DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Co si vzít na dovolenou k moři s malými dětmi

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou u moře s vašimi malými dětmi, je důležité dobře se připravit. Abyste si užili dovolenou naplno a nic nezapomenuli, přinášíme vám následující tipy.

Koupací pomůcky: Pro malé děti jsou koupací pomůcky nepostradatelné. Stačí si koupit například kruh nebo veselku, aby si děti mohly užít plavání v bezpečí.

Krém na opalování: Nezapomeňte na kvalitní ochranný krém na opalování. Je důležité vybírat krémy s vysokým faktorem a nanášet ho pravidelně, aby se děti nevystavovaly přímému slunci a nedošlo k popáleninám.

Sluneční klobouky a oblečení: Dětem se v horku lépe dýchá, pokud mají něco lehkého na hlavě a na sobě. Proto nezapomeňte na sluneční klobouky a oblečení s krátkým rukávem.

Plastové hracky: Na pláži se děti rády hrají s pískem. Proto si nezapomeňte přibalit lopatky, hračky na hrabání a vysévání. Pokud se do vody nechtějí jít, mohou si hrát s vodními pistolkami nebo míči.

Prostěradla: Když už budou vaše děti mokré, je potřeba si přibalit nějaké prostěradlo, na kterém si mohou odpočinout a usušit se.

Byly to jen některé tipy, co si vzít na dovolenou k moři s malými dětmi. Nezapomeňte ale hlavně na to, že pro spokojenou dovolenou je nejdůležitější být spolu a užívat si společné chvíle.

děti
Co si vzít na dovolenou k moři s malými dětmi

Seznam věcí, které byste neměli zapomenout vzít s sebou na dovolenou k moři s malými dětmi

1. Oblečení na převlékání

Popraskané nebo mokré plavky nejsou příjemné na nošení. Měli byste si proto vzít dostatek oblečení na převlékání, včetně košil a šortek.

2. Klobouky a krémy na opalování

Malé děti mají velmi citlivou kůži a slunce může být pro ně velmi nebezpečné. Zajistěte si tedy klobouky a krémy na opalování s vysokým faktorem, aby byly vaše děti chráněny před UV zářením.

3. Hračky a aktivity

Přineste si dostatek hraček a aktivit pro vaše děti, aby se mohli bavit na pláži a voda.

4. Lahve s vodou a zdravé občerstvení

Hydratace je klíčová pro udržení dobrého zdraví vašich dětí v horkém letním počasí. Zajistěte si dostatečné množství vody a zdravého občerstvení pro celou vaši rodinu.

5. Plážové ručníky a deky

Nezapomeňte si přinést dostatek ručníků a dek na odpočinek na pláži. Jsou to klíčové prvky pro pohodlný a relaxační pobyt na pláži.

Nyní máte kompletní seznam věcí, které byste neměli zapomenout vzít s sebou na dovolenou k moři s malými dětmi. Došlo mi, že lidé v USA mají stejně zvláštní požadavky jako my, a proto vám doporučuji odkaz na tento stránku, kde najdete podobné informace: https://www.parents.com/fun/vacation/us/.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs – Co si vzít na dovolenou k moři s malými dětmi?

1. Jaké oblečení vzít pro děti?

Pro děti je ideální vzít si plavky, trika s UV ochranou, šortky, krátké kalhoty a lehké šaty. Doporučuje se také vzít si s sebou klobouky nebo špičaté klobouky s UV ochranou a sluneční brýle.

2. Jaké další doplňky vzít sebou?

Kromě oblečení není na škodu vzít si sebou stínící deštník nebo stan. Pokud budete plánovat výlety na pláž, tak vhodné jsou opalovací krémy s vysokým faktorem ochrany před slunečními paprsky.

3. Jaké hračky vzít na pláž?

Nejzákladnější hračkou na pláži je lopatka a kbelík na stavbu písku, ale také loďky do písku nebo míč na hraní. Nezapomeňte si také vzít nafukovací pomůcky na hraní ve vodě.

4. Co dělat, když si dítě půjčí vodní sporty?

Je nutné zajistit dětem plovací vestu s označením CE. Pokud se děti chtějí věnovat surfování, vodnímu lyžování nebo jinému vodnímu sportu, je nezbytné zajistit odpovídající ochranu a výbavu.

5. Jak se chránit před horkem?

Nejlepší je vyhýbat se slunci v nejteplejších částech dne. Obecně se doporučuje pobývat na slunci mezi 10 a 16 hodinou. Doporučuje se také časté natírání opalovacími krémy s vysokou ochranou. Vhodné je také mít k dispozici dostatečné množství pitné vody.

dovolená

Kam na dovolenou k moři s malými dětmi

Destinace pro rodiny s malými dětmi

Pokud plánujete dovolenou u moře s malými dětmi, doporučujeme vybrat si destinaci, která je přizpůsobená potřebám rodin s dětmi. Mezi oblíbené destinace patří například Řecko nebo Chorvatsko. V těchto zemích najdete mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře, dětských koutků s atrakcemi a také kvalitní ubytování pro celou rodinu.

Bezpečnost na pláži

Při výběru pláže je důležité brát v úvahu i bezpečnost dětí. Vyberte si pláž s dostatečnou hlídkou a signalizací. Děti by měly mít na sobě plavací pomůcky a je vhodné mít při sobě i zdravotnický materiál a ochranný faktor na opalování.

Volnočasové aktivity pro děti

Kromě koupání na pláži je vhodné mít v záloze i jiné volnočasové aktivity, které zaujmou děti. V mnoha destinacích najdete aquaparky, dětská hřiště a různá sportovní zařízení.

Odkaz na související stránku na Wikipedii

Pokud se chcete dozvědět více o oblíbených destinacích pro dovolenou s malými dětmi u moře, doporučujeme navštívit tentokrát na Wikipedii.

pro děti

Co si vzít na dovolenou k moři s malými dětmi

  • Potřeby na pláž jako osušky, sluneční krém a opalovací oblečení pro děti
  • Dostatek pití a jídla včetně občerstvení pro děti
  • Kvůli písku je vhodné mít plážovou tašku nebo batoh na všechny potřeby
  • V rámci bezpečí na pláži by měly být děti vybaveny plaveckými pomůckami a respektovat všechna bezpečnostní pravidla
  • Další věci jako hračky na písek, knihy nebo tablety pro zábavu na cestách mohou být užitečné

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPomoc pro rodiče při vzteklém chování dítěte: Co nefunguje a co ano?
Další článekJak vybrat elektrické piano pro děti: poradíme vám
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno