Doporučené pozice při kojení z obou prsou

Kojení z obou prsou může být pro novopečené maminky docela výzvou. Důležité je najít správnou pozici, která je pro vás i pro dítě pohodlná a zároveň umožňuje úspěšné kojení.

Položení na boku: Tuto pozici můžete vyzkoušet, když se vám nechce přemisťovat z postele. Položte si dítě vedle sebe na bok a přikryjte ho dečkou. Poté se otočte na bok tak, aby vaše hrudník byl blízko dítěti a kojte ho z přilehlého prsu.

Krmení v sedu: Pokud jste venku nebo v práci, může být tato pozice vhodná. Sedněte si na židli s opěradlem a podložte si bederní podporu. Poté si položte dítě na klín a kojte ho z jednoho prsu a poté i z druhého.

Položení na zádech: Tuto pozici můžete vyzkoušet, když máte problémy s krčením zápěstí nebo ramen. Lehněte si na záda na podložku nebo na postel a položte si dítě na hruď. Kojte ho z jednoho prsu a poté i z druhého.

Pamatujte, že neexistuje „jedna správná“ pozice při kojení z obou prsou. Každá matka s dítětem může najít svou vlastní ideální pozici, která jí nejvíce vyhovuje.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Doporučené pozice při kojení z obou prsou

1. Poloha ležmo na zádech

Tato poloha je efektivní pro matky, které kojí novorozence a chtějí kojit z obou prsou najednou. Matka leží na zádech s polštářem nebo jinou podložkou pod hlavou. Dítě je vloženo vedle matky, jedno prso je přiloženo ke rtům dítěte a druhé krtké po kojení prvního prsu.

2. Kojení ve stoji

Matka stojí s nohama v rozkroku, zatímco dítě je drženo v náručí před matkou. Matka může kojit z obou prsou najednou, pokud je to po technické stránce možné. Pokud kojí jedno prso, to druhé zůstává podpíráno rukou.

3. Poloha přestoje – (Jeden při kojení stojí, druhé leží)

Toto je vynikající poloha pro matky, které se cítí unavené a nechtějí používat žádné podložky ani pohovku. Matka stojí, zatímco dítě je drženo před matkou v jedné ruce. Matka může kojit jedno prso a druhé zůstává podpíráno rukou.

4. Kojení v poloze sede

Matka sedí na pohovce nebo na židli s opěrkou. Dítě je drženo v náručí před matkou a kojí se z jednoho prsu. Pokud si matka přeje kojit ze druhého prsu, může dítě opatrně přeuložit na druhé prso.

V ideálním případě by si matky měly najít polohu a pohodlné místo pro kojení, které jim vyhovuje. Pokud má matka obtíže nebo otázky ohledně kojení, měla by se poradit s odborníkem na kojení. Pro další informace o kojení navštivte tento web LLL International

Keywords: kojení, matka, dítě, poloha, prso, podpora kojení, poradenství na téma kojení.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Doporučené pozice při kojení z obou prsou

Pozice „beruška“

Při této pozici si sedněte na židli s opěradlem a položte si dítě na kolena na svém boku. Dítěti by měla být hlavička směřována k vašemu prsu a nohy by mělo mít ohnuté pod vámi. Ruku na té straně, kde kojíte, opřete o opěradlo a druhou rukou podepřete dítě pod přední nohou.

Pozice „fotbalista“

Při této pozici sedíte s dítětem vedle sebe a položíte si ho na bok pod paží. Dítěti by měla být hlavička směřována k vašemu prsu a nohy by mělo mít ohnuté pod vámi. Ruku na té straně, kde kojíte, můžete mít volně pod dítětem nebo ji opřít o opěradlo.

jak děti

Kojení z obou prsou – prospěch pro matku i dítě

Kojení z obou prsou zlepšuje produkci mléka

Kojení z obou prsou má mnoho výhod pro matku i dítě. Jednou z nich je zlepšení produkce mléka. Když dítě saje z obou prsou, stimuluje to větší produkci prospěšného mateřského mléka.

Kojení z obou prsou zlepšuje fyzický stav matky

Kojení z obou prsou také přináší fyzický prospěch pro matku. Při kojení se totiž uvolňuje hormon oxytocin, který pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu stresových hormonů.

Pokud se matka rozhodne pro kojení z obou prsou, měla by dbát na správné polohování a nasazení dítěte na prsa. Pokud má nějaké obavy či otázky ohledně kojení, doporučuje se navštěvovat specialistu na laktaci.

Pro více informací o kojení z obou prsou můžete navštívit stránku Wikipedie – Kojení.

pro děti

Doporučené pozice při kojení z obou prsou:

  • Pozice při ležení na boku – matka leží na boku a dítě se k ní přitiskne
  • Pozice křesla – matka sedí s narovnanou zádí a dítě se přidržuje v náručí
  • Pozice posedu – matka sedí na podložce se zvednutými nohama a dítě přitiskne ke svému tělu
  • Pozice nohama k nohám – matka sedí s pokrčenými koleny a dítě se položí na ni s hlavičkou směrem k prsům

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekCo dělat, když se dítě nezajímá o vláčky: Tip pro rodiče a nápady, jak zaujmout drobného průzkumníka🚂
Další článekVýběr panenky pro roční holčičku – co si dát pozor.🧸
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno