Elektrická auta pro děti – jak vybrat takové, které poroste s dítětem?

Elektrická auta pro děti – rodiče všech malých závodníků a závodnic už jistě zjistili, že splnit dětem jejich největší sen není vůbec levnou záležitostí. Dobře vybrané elektrické autíčko však vydrží dětem řadu let a vozit se v něm mohou i jeho sourozenci nebo kamarádi. A jak při výběru nešlápnout vedle?

Navštívíte-li libovolný zábavní park s více než jedním kolotočem, určitě v jeho nabídce najdete i dráhu pro úžasná elektrická autíčka. Pokud svého potomka nemůžete od jejich volantu dostat a ještě po měsíci se vám budí s výkřiky „Brzdi.“ a „Jedéém!“ možná je na čase pouvažovat o nákupu jeho vlastního dopravního prostředku.

Zcela jistě nehrozí, že by taková hračka zůstala stát v koutě, na druhou stranu nejde právě o malou investici. Vyplatí se kupovat drahé modely nebo je platba „za značku“ a výrobu „made in EU“ zcela zbytečná? I to vám dnes prozradíme, plus s mnoha dalšími zajímavostmi!

Elektrická auta pro děti – výběr je téměř neomezený

Ano, možná to při návštěvě hračkářství tak nevypadá, ale ve skutečnosti je na našem trhu k dostání skutečně pestrá nabídka všech možných modelů a typů. Tady je malá ochutnávka:

Jste překvapení? A to zatím jen klouzáme po povrchu. Ovšem obáváme se, že poněkud zúžit výběr jsme vám zatím nepomohli. Takže si pojďme všechno probrat pěkně od začátku.

 

Dětská auta na elektrický pohon – výběr podle vlastností

Podívejme se nyní speciálně na běžná elektrická autíčka. Při výběru budeme postupovat pod po bodu a na konci tak získáte ideální profil auta pro vaše dítě.

 

Jak staré bude dítě?

Na trhu existují jak úplně jednoduché modely, tak i propracovanější kousky. V těch prvních se mohou vozit děti již od 12 měsíců, druhá kategorie uveze třeba i děti desetileté. Věku dítěte by měl být přizpůsoben tvar sedačky i celkové řešení auta – např. nastupování a vystupování.

Jakou nosnost budu potřebovat aneb elektrická autíčka pro větší děti

Je docela rozdíl, zda-li má elektrické autíčko uvézt dva dvouleté střízlíky nebo dobře rostlého druháčka, ideálně ještě s jeho mladším bráchou. Podle zkušenostní uživatelů sice není nutné maximální nosnost uváděnou u lepších elektrických autíček pro děti brát jak nějaké dogma (běžně uvezou i více), projeví se to však na výkonu jejich motoru. Pokud autíčko přetížíte, bude se spíše plazit než jezdit. Pokud tedy budete u sebe doma často na návštěvě děti od sestry nebo od sousedů, volte vždy nosnost co nejvyšší, i když úměrně tomu naroste i cena za pořizovaný model.

Maxima dosahují běžné modely okolo 35-55 kilogramů.

TIP !
Speciální kategorií na trhu jsou elektrická autíčka pro dvě děti. Nenechte se zmást, když většina modelů vypadá, že bez problémů uvezou dva rychlosti chtivé závodníky, ve skutečnosti se na běžný rozměr sedačky 25-35 není takové sdílení vozidla příliš pohodlné. Volte proto vždy autíčko větší. Pozor – měřte vždy vnitřní rozměr, ne jen od oka šířku kapoty!

 

Jak je to s rychlostí?

Čím větší dítko, tím vyšší rychlost mu pravděpodobně bude vyhovovat. Elektrická autíčka určená pro nejmenší prcky si to jen zřídkakdy šinou rychlostí vyšší než 2 km/hod, zatímco ty nejrychlejší z běžných modelů to můžou „ohulit“ i 3x víc.

TIP !
Chcete-li, aby vaše elektrické autíčko rostlo spolu s s dítětem, pátrejte po modelech, na nichž lze nastavit omezení maximální rychlosti. Uzdu závodnickým choutkám jednoduše popustíte až v případě, že už bude váš syn či dcera dostatečně připravení.

 

Chci ovládání i pro sebe?

U dětí cca do 4 let se dá říct, že jednoznačně ano. Přece jen malý motorista může nečekaně ztratit kontrolu nad vozidlem a na problém může být zaděláno. Rodičovské ovládání umožňuje:

Čistě pro Strýčka Příhodu se vyplatí podobnou funkce mít, zvláště vyjedete-li čas od času s autíčkem mimo dvorek – třeba na vaši polní silnici. Nikdy totiž nevíte, co s může stát.

TIP !
Hledejte autíčka se skutečně sofistikovaným ovládáním. Nejlevnější modely totiž obvykle nabízejí ovladačku IR, s níž musíte velmi přesně mířit. A to vám ve stresu, kdy se snažíte zabránit blížící se nehodě, nejspíš příliš dobře nepůjde.

 

A co bezpečnostní prvky?

I když jezdí elektrické autíčko pro děti poměrně pomalu, bezpečností pás by měl být samozřejmostí. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a navíc tak učíte děti prospěšným řidičským návykům už od dětství. Ze stejného důvodu chtějte také silné plasty a bezpečnostní testy, které by každý dobrý model autíčka měl mít. Koneckonců, jde tu přece o zdraví vašeho dítěte!

TIP !
V tomto ohledu nemají příliš dobrou pověst zejména autíčka z Polska a Číny. Nebudete-li si jistí, dívejte se vždycky po recenzích.

 

Jeden nebo dva motory?

Podle našich zkušenostní si myslíme, že je to v zásadě jedno. A stejné je to i s počtem baterií. Dvě 6V baterie mají stejnou účinnost jako jedna 12V. Vliv to má snad jen na jednodušší zapojení elektroinstalace autíčku.

 

Ať to hraje!

Zvuková kulisa je pro děti rozhodně nezbytná! Ale spoléhat se jen na několik přednahraných melodií není příliš dobrý nápad, jinak budete mít za chvíli sto chutí zamknout ten hlučný pekelný stroj vyhrávající stále dokola ty samé odrhovačky někam hodně hluboko do sklepa. Mnohem praktičtější je port na připojení přenosného média (obvykle USB), kam můžete dětem vložit jejich vlastní mix oblíbené muziky.

 

A co výdrž?

Určitě si přejete, aby vašim dětem vydržela navržená zábava co nejdéle. Naštěstí nejde o nijak těžký úkol, stačí vybírat autíčka podle výkonu.

  • Baterie 6V vydrží na jedno nabití přibližně 30-45 minut.
  • Baterie 12V vydrží na jedno nabití přibližně 60-90 minut
Na trhu však samozřejmě existují i mnohem výkonnější (a dražší modely), jejichž dojezd se pohybuje řádově v hodinách. Vždy záleží na terénu, průměrné rychlosti, stavu baterie a dalších okolnostech.

 

Dobrý tip pro dlouhou výdrž

Chcete-li udržet svoje autíčko co nejdéle v perfektním stavu, pamatujete si, že jakožto akumulátorový výrobek nesnese ani malou trochu vody. Autíčko tedy v žádném případě nesmí zůstat třeba venku na dešti nebo navlhnout od ranní rosy. Pokud se vám přece jen podobný kousek povede, nezbude vám, než autíčko kompletně rozebrat a vysušit, a poté uschovat lépe. Při včasném zásahu máte slušnou šanci, že to na jeho funkčnost nebude mít vliv.

Pozornost věnujte také doporučené době dobíjení vaší baterie. Uvádí-li výrobce například 5-7 hodin, určitě si tuto dobu ohlídejte. Nastavte si budíka, je-li třeba, jinak si motor autíčka zbytečně ničíte, což se odrazí i na době jeho použitelnosti.

 

Elektrické auto pro děti recenze

Pojďme si nyní představit dva skvělé tipy, jež vyhoví náročným kritériím kladeným na výběr elektrických autíček pro děti po všech stránkách.

 

Ford Ranger Wildtrak 4×4 LCD Luxury

Tenhle krasavec od Fordu se může pochlubit akumulátorovým pohonem s velmi dlouhou výdrží. Je určen pro dvě děti a může nabídnout celou řadu benefitů. Mezi ty nejzajímavější patří například:

  • Baterie 6V vydrží na jedno nabití přibližně 30-45 minut.
  • Baterie 12V vydrží na jedno nabití přibližně 60-90 minut
Jde opravdu o luxusní kousek s náhonem na všechna čtyři kola. Může nabídnout hned 4 rychlosti (3 vpřed a 1 vzad), možnost přehrávání filmů i hudby, a také výkonná světla a podsvícení palubní desky pro rychle přicházející letní večery. Hlasitost hudby i doprovodných zvukových efektů lze jednoduše ovládat a samozřejmostí je i dálkový ovladač pro rodiče, jež okamžitě aktivuje nouzovou brzdu. Dalším stiskem ovládání opět aktivujete.

Na nabití baterie potřebujete 5-8 hodin, a poté mohou vaše děti řádit přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na obtížnosti terénu. Zaujalo nás také, že kromě nabit baterie a občasného umytí nevyžaduje Ford Ranger Wildtrak 4×4 LCD Luxury krom umytí žádný jiný servis.

TIP: Nyní za akční cenu !

 

Audi TT RS

Hledáte něco trochu levnějšího a nevadí vám, že dostanete třeba kabriolet? Pak se vám určitě zalíbí Audi TT RS. Využijí ho děti od dvou do pěti let, které překvapí koženým sedadlem ,funkčními světly vpředu i vzadu i nastavitelným pásem. Mezi další užitečné vlastni patří:

  • Měkká kola, otevírací dveře, funkční přední i zadní LED světla.
  • USB a MP3 vstup.
  • Náhon na zadní kola.
  • Možnost nastavení několika rychlostí jízdy.
  • Maximální kontrola auta rodičem přes dálkové ovládání.

Tenhle krasavec je navíc vhodný i do terénu, nabídne vám funkci pomalého startu (bez cukání při rozjezdu) a unese až 30 kg. Nabíjení i dojezd jsou stejná jako u Fordu, tzn. nabíjíte 5-8 hodin a drandit je možné až tři hodiny. A opět jde o bezúdržbový kousek.

TIP: Nyní za akční cenu !

Vybrali jste si mezi našimi tipy? Už víte, jaké autíčko pořídit svému dítku nebo už naopak nějaké doma máte, podělte se s námi o své názory v diskuzi pod článkem. Rádi si o všem popovídáme.

Siffera
Siffera

Mám ráda pohyb, přírodu a vše, co je zdravé. Jako maminka dvou malých dětí se snažím udržet si přehled o všem, co se okolo nás děje a podělit se o to s vámi.