DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Dovolená s dětmi na ostrově Kos: Jaké aktivity si užijeme?

Pokud plánujete dovolenou s dětmi na ostrově Kos, budete mít k dispozici mnoho fantastických aktivit. Tento ostrov nabízí široké spektrum zábavy pro celou rodinu, ať už se jedná o sportovní, kulturní nebo zábavné aktivity.

Koupání na pláži je samozřejmě jednou z nejpopulárnějších aktivit na ostrově. Mnoho pláží je vhodných pro rodiny s dětmi, jelikož jsou písčité a mají pozvolný vstup do moře.

Pro aktivnější rodiny jsou k dispozici například vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing a paddleboarding. Na ostrově se nachází také cyklostezky a turistické trasy, což je skvělá příležitost, jak si prohlédnout krásy ostrova.

Děti si jistě oblíbí také návštěvu zoo nebo vodních parků, jako je například Lido Waterpark Kos. Prozkoumat mohou archeologická naleziště, jako například starověké město Agora nebo pevnost Neratzia.

Kulturní zážitky pro celou rodinu nabízejí tradiční řecké koncerty a tance nebo návštěva starověkého amfiteátru.

Ostrov Kos nabízí mnoho dalších aktivit pro rodiny s dětmi, které zaručeně zpestří vaši dovolenou.

děti
Dovolená s dětmi na ostrově Kos: Jaké aktivity si užijeme?

Dovolená s dětmi na ostrově Kos: Jaké aktivity si užijeme?

Pláže

Na ostrově Kos je mnoho krásných pláží, které jsou vhodné i pro děti. Mezi nejoblíbenější patří Tigaki Beach, Marmari Beach a Paradise Beach. Na plážích se děti mohou koupat, stavět hrady z písku a hrát různé hry.

Kosmopolis – interaktivní muzeum

Toto muzeum věnuje svoji pozornost antické historii a kultuře. Nabízí mnoho interaktivních výstav, s nimiž se děti mohou seznámit s historickými hodnotami zábavnou formou. V muzeu najdete také malý amfiteátr a dětský koutek.

Water Park

Pro děti určitě bude zábava navštívit vodní park Lido. Park nabízí různé atrakce pro děti všech věkových kategorií. Na vybraných atrakcích se můžete projet s celou rodinou.

Akwarium Kos

Akvarium na Kosu nabízí k vidění nejrůznější druhy mořských živočichů a ryb. V akváriu najdete mnoho potápěčů, kteří předvádějí potápěčské triky. Děti si také mohou vyzkoušet potápění s potápěčskými brýlemi.

Cesta na sopku Dikeos

Dovolená na ostrově Kos může být zážitkem i pro ty nejmenší, pokud zvolíte výlet na sopku Dikeos. Na sopce najdete turistické trasy s krásnými výhledy na ostrov a moře. Pro děti může být zábava hledat zbytky římských a byzantských náhrobků.

Toto jsou jen některé z aktivit, na které se můžete těšit během dovolené s dětmi na ostrově Kos. Určitě ale najdete ještě mnoho dalších zajímavostí a zážitků, které ocení nejen děti, ale i dospělí.

Zde je odkaz na další zajímavé aktivity pro rodiny na ostrově Kos.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Dovolená s dětmi na ostrově Kos – často kladené otázky

Jaké aktivity si užijeme?

Ostrov Kos nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Pláže – Ostrov Kos má mnoho nádherných pláží, které jsou vhodné pro děti. Některé z nich mají mělkou vodu, takže děti si mohou bezpečně hrát a plavat.
  • Aquapark – Na ostrově se nachází hned několik aquaparků. Tyto parky nabízejí různé tobogány, bazény a jiné atrakce pro děti všech věkových kategorií.
  • Kosmé – Kosmé je malé městečko, které je ideální pro večerní procházky a nákupy suvenýrů. V městečku se nachází i zábavní park s atrakcemi pro děti.
  • Farmy s domácími zvířaty – V okolí Ostrova Kos se nachází několik farem, kde si děti mohou prohlédnout různá domácí zvířata a naučit se o nich něco nového.
  • Cyklovýlety – Cyklovýlety jsou vhodné pro rodiny s většími dětmi. Na ostrově je mnoho cyklostezek s krásnými výhledy na moře a přírodu.

dovolená

Dovolená s dětmi na ostrově Kos – tipy na aktivní dovolenou

Pobyt na pláži a vodní sporty

Pokud hledáte inspiraci na dovolenou s dětmi na krásném řeckém ostrově Kos, nemusíte dál hledat. Ostrov Kos v Egejském moři nabízí řadu zábavy pro celou rodinu. V létě můžete být se svými dětmi téměř non-stop na pláži a u vody. Ostrov Kos má písčité pláže s mírně se svažujícím dnem, což je perfektní pro dětské koupání. Pokud hledáte adrenalinové zážitky, v Ostrově Kos najdete např. windsurfing, wakeboarding, paddle boarding a jiné vodní aktivity.

Návštěva historických památek

Ostrov Kos má bohatou historii a kulturu, což z něj činí ideální místo pro rodinnou dovolenou. Můžete projít městem Kos a navštívit historické památky, jako například antický stadion, hrad z 15. století nebo zdobené kostely. Rodiny s dětmi mohou navštívit také archeologický park na východní straně ostrova, kde najdete stopy antického města s řeckými a římskými památkami.

Cykloturistika a procházky v přírodě

Ostrov Kos je skvělým místem pro cyklistiku a pěší turistiku. Ostrov nabízí mnoho cyklostezek a turistických tras, které se vinou krajinou a překonávají krásné přírodní scenérie. Můžete například projet přímořskou promenádu na kole, nebo projít údolím s borovicemi a olivovníky. Pokud hledáte něco náročnějšího, můžete vyrazit na pěší turistiku do hor, kde se můžete těšit na krásné výhledy a přírodu.

Pro více informací o ostrově Kos navštivte Wikipedii.

pro děti

Jaké aktivity si užijeme?

– Plážování na nekonečných plážích s tyrkysovou vodou
– Návštěva antických památek, jako je Asklepion nebo Zvěstování Panny Marie
– Procházky městem Kos a objevování tradičních tavern a obchodů
– Koupání v termálních pramenech Embrós Thérme a Leváda
– Projížďky na kole po krásném ostrově a poznávání divoké přírody
– Vodní sporty jako windsurfing, kajak a šnorchlování
– Návštěva malých vesniček, jako je Zia nebo Pyli a poznávání tradičního řeckého života
– Výlet na sousední ostrov Nisyros a prohlídka aktivní sopky
– Noční život v městě Kos a zážitky z místních barů a klubů

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno