat filmový večer. Stačí si připravit nějaké pohoštění, zapnout projektor nebo televizi a pustit si vaše oblíbené filmy. Pokud se chcete zabavit více, než jen sledování filmu, můžete si vytvořit vlastní kino a přizvat k sobě přátele nebo sousedy.

3. Vytvořte malířský ateliér

Další aktivitou, která vám pomůže překonat deštivý den, je malování. Zkuste si nakoupit plátna, barvy a štětce a nastavte ve vašem domě malířský ateliér. Ukažte vašim dětem, jak pomalovat krásné obrázky nebo je nechte poskládat výtvarné mistrovská díla.

4. Vyzkoušejte vaření nebo pečení

Nakonec se můžete zabavit vařením nebo pečením. Zkuste si najít jednoduché recepty, které můžete připravit se svými dětmi. Toto je také skvělý způsob, jak naučit vaše děti vařit a pečovat o jídlo.

5. Využijte appky pro děti

Pokud už dětem omrzely hry a nápady, zkuste využít nějaké ty appky.
Tak například můžeš najít spoustu her v aplikaci ABCya!, která pomáhá rozšiřovat znalosti dětí v různých oblastech jako jsou matematika nebo jazyk.

Takže, ani když venku prší a může se zdát, že všichni musí zůstat uvnitř, existuje spousta her a aktivit, které pomohou vašim dětem zbavit se nudě a učit se novým věcem v pohodlí vašeho domova.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Co se dá dělat s dětmi v domě, když venku leje jako z konve?

1. Hraní deskových her

Při nepříznivém počasí se můžete s dětmi zabavit hraním deskových her. Výběr je široký – od klasického šachu až po moderní deskovky s pestrou a zábavnou tématikou.

2. Tvoření a malování

Nechte svou kreativitu volný průběh a vyzkoušejte si společné tvoření. K dispozici máte různé materiály, jako jsou pastelky, barvy, voskovky nebo plastelína.

3. Přemýšlejte nad puzzle a skládačkami

Skládání puzzle a skládaček je výbornou činností pro rozvoj logicky myšlení a motoriky. Navíc je to zábava, kterou si užijete s celou rodinou.

4. Čtení knih a příběhů

Oprášete staré knihy z knihovny a vytvořte si pohodovou atmosféru u čtení příběhů. Pokud máte malé děti, můžete jim číst pohádky.

5. Experimentování v kuchyni

Experimentování v kuchyni může být pro děti velkou zábavou. Zkuste připravit nějaké sladké nebo slané jídlo, které si budete moci společně vychutnat.

Pro více nápadů navštivte náš web FAQ, kde najdete mnoho dalších doporučení pro společné trávení času s dětmi v deštivých dnech.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Vyzkoušejte tuto jednoduchou hru

Když prší venku a děti musí zůstat uvnitř, často hledáte aktivitu, která zabaví a zároveň udrží děti zaneprázdněné. Jednoduchou hrou, kterou můžete hrát uvnitř, je hledání předmětů začínajících na určitý písmeno.

Začněte s písmenem A a zkuste najít co nejvíce předmětů, které začínají na toto písmeno (např. auto, avokádo, apod.). Poté pokračujte s dalším písmenem B, C atd. Tato hra nejen zabaví děti, ale také podporuje rozvoj jazykových dovedností.

Zapojte děti do vaření

Další způsob, jak zůstat zaneprázdněn s dětmi, je zapojit je do vaření. Připravte si jednoduchý recept, který mohou děti bezpečně připravit, jako například muffiny nebo koláč. Tímto způsobem děti učí základům vaření a zároveň se baví.

Zkuste kreativní řešení

Pokud hledáte kreativní způsob, jak děti zabavit během deštivého dne, zkuste papírové letadla nebo výrobu papírových lodiček, které mohou postavit a poté zkoušet, jak je loďka odolná proti vodě.

Pro více tipů na zábavné aktivity s dětmi, navštivte prosím tento článek na Wikipedii.

pro děti

Co se dá dělat s dětmi v domě, když venku leje jako z konve:

– Hrát deskové hry
– Dělat kreativní aktivity, jako třeba malování nebo modelování z hliny
– Sledovat filmy nebo pohádky
– Učit se nové věci pomocí online kurzů
– Připravovat a péct společně sladkosti nebo jiné dobrotky
– Hrát si s deskovými hrami nebo se stavět hutě z dek a polštářů
– Číst si knihy nebo se učit nová slova v cizím jazyce
– Vyrábět společně dekorace na pokoj nebo na další svátky
– Poslouchat hudbu a tancovat společně
– Prozkoumávat svět pomocí online interaktivních prohlídek muzeí a galerií.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekKdy může žena otěhotnět mimo období ovulace?
Další článekDětská kytara jako poutavý nástroj pro rozvoj kreativity a sebevědomí u dětí
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno