DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Doporučené rodinné aktivity v Turecku

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Turecku, máte mnoho možností, jak ji můžete strávit. Turecko nabízí mnoho aktivit, které potěší jak dospělé, tak děti. Zde jsou některé doporučené aktivity pro celou rodinu:

  • Návštěva památek – Turecko je plné památek a historických míst. Mezi nejznámější patří Hagia Sofia, Topkapi palác a Pamukkale, kde můžete prohlédnout nejen krásné stavby, ale také se dozvědět více o turecké historii a kultuře.
  • Plážové aktivity – Turecko je známé svými krásnými plážemi a téměř každé letovisko má nějakou pláž. Rodiny se mohou vydat na plážové aktivity, jako je například koupání ve vodě, plážový volejbal nebo koupi suvenýrů od místních prodejců.
  • Návštěva vodních parků – V Turecku je mnoho vodních parků, které nabízejí zábavu pro celou rodinu. Děti si mohou užít skluzavky a bazény a dospělí si mohou odpočinout na lehátkách, zatímco si užívají zábavu s rodinou.
  • Procházky po přírodě – Turecko nabízí mnoho přírodních krás, jako jsou třeba Kappa daly a Cappadocia. Rodiny se mohou vydat na procházku a užít si krásnou krajinu a přírodu.

Turecko je skvělou destinací pro rodinnou dovolenou a s mnoha možnostmi, jak trávit čas, si každý může najít něco, co ho potěší.

děti

Doporučené rodinné aktivity v Turecku

Kultura Turecka

Prozkoumejte tureckou kulturu a historii návštěvou některé z mnoha historických památek v zemi, jako jsou např. památky v Istanbulu nebo Pergamon. Pro děti mohou být zajímavé i návštěvy tureckých trhů, kde se mohou naučit více o tradičním řemesle a kuchyni Turecka.

Istanbul

V Istanbulu se můžete projít po historické části města, navštívit Modrou mešitu, Hagiu Sofii nebo Topkapi palác. Město je plné života, barev a vůní. Určitě by ale měl být plán výletu alespoň na celý den, protože je zde tolik míst k prozkoumání.

Historické památky v Turecku

Kromě Istanbulu si můžete vychutnat krásy mnoha dalších míst v Turecku, jako jsou např. památky v Pergamonu nebo Efesu. Tyto památky mohou být skvělým zdrojem informací a zábavy pro celou rodinu.

Aktivity na pláži

Turecko se pyšní krásným pobřežím a mnoha krásnými plážemi. Turisté si zde mohou vychutnat např. šnorchlování, potápění, windsurfing, wakeboarding nebo jachting. Pro děti jsou největší atrakcí ale nekonečné hodiny stavění pískových hradů a skákání do moře.

Antalya

Antalya je oblíbeným letoviskem s krásnou přírodou a mnoha aktivitami na pláži. Pro rodiny s dětmi jsou zde ideální vodní parky a dětské klubíky s velkým množstvím aktivit.

Icmeler Beach

Tato krásná pláž se nachází v nedaleké oblasti Marmaris a nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Děti se zde mohou vyřádit na vodních skluzavkách a tobogánech.

Národní parky

Turecko má mnoho krásných národních parků, které nabízejí možnost prozkoumat bohatou flóru a faunu země. V některých z nich se můžete projít zlepšovat své zdraví a vstřebat krásné scenérie.

Národní park Goreme v Kappadokii

Tento park je obzvláště krásný svými zajímavými skalními útvary a můžete zde také navštívit místní jeskyně. Děti se mohou pobavit hledáním skrytých pokladů.

Národní park Olympos

Jedná se o jedinečné místo, kde můžete procházet lesy, louky i historická místa. Park nabízí spoustu možností pro odpočinek a relaxaci.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Doporučené rodinné aktivity v Turecku

1. Návštěva památek

V Turecku se nachází mnoho historických památek, jako jsou Efez, Pamukkale nebo Hagia Sofia, které jsou velmi zajímavé nejen pro dospělé, ale i pro děti. Můžete si pronajmout průvodce, který vám pomůže co nejlépe pochopit historii a zajímavosti dané památky.

2. Pláže a vodní atrakce

Turecko je známé také díky svým krásným plážím a moři. Rodiny si mohou užít slunce, koupání a vodní atrakce jako jsou například radlice, vodní skútry nebo plachtění na windsurfingu.

3. Safari

Pro dobrodružné typy se nabízí safari na koních nebo na vozech s koňským potahem. Děti si tak mohou vyzkoušet jízdu na koni a vidět divokou přírodu Turecka.

4. Návštěva aquaparků

Turecko nabízí mnoho aquaparků, které jsou perfektní volbou pro rodiny s dětmi. Děti si zde mohou užít vodní skluzavky a atrakce a rodiče si mohou odpočinout na lehátkách.

5. Kulturní aktivity

Turecko nabízí mnoho kulturních aktivit, jako jsou divadla, koncerty, muzea nebo festivaly. To je perfektní příležitost pro rodiny, aby se dozvěděly více o turecké kultuře a tradicích.

dovolená

Dovolená s dětmi v Turecku u moře

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou s dětmi, Turecko je pro vás skvělou volbou. Turecko je známé nejen krásnou přírodou a historickými památkami, ale také svými plážemi. Tyto pláže lemované tyrkysově modrým mořem jsou vhodné pro celou rodinu.

Proč právě Turecko?

Turecko nabízí mnoho výhod pro rodiny s dětmi. Můžete si užít krásné pláže, slunce, moře a vodní aktivity. Turecké pláže jsou velmi bezpečné pro děti a mají dostatek písku pro stavbu písečných hradů. Navíc v Turecku najdete bezpočet all-inclusive hotelů s dětskými kluby a různými aktivitami, jako jsou sportovní aktivity, tvoření a hry.

Nejlepší pláže v Turecku

Turecko má mnoho skvělých pláží, na kterých si můžete s dětmi užít dovolenou. Jedna z nejoblíbenějších pláží je Oludeniz, která se nachází v blízkosti města Fethiye. Pláž je obklopena nádhernými horami a nabízí krásné tyrkysově modré moře. Další pláží, kterou byste měli navštívit, je Iztuzu. Tato pláž se nachází v oblasti Dalyan a je známá hlavně tím, že je považována za místo hnízdění karetta-caretta želv.

S Tureckem jako cílem pro dovolenou s dětmi u moře, máte jistotu, že celá rodina si užije krásné okolí, pláže a aktivit. Nezapomeňte si ale také spořádat tradiční turecký kebab a navštívit historické památky jako jsou Efes a Pamukkale.

Další informace o Turecku na Wikipedii

pro děti

Doporučené rodinné aktivity v Turecku

  • Návštěva památek jako Hagia Sophia, Modrá mešita a Efez
  • Koupání a opalování na oblázkových plážích v Side nebo Antalyi
  • Prozkoumání skalních útvarů v Pamukkale
  • Jízda na člunu po řece Dalyan a pozorování karetelových želv
  • Navštěva zábavního parku v Istanbulu nebo Bodrumu
  • Objevování tradiční turecké kuchyně, jako jsou döner kebab, pide a baklava

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPsychologické důsledky hyperaktivity u dětí: Jak se zabývat agresivitou a frustrací
Další článekElektronický výstražný obojek pro psy – na co si dát pozor při cvičení
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno