Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

Když venku leje a děti se nudí uvnitř domu, může to být skvělá příležitost k tomu, zahrát si nějaké kreativní hry společně. Deštivý den nabízí možnost pro děti objevovat nové zájmy a dovednosti, a to všechno bez nutnosti opouštět hranice jejich domova.

Zde jsou některé skvělé nápady na hry, které si mohou děti s rodiči zahrát, když venku leje:

 • Malování a kreslení – zahrajte si na malíře a nechte děti vytvářet své nejlepší umělecké díla. Můžete jim nabídnout různé média, jako jsou barvy, křídy, pastelky nebo dokonce digitální kreslící tablet.
 • Hudební dovednosti – pokud doma máte nějaký hudební nástroj, nechte děti zkoušet hrát na něj, případně můžete použít tělo jako bicí nástroj a zahrát si společně různé rytmické hry.
 • Konstruktérské hry – postavte společně stavebnice nebo si vymyslete vlastní hry na konstrukci různých objektů.
 • Hry na hledání – můžete si připravit různé hledací hry a detektivní příběhy, které děti budou muset řešit a odhalit tajemství.
 • Výzvy a soutěže – vymyslete společně různé výzvy a soutěže, které budou podporovat děti k vytváření nových nápadů a nenásilné soutěžení.

Prostřednictvím kreativních her mohou děti rozvíjet své dovednosti v různých oblastech, jako jsou umění, hudba, kreativní myšlení, řešení problémů a mnoho dalšího. A v deštivý den se to dá dělat úžasně společně s celou rodinou.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

Význam hraní pro děti

Hraní je pro děti velmi důležité. Pomáhá jim rozvíjet schopnosti, jako je kreativita, sociální interakce, empatie, rozhodování a řešení problémů. Dětská tvořivost může být podpořena různými způsoby, a jedním z nich je hraní her.

Deštivé dny mohou být výzvou

Deštivé dny mohou být pro děti výzvou, protože nedostanou tolik příležitostí být venku a hrát si. Nicméně, deštivé dny mohou být také příležitostí pro kreativní hry, které dětem poskytnou příležitost pro rozvoj svých schopností.

Kreativní hry pro deštivé dny

Existuje mnoho kreativních her, které lze hrát v domě během deštivých dní. Například:

 • Vytvořte výtvarné dílo: Děti mohou použít různé materiály, jako jsou barvy, pastelky, kousky papíru a lepidlo, k vytvoření vlastního uměleckého díla.
 • Hrajte deskové hry: Deskové hry jsou skvělou zábavou pro celou rodinu. Děti mohou hrát hry, jako jsou Člověče, nezlob se!, Monopoly nebo Scrabble.
 • Dělejte to sami: Dětem můžete dát materiály a instrukce, jak si vyrobit vlastní hračku, např. papírového draka, náramek nebo papírovou lodičku.

Shrnutí

Deštivé dny nemusí být nudné a unavující pro děti. Hraní kreativních her v domě může být zábavné a užitečné pro rozvoj schopností dětí. Mějte na paměti, že hraní by mělo být zábavné a uvolněné, takže děti by měly mít možnost si vybrat hru, kterou chtějí hrát.

Related post: Why Play is Important for Preschoolers

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

FAQs

Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

Jak můžete využít deštivý den pro kreativní hry a zábavu s dětmi?

Vymyslete si indoor hry

Když se venku nedá hrát, můžete vymyslet spoustu her, které se dají hrát uvnitř. Například můžete hrát deskové hry, stolní fotbal, či kartové hry. Pokud chcete něco trochu kreativnějšího, zkuste třeba tvořivé aktivity jako např. malování nebo skládání puzzlí.

Vyzkoušejte nové recepty

Deštivý den je výbornou příležitostí vyrobit si společně něco dobrého. Najděte nový recept na dezert nebo nějaké jídlo, které děti milují a zkusíte si ho společně připravit. To bude rozhodně spousta legrace.

Den plný knih

Když už se dětem chce jen lenošit, stále můžete být kreativní a vymyslet jim čtenářský maraton. Najděte spolu knihy, které by je mohly zajímat, a pak celý den čtěte a diskutujte o příbězích.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší?

Zkuste výtvarné aktivity

Když venku prší, může se zdát, že není nic zábavného co by si děti mohly hrát. Nicméně, výtvarné aktivity jsou skvělý způsob jak zabavit děti uvnitř. Zkuste například malovat, tvořit z hněteného papíru nebo modelovat s hmotou na lepení.

Nakupte skládačky a hry na stůl

Skládačky a hry jsou ideální pro dny, kdy venku prší. Nakupte si několik nových her pro celou rodinu a zkuste si je společně zahrát. Můžete si hrát deskové hry, karty, skládačky a jiné hry, které vašim dětem přinesou zábavu a zlepší také jejich motoriku a kognitivní schopnosti.

Navštivte muzeum nebo knihovnu

Většina míst jako jsou muzea a knihovny nabízí vnitřní prostory, kde si můžete užít kulturní vzdělání a zároveň se vyhnout dešti. V knihovnách si můžete půjčit nové knihy a časopisy, které společně můžete prolistovat, v muzeích se vaše děti naučí nové věci o historii, vědě a umění.

Pro více inspirace, navštivte stránku Wikipedie o pršetřelici.

pro děti

Deštivý den jako příležitost pro kreativní hry s dětmi

 • Deštivý den není důvodem k zahození plánu na zábavu s dětmi
 • Využijte příležitost a rozvíjejte s dětmi kreativitu
 • Připravte si hry, které lze hrát v bytě, jako např. deskové hry nebo puzzle
 • Přeměňte obyčejné hračky na vodní hry (např. vany, louže) a uspořádejte závody
 • Prozkoumejte společně svět materiálů a jejich vlastnosti (např. experiment s papírovými lodičkami)
 • Zaměřte se na rozvoj motoriky a jemné motoriky pomocí tvoření z modelovací hmoty, malování nebo skládání lego

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno