Dovolená s dětmi v Ostravě: jak to zvládnout a užít si ji naplno

Když se rozhodnete jet s dětmi na dovolenou, měli byste brát na vědomí, že budete potřebovat trochu jiný přístup. Dovolená s dětmi v Ostravě ale může být skvělým zážitkem jak pro vás, tak pro vaše ratolesti.

Nejprve je důležité si vybrat ubytování, které bude vhodné pro děti. Ideálním řešením jsou apartmány, které nabízejí více prostoru a pohodlí než běžné hotelové pokoje. Vybírejte ubytování blízko městského centra a ve čtvrtích s dobrou dopravní dostupností.

Ve městě Ostrava najdete spoustu atrakcí, které zaujmou vaše děti. Doporučujeme navštívit například Science centrum, Dolní oblast Vítkovice nebo ZOO Ostrava. Pokud máte rádi přírodu, můžete zajít do Beskydských hor a na turistické výlety.

Pamatujte také na to, že děti potřebují i volný čas a relaxaci. Proto využijte možnosti, které nabízejí parky a zahrady, jako je například Městský stadion či Dům dětí a mládeže.

Pro lepší organizaci dovolené s dětmi si vypíšete seznam míst, která chcete navštívit a aktivit, které chcete podniknout. Nenechte se ale unášet hektikou a nechte si prostor i na to, abyste si užili volný čas a třeba i nějakou tu spontánnost.

V Ostravě se dá dovolená s dětmi strávit skvěle a plně si ji užít. Stačí mít trochu představivosti a přizpůsobit plánování dětem.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Dovolená s dětmi v Ostravě: Jak to zvládnout a užít si ji naplno

Tipy na aktivity pro rodiny s dětmi

Město Ostrava nabízí spoustu možností, jak strávit dovolenou s dětmi zajímavě a nabitě. Zde jsou některé z nich:

 • Návštěva Zoo Ostrava – Určitě si nenechte ujít jednu z nejlepších zoo v České republice, která nabízí nejenom expozice zvířat ze všech kontinentů, ale také různé akce pro děti a dospělé.
 • Projížďka na trase Porubská šlapka – Půjčte si rodinné kolo nebo si odvezte děti na výlet s návštěvou jedné z nejdelších a nejkrásnějších cyklostezek Ostravy.
 • Navštívení koupaliště Ostravice – Když se bude horko, rozhodně se vypravte na rodinný výlet do tohoto koupaliště s tobogány, skluzavkami a vodními atrakcemi.
 • Navštívení hornického parku Landek – Historický park plný zábavy a her, nabízející výstavy hornického řemesla a podzemního dolu.

Tipy na ubytování a stravování

V Ostravě můžete najít ubytování v různých cenových kategoriích a v různých částech města:

 • Hotel Vítkovice – Designový hotel pro celou rodinu, maximálně vzdálený 10 minut autem od centra města.
 • Hotel Veronika – Tento hotel se nachází v klidném prostředí mezi městskými parky, je vhodný pro rodiny s dětmi a nabízí celou řadu doplňkových služeb.
 • Apartmány Vince – Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi, neboť se nacházejí v bezprostřední blízkosti Zoologické zahrady Ostrava.

Kromě toho jsou k dispozici i různé bistra, restaurace a kavárny:

 • Bistro Za Chmelnici – Jedná se o rodinný podnik, který sídlí v srdci Ostravy. Nabízí skvělou kuchyni a příjemnou atmosféru.
 • Restaurace Na Poslední – Tento podnik se nachází v historickém jádru Ostravy a nabízí široký výběr jídel a nápojů pro dospělé i děti.
 • Cukrářství Závod – Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto cukrářství, které nabízí nejrůznější dezerty a zákusky.

Jak se dostat do Ostravy a jak se v ní pohybovat?

Do Ostravy se můžete dostat:

 • RegioJetem – Kromě vlaku a autobusu, tento přepravce nabízí také přímé spojení autokarem.
 • Půjčením auta – Pokud dáváte přednost vlastnímu automobilu, můžete si auto půjčit v některé z místních autopůjčoven.

V rámci města se můžete pohybovat:

 • MHD – Ostravská MHD nabízí rozsáhlou síť tramvají, trolejbusů i autobusů.
 • Půjčovnou kol – Pokud máte chuť na aktivnější pohyb, můžete si pronajmout kolo v jedné z místních půjčoven kol.

Snad vám tyto tipy pomohou naplno si užít dovolenou s dětmi v Ostravě. Pokud máte nějaké nápady na další aktivity, rádi je ve článku uvidíme v komentářích!

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zvládnout a užít si dovolenou s dětmi v Ostravě naplno?

Plánování a příprava

Před odjezdem si ujasněte, co chcete během dovolené s dětmi v Ostravě podniknout. Napište si seznam míst, která chcete navštívit a aktivit, které chcete podniknout. Objednejte si vstupenky předem, abyste se vyhnuli frontám a zbytečnému čekání s dětmi. Připravte si také potřebné věci na cestu, jako jsou kočárek, pleny, oblečení a další věci, které pro děti potřebujete.

Výběr ubytování a stravování

Při výběru ubytování se zaměřte na hotely nebo apartmány s dětským koutkem, bezpečným prostorem okolo budovy a blízkostí obchodů s potravinami. Pokud nechtějte trávit veškerý čas v restauracích, zvažte možnost si nakoupit potraviny a vařit v apartmánu. Určitě si ale dejte pauzu a nechte se občerstvit v místních restauracích a kavárnách.

Aktivity pro děti v Ostravě

Ostrava nabízí mnoho aktivit pro děti. Navštivte například Landek Park, kde mohou děti prozkoumávat hornický svět, nebo Dolní oblast Vítkovice s interaktivními expozicemi a metalovým dětským hřištěm. Pro zábavu celé rodiny zajeďte do Zoologické zahrady Ostrava nebo vydejte se na procházku po útesy Štramberského Trúbu. Pomůckou při plánování aktivit v Ostravě může být její oficiální turistický portál nebo místní informační centra.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Ostravě?

Parky a venkovní aktivity

Existuje mnoho způsobů, jak trávit volný čas s dětmi v Ostravě. Jedním z nejoblíbenějších je návštěva parků a venkovních aktivit. Můžete se projít v přírodě v Kravařském přírodním parku, kde si můžete vychutnat krásné výhledy a klidné procházky.

Další možností je návštěva Důlního skanzenu v Ostravě – Landeku. Toto místo nabízí zábavnou a interaktivní cestu do světa hornictví. Děti se mohou těšit na prohlídku podzemí a zároveň se naučí něco nového o dně, těžbě a historii hornictví v Ostravě.

Zábavní aktivity

Máte-li rádi zábavné aktivity, Ostrava přináší mnoho možností. V areálu Stodolní ulice můžete navštívit laser game, bowling, minigolf a mnoho dalších zábavných aktivit.

Dále se můžete vydat do největšího aquaparku v České republice, Aquaparku Ostrava. Tento moderní aquapark nabízí mnoho zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Najdete zde bazény s různými atrakcemi, tobogány, sauny, whirlpooly a mnoho dalšího.

Po celodenním vystresování můžete zamířit do malých a útulných kaváren, kde si s dětmi můžete vychutnat výborné a kvalitní dezerty a kávu.

Chcete se dozvědět více o Ostravě a jejích zajímavostech? Můžete zkontrolovat Wikipedii a objevit další atrakce v Ostravě, které stojí za to navštívit!

Odkaz na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ostrava

pro děti

Dovolená s dětmi v Ostravě: jak to zvládnout a užít si ji naplno

 • Vybrat vhodné ubytování a lokalitu s ohledem na děti
 • Mít plán aktivit přizpůsobených věku dětí
 • Navštívit atrakce jako DinoPark, Science Center nebo ZOO Ostrava
 • Využít možnosti volnočasových aktivit v přírodě, např. kolo nebo pěší túry v Beskydech
 • Objevovat kulturní a historické památky v Ostravě a okolí
 • Zajistit dostatečný počet a kvalitu stravování včetně občerstvení během výletů
 • Přizpůsobit tempo dovolené dětem a nechat si dostatek času na odpočinek a relaxaci
 • Být připraven na nečekané situace, např. nemoci dítěte
 • Vyžádat si doporučení od místních obyvatel a usnadnit si tím cestu k místům, které by jinak mohli turisté přehlédnout

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekSada not pro začátečníky na saxofon pro děti
Další článekJak si vytvořit dokonalou kolejovou síť pro vláčky Lidl🚂
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno