Doma s dětmi během deště

Jak zabavit nejmladší členy rodiny

Během deště se mohou děti snadno nudit a maminky nebo tatínkové si na několik hodin nevědí rady. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak zabavit nejmladší členy rodiny.

 • 1. Hry ve stylu „Babiččiny hry“

  Jak hrát vodní bitvu bez toho, abychom se museli vynahánět v dešti? Stačí namísto kbelíku s vodou použít hadřík nebo houbu a krátce předat dítěti. Může ho vymáčknout a vrhnout po vás či sourozenci, anebo zkusit sama nějakou zajímavou hru s vodou.
 • 2. Malování a kreslení

  Všichni víme, že hodiny kreativní činnosti mohou být příjemným odpočinkem pro děti i rodiče. Zapojit několik dnů s tématy, jako jsou ptáci, ryby, nebo zvířata, by mohlo částečně zastavit nudu a poskytnout dětem možnost něco vytvořit a ukázat na konci dne.
 • 3. Kulečník nebo stolní fotbálek

  Tyto hry se hodí pro malé i velké děti. Stačí si prostě najít volné místo a začít hrát! Určitě to zlepší náladu a zabaví všechny uvnitř.
 • 4. Vykoupání v dešti

  Pokud je teplota dostatečně vysoká a voda sahá po kotníky, děti se přece jen s radostí utopí v každé kaluži, kterou najdou. A proč ne? Nejenom, že se děti budou cítit jako pravé malé vodníci, ale také se budou bavit a posilovat své imunitní systémy.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Doma s dětmi během deště: Jak zabavit nejmladší členy rodiny

Tipy pro hraní her uvnitř

Pokud venku prší a nechcete aby vaše děti trávily celý den u televize, existuje mnoho způsobů, jak je zabavit uvnitř. Můžete hrát deskové hry, paměťové hry, nebo vytvářet stavby z kostek. Doma si můžete zahrát i různé edukační hry, jako jsou hádanky a matematické kvízy, které zároveň posilují schopnosti vašich dětí.

Kreativita a rukodělné projekty

Deštivý den je perfektní příležitostí k rozvíjení kreativity. Kreslení a malování jsou skvělou volbou pro děti všech věkových kategorií. Vytvoření vlastního poštovního určení, ozdoby na vánoční stromeček, nebo koláže z novinových výstřižků, jsou jen několik nápadů, jak děti zabavit pomocí rukodělných projektů.

Použijte hraní venku, i když je ošklivé počasí

Aktivní hraní není omezeno na slunečné dny. Většina dětí má ráda sezení v koupelně a hrát si s malými vaničkami plnými vody, nebo s lopatkami a hrnci. Další vynikající volbou jsou skákací hradby, které lze najít v mnoha vnitřních hernách a trampolinech. I přes špatné počasí, si vaše děti mohou užít trampolínu a uvolnit nadbytečnou energii.

Online hry a vzdělávací aplikace

A konečně, posledním tipem na seznamu jsou online hry a aplikace. Zájem dětí vůči technologiím úměrně roste s jejich věkem. Pokud tedy hledáte nějakou krátkou a snadnou aktivitu pro vaše děti, nezoufejte. Najděte si nějakou vzdělávací aplikaci pro vaše dítě nebo si zahrajte rodinnou hru na tabletu.

Těchto pět tipů umožní vám a vašim dětem vzít deštivý den a využít ho k rodinné pohodě a společnému trávení času. Bude to zábavné, edukační a nejlepší z toho všeho, děti nebudou mít čas si stěžovat, jak je nudný ten deštivý den!

Zdroj: https://www.parents.com/fun/activities/indoor/10-rainy-day-activities-for-kids/

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

FAQs: Doma s dětmi během deště

Jak zabavit nejmladší členy rodiny?

Pokud hledáte nápady, jak zabavit vaše děti během deštivých dnů, zde je několik tipů:

 • Společenské hry – deskové hry, karetní hry, pexeso – budou skvělým zdrojem zábavy pro celou rodinu.
 • Vytvořte stavebnice – kluci i dívky rádi staví pevností a domečků z lego, konstruktů nebo puzzle.
 • Tvoření – malování, kreslení nebo výroba papírových loutek – všechny tyto aktivity pomohou rozvíjet dětskou kreativitu.
 • Přečtěte si s nimi oblíbené knížky – když dáte maličkým čas a prostor pro předčítání, získají radost z učení se novým slovům a poslechu příběhů.
 • Nakreslete obří kresbu – na velký list papíru, nechte děti namalovat svoje oblíbené postavy, zvířata nebo svět. Dokončení celého díla bude odměnou.

Vyzkoušejte některé z těchto nápadů a zjistěte, které fungují nejlépe pro vaši rodinu.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Ideální možnosti pro zábavu s dětmi

Pršení může být výzvou, zejména pro rodiče, kteří chtějí zajistit svým dětem kreativní a zábavné prostředí. Jednou z nejjednodušších možností je zůstat uvnitř a zahrát si spoustu her, připravit si vytváření, malování nebo se podívat na nové filmy.

Zabavte se venku

Pokud přesto nechcete zůstat doma, můžete využít mnoho dalších možností. Napište si seznam obchodů, kde se prodávají deštníky, gumáky a pláštěnky a udělejte z toho celodenní zážitek. Můžete si zakoupit deštníky a projít se po parku nebo zabývat se zahradničením na zahradě.

Sportovní a divadelní vyžití

Pokud máte děti, které jsou sportovně založené, můžete si najít posilovny s dětským koutkem a provozovat sportovní aktivity. Také není špatný nápad navštívit divadlo nebo kino a dát si s dětmi kvalitní podvečerní zážitek.

Nyní víte, jak tuto typickou situaci vyřešit a jak se zabavit i s dětmi v průběhu počasí. Doufejme, že vám naše tipy pomohou překonat deštivé dny! Pokud chcete vědět více o tématu „Co s dětmi když prší“, vyzkoušejte navštívit tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Doma s dětmi během deště: Jak zabavit nejmladší členy rodiny

 • Hrajte deskové hry, puzzle nebo karetní hry s celou rodinou
 • Zorganizujte malování a kreslení soutěže
 • Připravte si filmový a seriálový maraton s občerstvením
 • Zaskočte do kuchyně a učete se nové recepty s dětmi
 • Soutěžte v tanci nebo zpěvu s karaoke strojem
 • Nasadit pantomimu a divadlo pro děti
 • Zorganizujte fotbal nebo jiné sportovní aktivity uvnitř
 • Spojte se s přáteli a prarodiči online pomocí videokonferenční aplikace

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekProč děti zlobí a jak s tím bojovat: Několik osvědčených rad❤️
Další článek1) Jakou rytmickou hru si vybrat pro vaše dítě?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno