Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

Při přívalových deštích se zpravidla setrváváme uvnitř a hledáme způsoby, jak zabavit děti. Avšak deštivý den může být také příležitostí ke kreativním hrám, které budou pro děti zajímavé a zábavné, ale také vypořádají jejich energii. Následuje několik nápadů, které si můžete hrát s dětmi, když venku lítá.

 • 1. Stvořte pod deštníkem – vezměte si velký deštník a založte si pod ním místo pro tvůrčí hry. S dětmi můžete vytvořit různé hračky a objekty, jako jsou letadla, draky nebo zvířata, z barevného papíru, pěnových talířů, tkanin a dalších dekorativních materiálů.
 • 2. Dětské představení – oblečte se na divadelní představení a připravte s dětmi scénář. Použijte loutky, plyšáky a další kreativní způsoby k tomu, aby se vaše děti setkaly s uměním a hravým projevem.
 • 3. Kresba na folii – vezměte si malou folii a nechte děti na ní kreslit nebo psát barvami, které zanechají stopy. Hra vás může inspirovat, abyste vytvořili abstraktní obrazy nebo jednoduché komiksy.
 • 4. Pohádková cesta – založte s dětmi si pohárkovou dráhu nebo modelovou železnici a nechte je stavět a ovládat svět, se kterým si sami vymyslí příběh.
 • 5. Taneční soutěž – posuňte nábytek a založte si na parketu taneční soutěž. Hudebníka můžete hrát přes reproduktor, nebo si oba můžete nahrát svůj hit.

Jako vidíte, deštivý den nabízí spoustu příležitostí k hráčskému a tvořivému rozvoji vašich dětí. Vyberte si některé z těchto nápadů a užívejte si čas, který máte s nimi.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

Využití deštivého dne

Když venku prší a děti nemohou trávit čas venku, mohou se nudit. Ale deštivý den může být příležitostí pro něco zábavného a tvořivého, co dítě bude moci zapomenout na stínající čas a zabavit se s rodinou. Tady jsou nějaké nápady na kreativní hry, které vám pomohou využít deštivý den.

Kreativní hry

1. Tvorba papírových loutek – Deštivý den může být ideální pro kreativní hry. Pomozte dětem vytvořit papírové loutky a postavičky, které mohou být užitečné pro hru na divadlo nebo pro rozvoj fantazie, tiskem na papír mohou vytvořit jednoduchý pozadí a krajiny.

2. Tvorba domácích skládaček – Pokud máte doma nějaké prázdné krabice, můžete je použít k vytvoření domácích skládaček. Děti mohou vymýšlet své vlastní scénáře a tvořit různé výrobky, jako jsou například zvířátka, hračky nebo vozíky.

3. Výtvarné tvoření – Deštivý den je perfektní pro výtvarné tvoření. Děti mohou vymýšlet své vlastní projekty, prát své oblíbené obrázky, malovat nebo tvořit sochy z hliny nebo modeliny.

4. Vytvoření sadu her – Pokud máte doma staré hry a puzzle, můžete je použít ke konstrukci sadu her pro celou rodinu. Děti mohou vytvářet vlastní pravidla, rozvržení herních ploch a učit nové hry svým rodičům.

5. Dětský koutek – Deštivý den může být ideální pro vytvoření dětského koutku, kde děti mohou mít své hračky, knihy nebo kresby. To je skvělý způsob, jak jim připomenout, že i když nemohou být venku, mohou si stále hrát a tvořit.

Závěr

Deštivý den nemusí být nudný, pokud využijete kreativních myšlenek a hry. Tvorba papírových loutek, skládaček, výtvarné a jiné tvoření, vytváření nových her a vlastních pravidel nebo dětský koutek – to vše může být zábava pro celou rodinu. Takže si dejte pauzu od počítače a mobilního telefonu a užijte si deštivý den s vaší rodinou.

(Pro více inspirace pro kreativní aktivity s dětmi můžete navštívit https://www.readbrightly.com.)

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

Nabídka her pro deštivé dny

 • Kreslení a malování
 • Vyrobení papírových lodiček
 • Budování hradů a pevností ze stavebnic
 • Donášková služba – děti mohou hrát na poštovní doručovatele
 • Procházky s deštníkem a hledání kapek deště
 • Hry na společenskou plochu (např. stolní fotbal nebo šachy)
 • Kuchařské aktivity (např. pečení muffinů nebo vaření polévky)
 • Hry na hraní rolí (např. divadlo, lékař atd.)

Tipy pro bezpečnost během hraní

 • Dbejte na to, aby hračky a materiály pro hry byly vhodné pro věk dětí a nebyly nebezpečné.
 • Nepouštějte děti ven za deštěm bez dohledu a ochrany dospělého.
 • Při vaření a pečení si dejte pozor na horké trouby a předměty v kuchyni.
 • Dbejte na nezbytné hygienické návyky, zejména při hraní s jídlem a potravinami.
 • Uklízejte hračky a materiály po skončení hry a dodržujte pravidla pro jejich skladování.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší – inspirace pro zábavu uvnitř

Hrajte společenské hry!

Jeden z nejlepších způsobů, jak zabavit děti během deštivého dne, je hrát společenské hry. Od deskových her a karet až po videohry, stolní fotbal a air hockey, existuje mnoho možností, jak zůstat v teple a suchu a přitom se bavit.

Vytvořte si své vlastní umělecké dílo

Deštivý den může být perfektním časem pro tvůrčí činnosti. Můžete zkoušet malování, kreslení, stříhání a lepení, tvoření z hliny a mnoho dalšího. Deštivý den vytváří ideální atmosféru pro vytvoření krásného uměleckého díla, ať už je to pro zábavu nebo pro památku.

Dívat se na filmy

Deštivý den může být také ideálním časem na sledování filmů. Doma si můžete pustit oblíbený film nebo najít něco nového na Netflixu. Pokud chcete zůstat v tématu deštivého dne, můžete se podívat na nějaké klasické filmy s tematikou deště, jako je například Forrest Gump nebo Blade Runner.

Pokud byste rádi věděli více o nápadech na zábavu s dětmi během deštivého dne, navštivte prosím tento odkaz na Wikipedii, kde najdete mnoho užitečných tipů.

pro děti

Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

 • Deštivý den může být skvělou příležitostí pro hraní s dětmi uvnitř.
 • Vyzkoušejte tvořivé aktivity jako například kreslení a malování, skládání puzzle nebo modelování z hlíny.
 • Večer si můžete zahrát deskové hry, karty nebo si přečíst pohádky společně s dětmi.
 • Prozkoumejte nové knihy nebo filmy, které byste mohli společně sledovat.
 • Pokud se děti mají rády, dejte jim šanci vařit společně s vámi nebo si nechte pomoci s pečením.
 • Deštivý den je také ideální čas na dohrávání starých her nebo dokončování projektů, na kterých jste pracovali.
 • Nezapomeňte dát dětem dostatek času na volnou hru, aby si mohly hrát podle svého uvážení.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou nejlepší vláčky pro nejmenší děti?🚂
Další článekCo dělat, když se nedaří otěhotnět?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno