Co umí a jak se vyvíjí 7 měsíční dítě?

7 měsíční dítě je již velmi aktivní a vyvíjí se velkou rychlostí. V této fázi svého vývoje se učí mnoha novým věcem a stává se stále samostatnějším.

Jak se dítě vyvíjí motoricky?

7 měsíční dítě už dokáže držet hlavu stabilně a dokonce ji i zvednout, když leží na břiše. Také se už dokáže obrátit zpět na břicho. Umí držet věci rukama a položit je, a také dokáže sedět s oporou, nebo se opírat o ruce. Některé děti se již dokáží i plazit, nebo dokonce škrábat.

Jak se dítě vyvíjí jazykově a komunikačně?

7 měsíční dítě začíná rozumět slovům a zvukům v jeho okolí. Dokáže vyjadřovat své potřeby pištěním, šťoucháním, pláčem či smíchem. Může také začínat produkovat slabiky a slabiková spojení.

Jak se dítě vyvíjí sociálně a emocionálně?

7 měsíční dítě se učí vyjadřovat emocionální reakce. Usmívá se, když je šťastné, pláče, když chce něco, nebo se snaží poutat pozornost svým rodičům. Také se učí rozlišovat mezi lidmi, kteří se o něj starají, a těmi, kteří to nedělají.

Je skvělé pozorovat, jak se vaše dítě vyvíjí a učí se novým věcem každý den. Ať už je to jeho první slovo, první pokus o plazení, nebo první úsměv – každý milník, jak drobný a zdánlivě nepodstatný, je důležitý pro jeho další vývoj a růst.

děti

Co umí a jak se vyvíjí 7 měsíční dítě?

Rozvoj motoriky

V sedmi měsících je dítě obvykle schopné sedět bez podpory a dá se umístit do této pozice samo. Dokáže se také otočit na bříško a zpět na záda a může začít plazit. Dítě také začne více rozlišovat předměty mezi sebou a dokáže se pokusit je uchopit. Ruce už bývají mnohem jistější a dítě může začít předávat drobné předměty z jedné ruky do druhé.

Rozvoj řeči a komunikace

Dítě v sedmi měsících umí vydávat různé zvuky a snažit se napodobit slova. Může také vnímat jednoduché pokyny a snažit se je splnit. Mnohdy bývá velmi zvídavé a zvědavé a dává najevo své emoce, jako je radost či zloba.

Co dítě potřebuje v tomto období?

Dítě v tomto období kromě lásky a péče rodičů potřebuje také vhodnou výživu a dostatek spánku. Je velmi důležité rozvíjet u dítěte zdravou stravovací návyky a podporovat jeho pohyb.

Pokud se chcete dočíst více o dětském vývoji v prvním roce života, můžete navštívit následující odkaz: https://www.cdc.gov/ncbddd/childdevelopment/positiveparenting/infants.html.

Je důležité pamatovat na to, že každé dítě se málo odlišuje a že jeho vývoj může být individuální. Nicméně tato informace poskytuje dobrý orientační rámec.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Co umí a jak se vyvíjí 7 měsíční dítě?

Rozvoj motoriky

Na věku 7 měsíců se běžně dítě dokáže obracet z bříška na záda a zpátky. Také může držet větší předměty a snažit se je dát si do úst. Začíná se držet na nohách a podporuje se při chůzi.

Rozvoj řeči a komunikace

Dítě si může hrát s hračkami, které vydávají zvuky a být schopné začít napodobovat některé zvuky. Také se může smát a reagovat na šťastné události.

Rozvoj zraku a sluchu

Dítě může vidět vzdálenosti a rozlišovat barvy. Také se učí rozlišovat místo zdroje zvuku.

Rozvoj sociálních dovedností

Dítě zvídavě zkoumá okolí a snaží se s ostatními komunikovat. Začíná rozpoznávat blízké osoby a může reagovat na jejich způsob mluvení.

Výživa

V této fázi roste dítě rychle a může být třeba mu dopřát více jídla, než v předchozích měsících. Důležité je také dbát na dostatečný přísun vitamínů a minerálů.

Zdraví a péče

Každodenní hygiena, pravidelné očkování a kontrola u pediatra jsou důležité pro zajištění zdraví dítěte. Také je třeba dbát na bezpečnost a zamezit nebezpečným situacím, jako je pád nebo spolknutí nebezpečného předmětu.

žena

7 měsíční miminko – jaké jsou jeho potřeby?

Spánek

7 měsíční miminko potřebuje přibližně 14 hodin spánku denně, včetně 2-3 hodin denního spánku a nočního spánku přibližně 11 hodin. Důležité je, aby mělo dítě svůj vlastní prostor na spaní a dobrou matraci.

Výživa

V této fázi potřebuje miminko stále mateřské mléko nebo přizpůsobené mléko. Pokud již začalo s prvními pevnými potravinami, doporučují se zeleninové kaše, ovoce a rýže. Dbejte na dostatečný přísun tekutin.

Pohyb a rozvoj

Miminko potřebuje čas na hraní, objevování a cvičení. Pomůže mu při tom podložka s hračkami, kočárek nebo speciální cvičební podložka. Dbejte na to, aby byl čas s miminkem plný laskavé pozornosti.

Pro více informací o vývoji 7 měsíčního miminka, navštivte prosím tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Co umí a jak se vyvíjí 7 měsíční dítě?

  • Dítě v této fázi dokáže samostatně sedět a udržet rovnováhu.
  • Má tendenci se plazit a některá dítě už začínají lézt.
  • Umí přesouvat hračky ze ruky do ruky a objevuje prsty.
  • Začíná rozlišovat tváře a lidi, kteří se starají o něj od ostatních.
  • Začíná se naučit rozpoznávat zvuky a dokáže jednoduché hlásky napodobovat.
  • Tento věk je také charakteristický pro první zuby, které se mohou objevit.
  • Bébík v této fázi také potřebuje spoustu spánku – asi 15 hodin denně.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekKreativní způsoby, jak zábavně a efektivně děti vzdělávat v barvách❤️
Další článekPřírodní podpora těhotenství – co vám pomůže zvládnout tuto náročnou dobu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno